bugün

evlilikten korkmayanlar evlilerdir.
bazılarında aldatılma korkusu veya güvenememe olduğu için, bazılarında lükslerinden taviz vermekten korktukları için.
Faktör çok başta ekonomik durumlar geleceğe dair yapılan bir yatırımın mutlu olamama riski taşıması ve aldatılma korkusu güvensizlik gibi garip psikolojik nedenler ve çeşitli kanallarla Türk aile yapısına yapılan çökertici çürütücü dağılmasına yönelik yapılan saldırıların etkisinde kalmış olabilir.
Eskiden gönlü zengin insanların evlenmesine bir sandık yeterliyken aynı insana sandıklar yetmiyor?
Geçim derdine alet edilip evlilik maksadına ters kurtuluş kapısı yapılması sonuçlarının görülmesi!
vs vs birsürü yanlış durumlar nedeniyle.

Arkadaşlar inanın bir sex'in aldatma sektöründeki maliyeti bir ömüre vurulduğunda evlilikten pahalı işin finale kadar giden anına kadar psikolojik yorgunluğu yıpranmasıda cabası!!
Aldattığına ve kendine yaptığın saygısızlığın getirdiği ruh azabıda işin manevi faturası.. değer mi?
Bu çağda sosyal medyanın gırla gittiği bir ortamda,evlilik pamuk ipliğine bağlıdır.ha her iki tarafta tuşlu telefona dönerse bu daha uzun sürebilir.birde işin nafaka boyutu varki adamın hayatını karartır esir eder.
derin bi nefes alıp, en kötü düştüğün yerden kalkıp, tekrar, teksar, tekrar devam etmek zorunda oldyugun için olabilir. eğer çocuk varsa kendinle çelişe çelişe yine devam etmek... evlilik guzel şey aslında ama iki yüzlü bir pislik olmayacak sectiginiz in-san.
ikinci bir nafakaya maddi gücüm yetmez ondan.

Birde artık çocuk istemiyorum, süt içmek için inek beslemekte mantıksız geliyor.
evlilerin durumunu gördüğümüz için. sırf heyecan uğruna hiç olmayacak eşler seçmiş bir çoğu kendisine. bazısının seçme şansı da yokmuş aile büyükleri evlendirmiş. her 10 çiftten 8 tanesi büyük sorunlar yaşıyor. ya şiddetli geçimsizlik ya şiddetin kendisi en çokta aldatma olayları.

şimdi karşındaki insanın doğru kişi olduğunu anlayabilecek kadar uzun bir süreç geçirmen mümkün değil. 10 senelik evli olup hala birbirini tanıyamamış insanlar var. oturup konuşmayı birbirlerini dinlemeyi beceremiyorlar. bildiğin birbirlerine katlanamıyorlar ama mecburiyetten evliliği devam ettiriyorlar. arada bir de çocuk yapmış olanlar var ki onların durumu daha vahim.

velhasılı anlaşabileceğin bir insan ile olacaksa olmalı. olmayacaksa hiç olmamalı. sırf evlenmiş olmak için evlenmek mantıksız.
Güvenebilecek bir insanın bulunmaması en büyük etken onun dışında para, aile baskısı, sosyal sorumluluklar ve tabiki bir de veledin sorumluluğu.
Bunca pahalılıkta adam korkmasın da ne yapsın???
çünkü hepimiz haketmediğimiz insanları hayal edip, hakettiğimizle karşılaşmaktan korkuyoruz.
görsel
Cok basit bir cevabi var. Evlenmenin asiri para gerektiriyor olmasi ve ozellikle bosanirsan dahada fazla gerekecek olmasi . Bunlar maddi yonu manevi yonune de oyle cok takildigini dusunmuyorum insanalrimizin yarisindan cogunun.
insanlar birbirini değiştirmeden olduğu gibi kabullenemediği sürece evlilikten korkulması çok normal .Karşınızdakini kalıba sokmadan sevin, anlayın .
güvenilecek bir insan olmadığı için..
Hayvan gibi okudum, müthiş bir işim var. Bir haftadır evdeyim, annem evde yok ve aileme bakmak zorundayım. Yemek, temizlik, ütü vs. her şey bende. Bir haftadır feleğim şaştı. Tövbe evlenmem.
güvenilecek efendi insan kalmadığı için.
5.000 tl maaş bile alsa,
Ev kirası,
Elektrik,
Isınma,
Haberleşme,
Ulaşım,
Giyinme,
Yeme/içme,
Sosyalleşme

Vb.

Giderleri karşılayamayacağını bildiğinden.

ßimdi sözlükte kime sorsan 10.000 tl. Maaş alıyordur(!) O da ayrı.
Egolarının düşmesinden sakınca duyuyorlar sanırım. Evlenince ne de olsa münferid kararlar alınamıyor. Yani her istediğini gerçeğe dönüştürmek zor oluyor. Biraz kendinden ödün vermek icap ediyor. Özgürlüğün kısıtlanıyor. Sorumluluklar omza biniyor. Yoruyor açıkçası.
çünkü bu zamanda evlilik akıl işi değildir.
insanlar evlilikten borç yüzünden korkuyor. bir erkek olarak erkekler için konuşuyorum. şu an evlenmek kafadan 100 bin tl. yeni mezun olmuş ya da 1 2 yıllık iş hayatı olan, hayatını tam oturtamamış insanlar evlenmek istemiyor. altından kalkamayacaklarını düşünüyorlar. günümüzdeki birçok türk kızıda damadın elini taşın altına sokmasını istiyor. kendisinin türk dizilerinde gördüğü über evlilikler gibi evlenmek istiyor. bunları yapmazsan burun kıvırabiliyor, yapacaksın diyor. evlilik moduna girmiş bir kız çok acımasız ve burnundan kıl aldırmayacak hale gelebiliyor. erkeklerde bu kadar borcu görünce çekiniyorlar masrafları kısmaya çalışıyorlar ama kızlar malesef bir kere evleniyoruz diye her şeyin en şatafatlısını istiyor. düğün yapmayıp düğün parasıyla gezelim diye bir teklif sunsan hem düğün isteyip hem gezmek istiyor ve bunu senden bekliyor. ben bunları yazarken bile ruhum daralıyor birde bunları yaşayanlar var.
şunu buraya bırakayım:

(bkz: rabia kızlarını gelin alan aileler/#41986224)
evlilikten korkan filan yok. kıçınızdan uydurup durmayın. insanlar zincirinden boşanmış gibi evleniyorlar.
kadının bayanı esastır gibi dünyanın en saçma ilkelerinden birine sahip bir ülkede evlilikten korkmayandan korkacaksın.
Size gelin geçenlerde duyduğum bir şeyi anlatayım.

Kuzenim var 26 yaşında. Kendisi pubg hastası. Bir kadınla eşleşmiş. Birkaç oyun atmışlar. Fena da oynamaz bizimki. Kadın da iyi oynamış. Birkaç el oyun derken arkadaş olmuşlar oyunda. Tabi oynarken sohbet falan. Sonra instagram almalar, Whatsapplaşmalar derken bizim abla soyunmuş buna canlıda. Arada da videolar falan.

Neyse buraya kadar sorun yok diyelim. Kendi hayatı. Teşhircilik yapmadığı müddetçe bana giren çıkan yok.

Fakat öğrendim ki bu ablamız 35 yaşında. Okul öncesi öğretmeni. Evli. 2 çocuğu var. Başörtülü. Kadın uzak bir şehire atandığı için eşi ve çocukları gitmemiş oraya.

Şimdi kendimi adamın bakış açısından düşündüm. Kesin derdim ki "lan ne güzel. Okul öncesi öğretmeni bir eşim, iki de çocuğum var. Hatta eşim başörtülü. (tabi başörtüsü bir namus temsili değil ama genel yargı böyle)"

Belki de hiç düşünmezdim eşimin pubgden tanışıp birisine soyunacağını. Videoları, kadının giyinik halini, çocuklarıyla fotoğrafını görmesem vallahi inanmazdım.

Zaten evliliğe karşı soğuk mesafeli duran bir insandım. Bunlardan sonra artık iyice uzaklaştım sanırım.

Kime güveneceğiz lan biz?
Evlilikten korkmuom da rutine binerde sıkılırsam die korkuom. Erkek egemenliğine felan hiç girmicem.
güncel Önemli Başlıklar