bugün

Pazarlamak için.
Ama Ben kullanmıyorum.
ben atmam aq atanlarda gerizekalı olduklarından atarlar. neymiş efendim hedef popi olmakmış.sikim öyle fenomeni.
Ben atmam ama atanlar sirf beğenilmek üstün görünmek hayatını sergileyen gösteriş yapmak millet görsun diyr.
Yalnız olduğumuz için.
görsel
ben kullanmıyorum o programı ama atılan fotoğraflarda herkes mutlu bazen arkadaşların telefonunda görüyorum hiç kimse mutsuz değil herkes mutlu Allah bozmasın.
sosyalleşmek için. adı üstünde sosyal medya. çevre edinmek için de kullanılmaktadır. egolarını tatmin etmek isteyen fenomenleri de yok saymamak gerek. ayrıca bu tür mecraların yeni gelir kaynakları olduğu da bir gerçek. o yüzden, ben kullanmıyorum ben farklıyım, kullananlar yemek resimleri atanlar, yok fakirlik yok afrika filan bu tür naraları geçin.
Kız icin:hoşlanilan kişi fotolarini yaşam tarzını görsün diye.

Evli kadin:kocamla mutlu bir evliligimiz var kudurun diye.

Kasli erkek:belki kız dusururum umuduyla.

Arabalı erkek:arabami gören bi kaç kız belki bana yazar da verir diye.

Yaşlilar:nasıl bir Anneanne ve ev hanımı olduğumu nasıl güzel yemekler yaptığımı görsünler diye.
Ben atmam ama atanlar sirf beğenilmek üstün görünmek hayatını sergileyen gösteriş yapmak millet görsun diyr.
Insanlar bakip ibret alip şukur etsin diye.
Çirkinler anlamaz. Ahaha şaka şaka.
düşününce çok narsistik bir eylem. niye atıyorum diyorum, mantıklı bir cevap bulamıyorum. yine de atıyorum.
cuma akşamı evde oturan ezik sözlük tayfa kudursun diye.

ne yani sen gezip tozamıyorsan ben sosyal medya kullanmayacak mıyım. çatlayın...
Cevabı çok basit ve yıllar önce verilmiş zaten.

"Hepimiz onaylanma bağımlısı keşleriz"

He benim ins twit zivit yok sikimde değil ama sizler için böyle.
yalnızlık
ve
işsizlik.
popi olmayı başaramamış evden çıkmayan asosyal tipler kudursun diye.
Facebook'tan kurtuldum darısı instagram'a yeni bir uygulama çıksada insanlar oraya göç etse.
beğenilmeye ihtiyacım yok diyen insan ya yalan söylüyordur ya da içgüdülerini inkar etmeye çalışıyordur. ticari amaç için açılan hesapların dışındaki bütün hesaplar beğenilmek için açılmıştır dersem yanlış olmaz.
instagrama fotoğraf atarız çünkü insanların görüp beğeneceğini düşünürüz sosyal medyada ki kimliğimiz gözümüze güzel gözüksün isteriz. Bu bir yerden sonra alışkanlık olur içsel bir dürtü haline gelir. Beğenilme dürtüsü. Olabilir. Belkide bu sizi mutlu edebilir. insanları mutlu eden şeyleri küçümsemek lazım ve bunlara çok takılmamak gerek.
Popüler olma uğraşı ya da beğenilme yarışıdır. Kısacası insanlar beni görsün çabasıdır.
gelenek olmuştur.
Kendimce bir şeyler zırvalamaya gelmiştim. Bence çok mantıklı bir açıklama ama şarjımın şu an çok az olduğunu fark ettim. Belki bunları yazmak yerine sorunun cevabını da verebilirdim kendimce. Erindim ama. Evet. Teşekkürler.
Alışkanlık bence. Gereksiz aslında ama günümüzde böyle diye herkes böyle yapıyor.
Çünkü mahremiyet duygumuzu birazcık zedeledik.
artık her şey ifşa etmeye başladık ifşa bir hastalık haline geldi. normal fotoğraflar dışındaki her fotoğrafı da paylaşmaya başladık.
ben atmıyorum atanlara sormak lazım.