bugün

masum ve istismardan uzak bir sevgi arayan kişinin eylemidir.
bu kişi geçmişinde çokça kalp kırıklığı barındırır.
her sevgiyi dramatize edelim zaten o kadar saçma bir cümle ki ne yani hayvan sevmek için insan kazığımı yemeniz lazım .
(bkz: hayvan gibi sevmek).
özellikle kadınları tanıdıkça nankörlükte kedilerden bir farklarının olmayışını anladım. Artık kadınları yemeğe götürmek yerine kedi maması alıp kapının önündeki kedileri besliyorum.
Hiç "insan" tanıyamamış birey feryadı.
(bkz: eşek silkmeden önce söylenen son sözler)
Yaşadıkça tercihlerin değişebileceğini gösterir.
böyle diyenlerin çoğunun düşüncesi bir hafta sürer.
sonra;

- ayy ben aşık olduum.
+ ne oldu la insan diyodun hayvan diyodun?
- ama o insan değil ki melek melek.

hasstir lan ordan.
kezoların haftalık periyodik olarak değindiği fikir. bir whatsapp durumu bir tweet bir twitter ya da instragram bio cümlesi. amk ya bu kadar mı acizleşir insan.
Bir keresinde flörtöz bir kızdan duymuştum bu lafı. Sürekli bir flört hali ona buna mavi boncuk dağıtmalar falan.

Sonra bu lafı yazmış bir yere:
insanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum diye.

Kesin bir bok yemişsindir dedim. Cevap veremedi. Olay şu ki başınıza gelen her hadisede suçu karşı tarafa atmamak gerek. Önce kendini eleştiri sonra başkasını eleştirmeyi sorgulamayı öğrenmeliyiz.
Kısaca iğneyi kendine çuvaldızı ele batır.
biz mühendislerdeki at sevgisi de işte bu yüzdendir efenim.
sevginin ne demek olduğunu bilmeyen, anlamayan, değer vermekten yoksun, gelgeç insanlara rastlamış, onlara değer vermiş ve belki de çok sevmiş insanların başına gelen nankörlük sonucu kullandıkları cümledir.. hayvanların söz konusu olmasıysa, onlara sevgi ve ilgi gösterildiğinde insanlara bağlanıyor olmalarıdır.. genellikle insanlara aynı şekilde ilgi gösteren varlıklar olmalarıdır sebep.. ama bu değildir ki gönül sevmekten vazgeçecek..
insana şu soruyu sordurtan bişiydir; (sordurtan?)

insanları sevmeye hiçbir zaman zorlanmadın ve insanları sevdin ve nefret ettin belki de.
sevginin yöneldiği obje mi yanlış? sevmenin kendisi mi yanlış?
ikisi arasında yaptığın tercihle sevmenin kendisinin yanlış olmadığı, insanları sevmenin yanlış olduğu kanısına varmış olacaksın ki hayvanları sevmeyi tercih ediyorsun. peki, neden çiçekler, böcekler, doğa, dağ taş, bakteriler, küf, ya da azot değil de hayvanları seviyorsun?

insanın birşeyleri sevmeye muhtaç olması ne kadar acı öyle değil mi?
veteriner kuzenimin yanında çalışan kızın msnsinde gördüğüm ileti...ciddiyim.
(bkz: insanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum)
insan eğer düşünmüyorsa ve bilinçli hareket etmiyorsa zaten vahşi bir hayvandır. Karşılaşılan insanlar genelde bu tiplerse normal saydığım bir durumdur.
bu aralar her üç kızın birisinde görebileceğimiz msn iletisi.
(bkz: sevdikçe hayvanlaşmak)
insanında düşünen bir hayvan olduğunu varsayarsak doğru olan durumdur.
(bkz: hayvanları tanıdıkça insanlığı sevmek)
insanlardan gelen türlü kötülüklerden sonra ve siz insanlara sevgiyle yaklaştıkça aldığınız karşılık sonucu değmezmiş arkadaş dememize sebep olur.. ama bir köpeğin başını okşayıp sevdiğinizde aldığınız karşılık size sevgi olarak döner..