bugün

fedakarlık yapmaya değmeyecekler için fedakarlık yapmak. aslında bunun bir hata olduğunu düşünmez, yani fedakarlık yapmaya değmese de, sevdiğiniz için yaptığınızdan bunun bir hata olduğunu düşünmezsiniz. fakat gün gelir, yapmasaydın olur olayıyla karşı karşıya kaldığınız an, işte o zaman gerçekten hata bende imiş derseniz. ve buda koyar adama haliyle. ama sonradan geçer tabii. neler geçmiyor ki.
olmadiginiz biri gibi davranmak. sonra otorite elde etmek agirlasiyorsunuz, gönül almak icin sacmaliyorsunuz.
pembe pancurlu ev rüyalarını daha birbirlerini tanımadan görmek.
ilişki dediğimiz oluşuma başlamaktır çünkü her şey zaten çok güzeldir ta ki "ilişki"ye bir başlangıç koyana kadar. Sonra zaten her şey gitgide (bkz: boka sarmak)
bir ilişkide yapılabilecek en büyük hata kişi seçimidir.

karşınızdaki kişiyi iyi seçmeniz gerekir.

"aaa ne güzel gözler ben bunnan evlenem"

çok afedersin de bin de birdir bu ilişkinin yürüme ihtimali.

tanımadan etmeden, dış görünüşüne, gülüşüne vs. kapılıp işe girilmez.

tanıyacaksın o seni tanıyacak, tanıyanlarla konuşacaksın.

hayat uzun, ilk gördüğüne " aha bu benim olsun huaa" diye saldırmanın bi anlamı yok.
Yalan, saygısızlık, birbirine güvenmemek ve o güveni verememek.
Karşındakini önemsemek.
Kendinden ödün vermek. Yapmayın. Kendinizi hiçbir şey için değiştirmeyin. Değmez.
bile bile lades demek...size yaptığı haksızları göre göre onu kaybetmeyi göze alamamak, bu uğurda affetmeyi bir erdem saymak , ilerine çok daha büyük sıkıntılara yol açar. verilen her ödün, ilişkide söz sahibi olma hakkınızı elinizden alır. en az hasarı almışken, yol yakınken ayrılmak, hayatınızda sadece sizi mutlu edecek insanları tutmak en akılıca yoldur. bir kağıt bile en fazla 7 kere katlanırmış, bu durumda gurur sınırlarınızı aşan hiçbir haksızlığa defalarca katlanmamak gerekiyor.
Partnerinizin hatalarını görmezden gelmek ve söylememek en başta geliyor. uygun bir ortamda nelerden rahatsızlık duyduğunuzu anlatın aman onu kaybederim vs. elimden kaçar korkunuz olmasın.

Ayrıca uygun ortamdan kastım yalnız olduğunuzda, düzgün bir dille anlatmanız. Topluluk ve arkadaş ortamı içinde kavga etmek ilişkinize zarar verir.
boğmayın arkadaşlar. çok kıskanıp hayatının her alanına herkese müdahale etmek, çok sevdiğin anlamına gelmiyor. tamam bi çember çiz kabul ama o çemberin içinde de bırak istediği gibi takılsın.
ilişkiye başlamak.
Yaşadığınız şeyin ilişki olmadığının farkında olmamak.
Aslında bir çok şey var. Mesela kıskanıyorum diye karşınızdaki insanın hayatını zehire çeviriyorsunuz bazen. Kendi derdinizi anlattıktan sonra karşı taraf oldukça iyi ve şikayet etmeden dinliyorsa onun da derdini sorun, kısaca karşı tarafı da konuşturunuz ki karşılıklı diyaloglar kurulsun.
Cinselliği ön planda tutmak.
ilişkiye başlamak. Evet.
çokça fedakarlık yapmaktır, aşırı sevip onu dünyanın merkezi yerine koyma gafletidir, sonra o tekme er ya da geç gelecektir, seversen s*kilirsin s*kersen sevilirsin felsefesinin bilinmemesi durumunda s*kilen taraf olma durumuna düşülecek hatalar bütünüdür.
ilişkinin sana zarar verdiğini bildigin halde bırakmamak.
inceldiği yerden kopsun abi çok zorlamayın olan size oluyor.
ilişki bilmiyorum ki hata bileyim.
karşıdaki kişinin karakterine, yaşam tarzına bakmadan sırf dış görünüş üzerinden ilişki başlatmak.
severek ayrılmak, bunların en temel olanlarındandır.
Tabulu ve namuslu bir kızla birlikte olmak.
Uzak mesafeli de olsa sevginin bitmeyeceğini hatta daha da artacağını zannetme düşüncesi. Bilindik bi laf var, gözden ırak gönülde bağdat işte.
Iliskiye başlamaktır.
Fazla Değer vermek .