bugün

Bi dönem çok sık Yapıyordum. Sonra aldığım tulum şort, fanus şekerlik çıkınca boşver be kızım dedim internet alışveriş yapma sen.
sakıncalı.
adidas siparişi verip gezer terlik çıkabilir.
güvenlik endişesi yaşayanlar olabilir ama gayet faydalıdır.
Mükemmel birşeydir. Biraz tecrübe gerektirir. Alışınca vazgeçemezsiniz. Ben kolayını bulsam ekmeği,suyu hatta nefesi bile internetten alacağım.
Internetten alışveriş yaptığım zaman her adımı ekran fotosu çekerim ki kimse bana sen o parayı vermedin demesin şak diye yapıştırırım valla.
dikkat ettim de artık son zamanlarda mağazaya gidip de bir şey almıyorum. iyi mi kötü mü çözemedim ama internet giderek bizi ele geçiriyor sanırım.
mağazadan alışverişin kazıklanıyormuş hissiyatı vermesine neden olan olay.

kardeş mağazaya gidince internette daha ucuz diyip bırakıyorum ya. nerde kaldı deneyip almalar nerde kaldı kitabın sayfalarını karıştırıp kesin almalıyım hissiyatıyla kasaya koşmalar. üzülüyorum ama engel de olamıyorum.
karlı ve kolay olan yoldur ama risk vardır her zaman.
Kargo bekleme stresi yaşatır.
mantıklı bir eylem, özellikle kitap alıyorsanız, kırtasiyelerde kitapçılarda 30 lira olan kitap internette 18 lira 20 lira olabiliyor ve bu uzun vadede çok kar etmek demek.
BOŞ iştir. Telefon yerine salatalık gelir.
satıcı profili incelendikten sonra yapılabilecek alışveriş.
normal alışverişten daha zevklidir. kargodan gelen ürünü açmak ise ayrı bir zevktir.
Hiç zevkli değildir siz aldıkça depoda (Trendyol) ömrümüz sikiliyor. Mağazaya gidin mağaza iyidir güzeldir.
bir kaç dükkana bakıp bulamadıysam anında yapıştırıyorum siparişi. dangalak yada götü kalkmış esnafla muhatap olmamak gibi bir avantajı da var
Cimrilerin işidir. Evet.
Doğru site ve doğru satıcıyı bulduysanız affetmeyin alın gitsin.
bankaların büyük saçmalığı yüzünden güven sorunu yaşanılan durum.

YAni bir kişi bir ürün alacağı zaman havuz sistemi olmalı ve yollanılan para orada olmalı. satıcı ise yollayacağı ürünü havuz sisteminde gördükten sonra güven içerisinde yollayabilir.

iki tarafında onaylaması için sms yollanır ürün kargo halinde gördüğünde alıcı da evet der ve aynı anda onayladıktan sonra da para transferi ve ürün ticareti yapılınır.

eğer alıcı parayı yine de yollamazsa da , kargoyla iletişime geçilinir ve ürün karşı tarafa verilmez.

yani kargo ve bankaların bu basit antlaşmasıyla herkes güven içerisinde alışveriş yapabilir.

aynı şey elle tutulmayan şeyler için de geçerli. onda belki kargo olmuyor ama bankayla iletişime geçilinir, yani satıcı ürünü yolladıktan sonra alıcı evet seçeneğini vermezse ve satıcı yolladığını kanıtlarsa para satıcıya yine yollanır.

yani bankalarda böyle bir sistemin bu zamana kadar olmaması gerçekten akıl kârı değil. böylelikle internet dolandırıcılığı sıfırın altına düşer.
güvenilir bir siteden ve güvenilir bir satıcıdan alınacaksa problem olmaz fakat alışverişi yapacağınız telefon, tablet veya bilgisayarın zararlı yazılım içermemesi lazım yoksa şapa oturursunuz.
Aldığım bütün kitapları özellikle internetten almaya çalışıyorum, fiyatları yüzünden.

internetten alışveriş yapmak aklıma yalnızca bunu getiriyor. Başka kesinlikle bunu internetten almalıyım dediğim bir şey yok.
Zamanın varsa en güzeli deneyerek. Yoksa internet.
Defacto harika bu konuda.
AliExpress de dahil olmak üzere beş yıldır alışveriş yapıyorum.Bazen mavi gibi markalar mağazada pahalı olduğu için mağazada deneyip internetten alıyorum.Açıkçası kredi kartından korkuyorsanız ininal kartla yapabilirsiniz.Ancak tanımadığınız markalarda çok fazla kalite beklemeyin derim.
Kitap için kullanmak faydalı sanki, basımı olmayan kitaplar bulunabilmekte, bazı sitelerde. ikinci el.
Genelde memnun kaldığım alışveriş türü. Bazen de saçma sapan şeylere para vermektir. Sen mor sipariş edersin bir bakmışsın bok rengi gönderirler ondan kalmamış diye.
dolandırılma ihtimali bir yana elime alıp bakmadan emin olamam alıp almama konusunda.