bugün

siz siz olun bu vizeye gideceğiniz tarihten 2 ay öncesinden başvurun. 18 temmuzda malvern house da dil kursum başlayacak, vizeden hala haber yok, üstelik uçak biletim de alınmamış, konaklayacağım yer hala ayarlanmamış, ayrıca ingilizcem neredeye 0 (elementary üstü, pre intermediate altı seviyesi). hadi aldım vizeyi, oraya gittiğimde napıcam sözlük. panikledim, hem de çok.

edit : vizeye 20 haziran tarihinde başvurdum, 14 temmuzda sonuçlandı.
12 günde çıkmış vizedir.alan kişiyi hiç kasmadılar desem yeridir.
bankada yeterince para gösterildiği taktirde kolayca elde edilen vizedir. 30 milyar yeter.
zor alınan, almak için çok fazla uğraşılan vize.

http://308negraarroyo.blo...si-turkun-turke-kazg.html
diğer ülkelerden biraz daha zor alınan vizedir.
mesela franda baya kolay çok uğraştırmazlar zorlamazlar. ama ingiltere öyle değil.
ama tipik bir vize mantığına dayanıyor gene.
o ülkede kaçak olarak kalmayacağınıza inandırırsanız konsolosluğu alırsınız vizeyi.

ingilterede hayat zaten deli gibi pahalı kim kalmak ister onuda anlamış değilim.
3 iş gününde problemsiz aldığım vize. lakin ki alana kadar toplanan belgeler şaka gibidir, konsolosluğun sizin hakkınızda sizden daha çok şey bildiğine emin olabilirsiniz. kendi sitelerinde istenilen belgelerin açıkça belirtilmemesi de ayrı bir rezilliktir.
ulan pis ecnebilerin ülkeleri ne kadar kıymetli,arkadaşım londradan istek yapacaktı vize isteği valla şu yazılanları okuduktan sonra vazgeçtim gitmiyorum çünkü pasaportla beraber 500 tl para yatırcam,o para elimden giderse bende giderim...
alınması zordan öte uğraştırıcı bir vize.

öncelikle bu işi ciddiyetle yapan danışmanlık firmalarından birine gidin. derdinizi, planınızı anlatın. onlar size almanız gereken vize türünü, gereken evrakları söyleyecekler ve internetten doldurulması gereken ingilizce formun türkçe'sini verecekler. o istenen evrakları toparlayın ve formu cevaplayıp yanlarına gidin.

onlar evraklarınızı kontrol edecek (eksik varsa söylerler), cevap kağıdınızı internete işleyecek ve başvuru için gün alacaklar.

evraklar sizde kalmıyor, danışmanlıkta kalıyor. başvuru günü gidiyorsunuz kapıda sizi karşılıyorlar, dosyanızı veriyorlar. içeride ne yapacağınızı anlatıyorlar kısaca. içeriye onlar giremiyor, siz giriyorsunuz işinizi halledip çıkıyorsunuz.

vize başvurunuz sonuçlanınca onlar sizi telefonla arıyor (konsolosluktan gidip almış oluyorlar) eve mi gönderelim, gelip alır mısınız pasaportunuzu diyorlar. tercih sizin.

bu danışmanlık için 50-75 lira arası bir para ödeyeceksiniz, şirketten şirkete değişiyor.

hem işiniz kolaylaşıyor, hem de kafanızda soru işareti kalmıyor.

zaten onlar size "evraklarınız tamam" derlerse hiç sıkıntı yapmayın.

süre hakkında ise başvuruyu muhtemelen iki gün sonra alır danışmanlık şirketiniz. başvurudan sonra da 14 gün içinde net olarak sonuçlanır. benimki 10 gün sürmüştü.
onur kirici uygulamalari da mevcuttur.
http://zaman.com.tr/hilmi...i-muameleler_2057366.html
bu ne arkadas? *
http://inciswf.com/yumurcak1128524.swf
bit kadar cebelitarık bölgesine girmek için bile grupla gidildiği vakit bile devrik gözlerle bakılarak vizeniz var mı, bayan sizinle birlikte mi diye sorulur. böyle ağızlarına çakası gelir insanın.
almak için dönüm dönüm döndüğüm hakkında bilgi toplayana kadar canım çıkan vizedir. en son bu sitede buldum açıklayıcı yazıları. http://ingilterevizesibasvurusu.com/
ingiltere vizesi için işlemler hakkında bilgi veren http://www.ingilterevizesiislemi.com sitesinde okuduklarımdan sonra almaktan vazgeçtiğim vize.
ingiltere'ye gönderilecek kaymakam adayları için bakanlık tarafından olarak özel olarak çıkarılan vizedir.
Gezi parkı olayları nedeniyle 17 Haziran'daki randevumu 1 Temmuza atmış konsolosluk. Ortalam 3 hafta sürdüğünü düşünürsek, can sıkıcı!
hemen hemen 1 aya yakın konsololukta bekletildikten sonra bayram arefesinde yani bu sabah çıktığı ve kuryeyle bana yollandığı bilgisi verilmiştir. zamanlamanızı şey ediyim mi diyim sevineyim mi bilemedim. zira tam bayram için memlekete gidecekken adamlar eve yollıycaklar belgeyi. neyse ups kargo şirketinde çalışan tandık var da sorun olmamasını umuyoruz. eğer istanbulda yaşamıyorsanız da işiniz zor oluyor vize konusunda bu durumda istanbulda yaşayan ve yurt dışı tecrübesi olan bir akrabanızdan vizenin durumunu sorup soruşturmasını rica etmeniz hayrınıza olacaktır.
en zor yanı online başvuru formu doldurmak olan;eğer evraklarınız sağlamsa alamamanız mucize olan vize türüdür.

paraya göre vize verir sevgili ingiltere konsolosluğu..

amerikan vizesi & schengen vizesinde olduğu gibi yardım talep eden tüm suserlere mesaj kutum sonuna kadar açıktır.
kıbrıs'tan kolay olandır. evet.
Benim okudugum: ingiltere zirvesi. Cikartmicaktim o gozlugu.
almayı düşünenler gönül rahatlığı ile şu site ile diyaloğa geçebilir:

http://www.visaistanbul.com/ingiltere

(bkz: denendi çalışıyor)
galiba öyle bir mit haline gelmişti ki benim için kabuslarımda ret yiyip onun yerine kanadadan altı yıllık olanını almıştım. lakin bugün pasaportumu teslim aldığımda normal bir öğrenci olarak turist olanının alınmasının o kadar zor olmadığını gördüm. neticede çok da korkulmaması gereken vize.
Kolay kolay alınamayan vizedir. ilk başvuruda kabul edilen kendini seçilmiş insan ilan edebilir.
turist vizesi için ne yapabilirim diye merak ettiğimdir.
KIBRISTAN BASVURULAN VIZELERE DAHA ERKEN CEVAP ALINAN VIZEDIR. OYLE GUNLERCE BEKLETMEZ.
yıllardır anlaşmalı olduğu worldbridge adlı firmadan teleperformance adlı aracı kuruma birleşik devletler konsolosluğu tarafından geçiş yapılmıştır.

visa4uk adlı siteden kullanıcı hesabı yapılarak giriş yapılır ve online form doldurulur.sonrasında istenilen vize tipine göre ücret online yatırılarak form çıktısı alınır.gwf ile başlayan üye numarası ile başvuru alınır.

evrakların arasında en önemlisi maddi varlığınızı ispatlayan güçlü evraklardır.ayrıca evrak doğruluğunu çalışılan yerlere hesap olan bankalara telefon açılarak birebir öğrenilen nadir konsolosluklardan biridir.

maddi varlığınız fazla yeterli değilse başvurmayın..hele ki evraklarınızda en ufak bir sahtelik var ise hiç başvurmayın..sonucu 10 yıl giriş yasaklı red kaşeleri olabiliyor.ayrıca red kaşesi bastırıldı diyelim,pasaportu değiştirip yeniden başvurmayı denemeyin..sistemlerinde uzun yıllar kayıtlı kalıyorsunuz.

diğer vizeler içinde özel mesajdan yürüyebilirsiniz.