bugün

Prezervatif. Alkışlıyoruz.
Yoğurt yapmak.
Sütten yoğurt yapmak ilk kimin aklına geldi, neden geldi, nasıl geldi? Merak uyandırıcı.
(bkz: bir kadını tecavüzcüsüyle evlendirmek) ilk kimin aklına geldiyse o aklın amk.
ayranın son yudumuyla dönerin son lokmasını yemek.
para.

sokayım o akla be.
sirke. kokusu koku değil, tadı tat değil. neden onu içmek istedin ?
internette sözlük formatında site kurmak...

Valla ilk kimim aklına gelmişse iyi gelmiş. Biz süper mario'da prensesi kurtarmaya çalışırken adamlar bunlara kafa yormuş.
Sigara. Bu lanet şey ilk kimin aklına geldi.
yoğurt. abi yoğurdu mayalamak için yoğurt lazım birde. nasıl etmiş nasıl bulmuş akıl sır ermiyor.
(bkz: akpye oy vermek)
toplu mesaj atmak.
Tavuğun dötünden çıkan şeyi alıp yemek.
kimse yazmamış. erkek pantolonlarına konulan fermuar.

ilk kim akıl etti bilmiyorum, araştırmadım da ama bundan daha düz ve kullanışlı bir kısayol örneği çok az bulunur şu hayatta.

"hımm şuraya bi delik açalım, çıkarıp işenilir."
Birbirine yemeğe gitmek.
sabahın bir saatinde kalkıp "hadi işe gidelim" fikri kimin aklına geldiyse artık sitemi ile merak edilen konudur.

aklını, aklının konumlandığı beyni, beynine bağlı omurliğini silktiğimin şerefsizi.
Erken uyanmak fikri nedir nedendir.
Akp li olmak. ilk akp li kim lan, hangi saf duygularla inandı ve bu inanışı ülkenin yarısına yaydı böyle.
Sen kalk Üzümün yaprağının içine pirinci doldur, pişir ye. Aklım almıyor valla, hangi işsiz buldu acep?
Yumurta yemek. Gözü dönmüş derece aç olduğunu düşündüğüm kişi yemiştir.
Aşk. Kimin aklına geldi, neden geldi, nasıl geldi anlamıyorum.
''ilk sarhoş olan kimdi
acaba neden içmişti?''
ikiye on kala adlı müzik grubu hislerime tercüman olmuş.
Sigara.
Hangi adem oğlu, otu yolup, kurutup, üstüne bir de kâğıda sarıp, ucunu yakıp, dumanını içine çekmeyi akıl etti, sahiden merak ediyorum.
Sigara kimin aklına geldi abi. Sen git tütünü bağdan bahçeden topla. Sonra kurut. Sonra yak, iç. Hayır neden tütün ? Neden çay falan değil de tütün ?
Küfür etmek. ilk küfürü kim buldu, kime etti, nasıl etti çok merak ediyorum.
iNSANLAR.