bugün

genç nesilin esra erolu olarak gördüğüm uygulama. özelliklerini bioya yaziyosun ilgilenenlerle etkileşime geçiyorsun.
içerik olarak;
-ileri derecede cahil ev kadınlarının üc beş tencere tava gıda hediye alabilmek için ýırtındığı (hiç ihtiyacı olmadığı halde)
-şeyma subaşı'nın ebleh fotoğraflarının her ķöşeden çıktığı
-hamile kadınların koca göbeklerini, doğurmuşların yalan yanlış annelik bilgilerini ve pedofili rekortmeni ülkede yine üç beş bedava mama bez bebe ürünü koparabilmek için çocuklarının fotoğraflarını paylaştığı (hiç ihtiyacı olmadığı halde)
-kadın ve erkek eti, özellikle kalça ve karın kası görebileceğoniz
Ve tüm bunlar yetmezmiş gibi insanların birbirine pervasızca hunharca rezilce yorum yazabildiği sahte, hileli, photoshoplu, filtreli, %90 viral reklama maruz kalıp beleşçi insanlara ekmek kapısı olduğunuz fotoğraf deposu. insanlar bildiğin şahıs şirketi kurup fotosunu attığı tabak için, reklam faturası kesip parasını alıyor. Daha da ileri düzey A kalite reklam yapıp normal kullanıcı zannedilen lüks hayat proje insanlari da var tabi.

Özet olarak; kalça, adonis, şeyma, sunum, hamile, reklam
insanların egolarını kapıştırdığı platform.

instagram'da olumsuz yorum göremezsiniz, olan tüm yorumlar "ayyy cnmm ne güzel çıkmışsın", "yine yakıyorsun güzellik" kıvamındadır. Biraz olumsuz bir şey yazın, eğer yazdığınız kişi gerçek instagram kullanıcısıysa, ya o yorumu siler ya da komple sizi engeller.

instagram, insanların kendilerini en çok beğendikleri haliyle koydukları platform. Oraya fotoğraf atmanın iki amacı var onlar için. Bir Polyanna kafasında bir pohpohlanma beklentisi, iki dost düşman çatlatma. Özetlersek ego tatmin etme bölgesi instagram.
Etrafınızda mümkünse soruşturun nasıl kullandıklarını falan. Çok büyük oranda milletin fotoğraflarına bakmadan like atarlar. Like atmalarını engelleyen tek şey genellikle karşıdakinin onu likelamaması. Bir fotoğraf orada kullanıcı adı ve like butonu ile ifade ediliyor. Like sayısı. Sorun sizin için önemli mi diye, dümdüz inkar edeceklerdir. Ama like beklendiği oranda gelmezse o fotoğraf o süre içinde kaldırılır. Eskinin son durum beğen kafası aslında isimsiz olarak karşılıklı like ile sürüyor.

Kaç senedir hesabım var şu platformda, içinde geçirdiğim süre toplamda 5 saati aşmaz, attığım gerçekten like da 200 ün altındadır. Siz, siz olun, bulaşmadıysanız ve sözlüğün eksilemesi bile size bir anlam ifade ediyorsa bulaşmayın. Sen niye duruyorsun hala derseniz, bazı arkadaşlarım facebook'tur, twitter'dır alakasını koparttığından tek alakamın kaldığı platform olduğundan, biraz da öyle el alışkanlığı olduğundan. Yoksa saniyesi yok telefonumda daha aslında.

Edit: Baya sildim. Baya lan. Şimdi tekrardan yazsam şu metni biraz araştırma ile psikolojik sebeplere falan oturturum da, genel hatları ile arkasındayım hepsinin. Sevgili konusunda sahalara elveda dedirtiyor yalnız, ona göre kararınızı verin. Benim öyle umudum kalmadığından rahat rahat hallettim.
Mal turnusolu haline gelmiş platform. Cidden kaliteli fotoğraflar paylaşan insanlar var onları ayırıyorum. Kaliteliden kastım çekim açısı filan değil yanlış anlaşılmasın. Yani insanların her yerde bulamayacağı ya da onlar için farklı anlamları olan fotoğraflar paylaşanları birazdan sayacağım kategorinin dışında tutuyorum. Arkadaşlarınla tatile çıkmışsındır, ailenle bir yerde yemeğe gitmişsindir ya da doğa fotoğrafı, ziyaret ettiğin yerlerde çektirdiğin fotoğraflar bunların hepsine eyvallah.

Gel gelelim, günlük hayatında ne yaptığını göstermek için çektirilen fotoğraflar veya alakasız yerde çekilen selfieler paylaşanları çok komik duruma düşürüyor bence. insanların sadece beğenilmek için hiçbir anlam ifade etmeyen fotoğraflar yüklemesi, anlık dürtüyle gelen fotoğraf çekme isteğinin alışkanlık haline gelmesi ve doğal halinde hiç olmayacağı pozlar vermesi cidden son derece komik. Koltukta veya parkta oturan; müzik dinleyen, kitap okuyan bir insanın bir anda selfie çekmesi ve bunu paylaşması bana çok saçma ve anlamsız geliyor.

Şimdi sanane madem bu kadar anlamsız niye bir şeyler söylüyorsun diyenler olacaktır elbette. Kimse fotoğrafını bana beğendirmek ya da benimle aynı şekilde düşünmek zorunda değil. Yaptığınız şeylerin fotoğrafını çekip arkadaşlarınızla paylaşmak istiyor ve beğeni almak hoşunuza gidiyor da olabilir. Ben sadece bunları eleştiriyorum. Yani belki olumlu eleştiri almak yerine başka bir açıdan olaya yaklaşmak isteyen varsa bu da bir görüş olarak burada dursun.
ingilizcemi geliştirdiğim kominikeyşın şeysi. Faydalı şekilde kullanmak da mümkün.
kulanmıyorum, kafam rahat.
Herkesin saydırdığı, ama herkesinde pek bir detaylı bildiği program.
Ulan madem o kadar kötü, ne bok yemeye kullanıyorsun?
Yok kullanmıyorsan, nereden o kadar detaylı biliyorsun?
insanların kendini diğer insanlara kanıtlamaya çalıştığı sosyal medya platformu. Binbir türlü shoplarla resimleri olabildiği en yapmacık ve sahte haliyle yayınlayıp beğeni kasma platformuda diyebiliriz.
instagram insanların kötüleyerek kendilerini doktora sahibi hissetmelerini sağlamak gibi özelliği ile ön plana çıkmıştır.
Az önce google a adımı soyadımı yazıp arattım instagram üzerinden 20 ye yakın sitede ismim geçiyor bu nasıl bir saçmalık eskiden sadece myspace te çıkardı ismim şimdi 30-40 tane sitede çıkıyor çok büyük saçmalık bununla ilgili bilgisi olan varsa yeşillendirebilir mi saygılar.
az önce süresiz kapattığım uygulama. binlerce arkadaş ilk açtığımdan beri günde en az yarım sat ölsem ayırırdım hemen her an. fotoğraflar sesler story filan aynı insanlar aynı acılar aynı mutsuzluklar...

cok sevdiğimi sandığım instagramı kapatmam iki saniyemi almadı. bir daha da açmayı düşünmüyorum!

ayrıca kalan bütün sosyal hesaplar. watsabı da ofis işleri olmasa kapatırdım. şimdilik sessize almakla yetinmek var, çünkü yalnızken çok daha mutluyum.
Benim var. işsizliğim vurunca stalk atmamı sağlıyor.

Eğer takip etmek isteyen kızlar varsa özel mesaj atabilir, alırım vardır fena değilimdir.
tamam evlisin, tamam çok mutlusun. dünyayı geziyor, doğum gününü kocaman bir kalabalıkla kutluyorsun. sevgiline deli gibi aşıksın, işinde en iyisin, yüzün çok güzel. sportifsin, yediklerin çok lezzetli. anladım. hikayelerinize bakmam bir saat sürüyor. azıcık az mutlu olun, nazarım değecek.
sosyete pazarıdır.
kalitesiz bulabileceğiniz ürünler; çakmak, tesbih, ayakkabı, saat, t-shirt ve saymakla bitmeyecek kadar çok saçma salak ürünler. eskinin toptancılarının toplanma alanı.
Herkesin sahte mutlu olduğu saçma bir platform hayır yani bu insanlar hiç mi sıkılmıyor habire hikaye paylaşmaktan tamamen vakit kaybı o ne yapıyor bu ne yapıyorla ilgilenmeyip insanlığa yararlı olacak işlerle uğraşılmalı.
Sevdiceğimin bağımlı olduğu, ilişki bitirecek güçte olan uygulama.
her türlü şeyin teşhir edildiği pazar.
asla kullanmayıp kullanmadığım için pişman olmayacağım sosyal medyaların en boşu olarak tanıttığım lüzumsuzluk.
Ara ara uzun uzun entryler girmekte ısrar ettiğim yazıp yazıp sildiğim başlık. Herkes kullanıyor diye herkesin kullandığı bir uygulama haline geldi. Yalnız facebook tan farkı eskimiyor oluşu. Pinterest ile asla aynı kaliteye sahip olamayacaktır onu da söylemeden geçmemem lazım. Hesabımı sildiğimden beri tekrar açmak istiyorum, yani ben istemiyorum da bağımlılık işte. Uyuz ediyor beni uyuz.
eğer güzel bir profiliniz varsa ( çok takipçi ve bol fotoğraflı) kızların bile size yürüyebileceği güzide fotoğraf paylaşma platformu.
Boş vakit işidir.

insanın zamanını çalar.
Senelerdir Öküz gibi kullandığım her yediğimi, her içtiğimi, her sıçtığımı paylaştığım ponçik ötesi aplikasyon. Ben kalp twitter. Pardon instagram.
https://scontent-frx5-1.x...e3e9e17fd&oe=5A17FDBC
Az once begenmemem gereken birinin fotorafini begendim mesela. Neden o kadar dipdibe koyarlar butonlari anlamam.
görsel