bugün

çözemiyorum inanın insanları ben çözemiyorum hayvanları daha çabuk çözdüm ne oldukları belli hiç değilse..
insanlar birbirlerinin canını yakar gider benciller iğrençler nasıl anlatılır bilmiyorum ama kısa zamanda kökümüz kurusun..
Acımasızlardır..
hayvanlar daha iyidirler.
Müslüman, münafık, gayrimüslim olmak üzere 3 e ayrılır. Münafık ve gayrimüslim olanları sonsuz hiç bitmeyecek olan cehennem ve kabir azabıyla meşgul olurken, günahkâr olan, itaatsiz olan, uyarılara kulak tıkayıp, zerre değişmeden dünya hayatını sonlandıranların ruhu daha ilk an olan ölümden itibaren sert ve kelimelerin yetersiz kalacağı azabla ve süresinin belli olmadığı bir zamana kadar kabirde ve sonrasında cehennemde azab görecek olan canlılardır.
peoples.
Her gecen gun farklilasan degisen ruh haline sahip canlilardir. Bolge, iklim vb bir sürü faktor kisiliginin olusmasinda etkilidir.
''bir bebek ölüyor açlıktan merhamet'' mustafa yıldızdoğan' ın beğendiğim bir şarkısıdır.
Kurban grubunun albümüne ismini vermiş şarkısıdır. Muazzamdır.
Sanırım en güzel şekilde resmeden ressamlardan biri (bkz: Hieronymus Bosch)'dur .

(bkz: Dünyevi Zevkler Bahçesi) (The Garden of Earthly Delights)

görsel
insanları ne kadar düşünürsem düşüneyim
beni o kadar düşünmediklerini öğrendim.
Her ne kadar seversem ve kal dersem
ardına bile bakmadan gidebiliceklerini öğrendim.
Dilin karşısındaki gözlere söyleyemediği sözleri parmaklarıyla kolaylıkla yazabildiğini öğrendim.
iyi insan olmanın hep iyi sonuclar getirmediğini öğrendim.
Ve kalbim ne kadar kırılırmış olursa olsun,
dünyanın benim acılarımdan dolayı durmadığını öğrendim...
insanlar, insan değil.
güzel bir kurban şarkısı.

https://m.youtube.com/watch?v=prOSH_48KvU
Onun bunun çocukları.
Bazıları çok orospu çocuğudur. Keşke hepsi iyi olsaydı. Bizde onlara ayar vermek kötü insan taklidl yapmasaydık. Dünya o zaman çok daha güzel bir yer olurdu.
Bazen insanlar.
Bir ara insanları anladığımı sandım,
sonra sandığımı anladım...

Sigmund Freud
Nasıl olup da bu kadar salak olmayı ve bu salaklığın farkına varıp intihar edecek kadar depresif hale gelemiyorlar diye sordurtanları vardır.
Bazıları bu kadar salak olmayı hak etmek için ne yaptı çok merak ediyorum, bu normal olamaz, evrim bu kadar aptalı çıkaramaz.

Adamlar lut kavminin güncellenmiş hali gib.
önce yalan söylerler, sonra inanırlar. başarılı bir yalancıysanız kendi yalanınıza bile inanırsınız.
en güzel hikayem'den mükkemmel bir teo şarkısı....
denemiyorlar bile..
garipler. hepsi incelenmeye değer.
Onlarla da onlarsız da yapılamayandır. Orta noktayı bulduğunda ilişkiler düzelir. Denge tahtası gibi düşün.Denge tutturmaksa her yiğidin harcı değildir kanımca.
tip tip insanlar bulunur. bilim sözde meşru rolüyle kategorize eder ya var olanları, bazı insanlar da hakikaten kategorize edilebilir.

size bir tip anlatacağım sözlük. özellikle karşı cinsten biri size bu bahsedeceğim insanın özelliklerinde yaklaştığında, tanıyacaksınız.

bu insan size sorular sorar. ama sorularının genel-geçer cevapları mevcuttur. yani, aslında soruyu sizi tanımak için sormaz. sırf konuşmuş oluyor olmak için sorar. cevap verdiğinizde de, sizin radikal, benim deyişimle, geneli yıkar şekilde verdiğiniz cevaplara "ahahahah" diye tepki verir. özellikle daha basit düşünen bir cinsiyet grubuna mensup olduğunuzu düşünüyorsa bu kişi. sizin kendinizi açığa vurur cevaplarınızı yadırgar ve özgünlüğünü yadsır ve kahkaha patlatır. adeta siz böyle düşünüyor olma hakkınızı elinizden almaya çalışır. öyle düşünmenizin imkansız olduğunu hissettirir. zaten en başından sizi varsaydığı için çeşitli anlamlarda, verdiğiniz cevapların sınırlarını ve içeriğini, kendi anlam şemalarına uydurmaya çalışır, uyduramayınca da "ahahahah" deyip, alemsin ya der. benimsediği şekilde konuşmayı , size biçilen rolü oynamayı bıraktığınız anda bu tip, size ahahah diye gülerek anlatmaya çalıştığınız şeyi yok sayar. bu tipler sizi yontar,büker ve onlara sürekli kendinizi açıklamak zorunda hissedersiniz.

- senin neden whatsapp'ında fotoğrafın yok?
- çünkü kendi görüntümden hoşlanmıyorum.
- ahahahahahahaha. alemsin.
- ben ciddiyim.
-insan kendi görüntüsünden hoşlanmazsa nasıl mutlu olur ki?
- mutlu olma zorunluluğumuzu nasıl temellendiriyorsun? mutlu olmak zorunda değiliz ki.

bu çok ufak bir örnekti yalnızca.
1 saat önce;

+ben gidince yerime kimi vereceksiniz?
-bilmiyorum düşünmedim, ustaya soracağım, o birini verir.
+yerime ömer'i vermeyin.
- siz gidip, güzelce dinlenin burayı düşünmeyin. (size ne demek istiyorum.)
+hayır ömer'i vermeyin, yoksa izne çıkmam.
-sebep ?
+sevmiyorum onu yerimde durmasın.
-hasbinallah...

gerçekten çok ilginçler.
Tüm iyi yönlerine rağmen merhametsiz acımasız ve bencil yaratıklardır kendini övene egoist derler fakat bir yandan da en yakınının iyiliğine bile katlanamazlar kıskanırlar sevmekten bahsederler sözler verirler ama ne olursa olsun terk etmekten vazgeçmezler ve en önemliside birbirlerini yok etmekten daha iyi bir şey yapamazlar.