bugün

english or whatever. hayattan bütün beklentim.

teşekkürler.
10 or 20 years later, you won't need to learn English or any other language. The translator methods will be developed amazingly. There is a huge example in our hand: Google translate..
The Google translate is far away from its starting point. Surely, it needs to more improvements but now it is enough to understand what some foreign languages say people.
However, in the future, people will use only Google to communicate with the each other.
Birzamanlar iyice sökememizden dolayı hayatımızın anasını belleyen emperyalist iletişim icadı . Ulan bu gavur icadını öğrendikten sonra hayatım tam anlamıyla değişti herşeyin kapısını açtı asgari ücrete bir zamanlar çalışan ben şimdi 15 bin geliri beğenmez oldum altımda Porshe hayat kalitem zirve tabi sadece ingilizcede yetmiyor ne olursa olsun insan niteliklerini nicelik zekası ile birleştirmeside şart .

Edit : bana kazandırdığın onca şeye rağmen mevcut emperyalist ve kapitalist sistemin anahtarını tüm dünyada sen yaptıkları icin onca insan sırf seni bilmiyor diye bu dünyada adam yerine koyulmayıp insanca yaşama hakkı verilmediği ve özgürce seyahat edemediği için seni hiç bir zaman sevmedim ingliççe babanıda sevmezdim ingiliççe .
Pratik yapmadıkça geliştirmesi zor olan dil.
Konuşa konuşa orta üstü civarı öğrendiğim dil. Tüm örgün eğitim hayatı boyunca öğrencilere öğretilen ingilizce en fazla 1 haftada öğrenilebilecek düzeyde, sistemin boka batmışlığını düşünün artık.

Bilimsel makale falan okumakta zorlanıyorum ama muhabbet ederken konuştuğum kişiye göre değişmekle beraber şakır şakır gidiyor bazen. Ama bu dili Ana dil kadar iyi öğrenmem ve üstüne en az 2 dil daha eklemem gerekiyor.
Hepimizin bildigi anladigi fakat konusamadigi muhterem .
Dünyanın en süper dili. Evet.
fransızcanın küçüğüdür.

i do not know demek mi, yoksa je ne sais pas demek mi?
Türklerin aksanı hakkında bu kadar katı düşünemiyorum çünkü bir uzakdoğulu ya da güney asyalıdan çok daha iyi konuşuyoruz ingilizceyi. Aksanlarından dil yapılarına kadar her şey konuştukları ingilizceyi anlaşılması zor kılıyor. Ancak biz biraz üstüne düştüğümüzde pek zorlanmadan bunu halledebiliriz, ki bana sorarsanız bu aksan olayı doğal karşılanmalı ve ne türklerden ne de başka milletlerden tam bir ingiliz ingilizcesi vs beklenmemeli. Bu durum tüm diller için geçerli. Sonuçta dilin belli ve aksanın olması gayet doğal.
Bakın, bu ingilizce denen dili artık herkes konuşuyor. Tonlarca insan britiş aksınt konuşmuyor ki evladım bunu. Herkes kafasına göre konuşuyor. Yurtdışında yaşamış biri olarak tecrübeyle sabit. Onca aksan varken bizim türklerin aksanına mı takıldık yani. Hatta grameri bile fazla kasmayın. Temel şeyleri bilin. Gerisi kelime. En önemlisi kasma arkadaşım. Ha doğru ha yanlış söyle gitsin aman çok önemli.
Hotdog sicakkopek mi değil mi mk.
Smart grammer cdli konu anlatimli kitap sayesinde baya bi gelistirdigim dil. Yanliz bãya dedigime aldanmayin orta seviye iste. Okudugumu anliyom film izlerkende yüzde 85 oraninda anliyom ama hâlâ ingilizce sarkilardan bi gram anlamiyom. Anlayabilecegimi de hic sanmiyom.
türk aksanı diye bişey yok.

konuştuğumuz ingilizce, english as lingua franca dır. aksanımız kelimenin uygun telafuzuna dayalı, bütün ingilizce aksan ve diyalektlerinin anlayabileceği bir aksandır.

mesela color yazar i have got a sister dersiniz. buraya gelince kimse amerikan-ingiliz sorgulamıyor.

avustralya aksanı napsın?
dünyanın en yaygın dilidir. mutlaka öğrenilmesi icab eder.
ispanyolcanın yanında bok yiyen dildir.
Diğer dillere nazaran öğrenmesi oldukça kolaydır. Dilbilgisi öğrenmesi çok zamanınızı almaz. Burda asil önemli olan ogrendiklerimizi uygulamamızdır. Bunu da yabancı şarkı dinleyerek, ya da yabancı film,dizi izleyerek, ingilizce makale okuyarak bir nevi yapabiliriz. Aslinda asil dil öğrenme metodu istemsiz de olsa o dile maruz kalmaktir. Ama ne yazık ki bir çoğumuzun buna fırsatı yok.
Türkiye de ikinci sınıftan itibaren liseye hatta üniversite birinci sinifta da verilen ama ogrenilemeyn bir dildir.
What is your name daha öteye geçemedim.
bu ülkede insanlar kendi dillerini doğru düzgün yazamıyorlar. ne "de" ekini ne de "ki" ekini düzgün kullanabiliyorlar, sonra gelip yok ingilizce'yi öğrenemiyoruz diyorlar. türkiye'deki öğrenciler önce türkçe öğrenseler belki yabancı dili de öğrenebilirler.
Gereksiz dil

Bence herkes Türkçe öğrensin konu kapansın ...
bu dilde gelişmek isteyen varsa pmleşelim. mail arkadaşı olalım birbirimize ingilizce mail atalım ciddi düşünenler lütfen özel mesaj(pm) gelsin.
globalleşmiş bir, her firmanın aşağı yukarı, ana diliniz gibi bilmenizi istediği dil. afrikalısından arabına hepsi biliyor.
ingilizce aksanım da seksidir.

(ses:#6430)
English is a language that like any other languages, requires time and patiance. The time when you decide to learn a language, think about your native language and reconsider what you’ve done while learning it. You’d probably say that, “well, i’ve talked to other people, tried to read some magazines, listened some music, wrote a couple lines of basic phrases etc.” Am i right? What i am trying to say is this, taking care of what language you want to learn! it is that simple, just be patience and try. you can’t lose anything while trying to learn something but other people can.
the only thing that i am good at. did you catch the rhyme? i hope so.