bugün

Balkonda çay içmek.
boyaları palette karıştırıp yeni renkler elde etmek ya da direk tuvalin üstüne sıkıp boyamak.
Patlayan şeker .
(Sağ tık-yenile ) yüzlerce kez yapabilirim.
Annemin en sinirli olduğu anlarda ' anneemmm ' diyerek, boynuna sarılıp onu öpücüklere boğmak. Onun bir gülümsemesiyle dünyalar benim oluyor.
yarın için "ben ne bok yiyecem" diye düşünmeden geçirilen bir gün. ertesi günün sıkıntısını yaşamamak.
Kaldırımda yürürken farklı renge basmamaya çalışmaktır.
sessiz osurmak.
pencerede sigara içerken hava yarın yağar mı yağmaz mı oynamak.
son bir kaç aydır zevk aldığım 2 şey kaldı amına koyayım. (bkz: işemek), (bkz: sıçmak) bunların dışında hiç bir sikim zevk vermiyor. ha birde şey var sıçarken sigara içmek. zevkimi ikiye katlıyor.
Abi sırtını birinin kaşıması ya müthiş bişey.
(bkz: recoil)
ırkçılık ve milliyetçilik saçmalıklarını vatanseverlik zannetme. yüzde doksan gibi bir orana tekâbül eder resmî ideolojilerin 'vatandaşlarının' vicdan ve mantıklarını çürüttüğü bu ülkede...
Öğle vakti bünyede oluşan tatlı rehavet sonrasında gelen öğle uykusu.

Fırsat olsa da yarım saat kestirebilsem. Çocukken uyumamak için diretirdik; şimdi çocukken istemediğimiz o uykuları arıyoruz.
oğlumun beni her görüğünde "babacııım" diye seslenerek koşması ve arkasından çocukça, kabile danslarına benzer anlamsız sevinç dansları yapması.
berberde sıcak suyla başını yıkatmak.
sigara içmek.
rakı içmek.
iddaa oynamak.
çay içmek. hayal kurmak.
Gökyüzünü görmek.
Gerçekten okula gittiğim gibi pencereye çıkıp izliyorum. Bazılarına saçma ve sinir bozucu geliyor ama beni mutlu ettiği sürece sorun yok.
tirnak kesmek.
eski bir fotoğrafı en ince ayrıntısına kadar incelemek.

bu benim için basit bir iş değil. fotoğraftaki her detayı sindirmek, her eşyayı ayrı ayrı düşünmek... bir yerde sonra fotoğrafa 3 boyutlu bakabilmeyi keşfediyorsun sanki.

fotoğraflarda kalan gençliği, güneşli günleri, sakinliği özlemeye başladım. hele ki 50-60 yıllık fotoğraflarda çocukları görmek... muhtemelen bir çoğu ölüp gitti. sadece kağıda hapsedilmiş bir ışık demeti kaldı kendilerinden.

daha yazarım ama bende o kadar kelime haznesi yok. bir
bu tür soğuk havalarda çift çorap giymek.
Gökyüzüne bakmak.
Hayvanları sevmek.
cs:go'da arkadan bıçak atmak.