bugün

gerçek bir çarpıtmacı.kurandaki ayetleri aşırı alakasız bir biçimde kendi görüşüne eğmekten çekinmez.öyle ki kuran dönüp dolaşıp das kapitali şerh eden bir kitaba dönüşür onun elinde.kendisi sosyalisttir.müslüman olduğu saçmalığına inanacağımızı sanmasın.
şu anda cnn de enver aysever in konuğu. türkiye söylediği dinlenebilecek tek müslüman. dinleyin, feyz alın.
okumuş cahil dir.
mesele sermeyenin niteliği ve düşünsel boyutu, inanç dejerasyonu bu bağlamda unutulan, unutturulmak istenen değerleri, gündeme gayet yalın bir şeklde getirmeyi başarmış düşün adamı.Müslüman kapitalist bu durumda bu inançla bir arada düşünülemeyecek kadar siyah beyaz renklerdir.Küresel düzen içinde islami sermaye yoktur,burada kast edilen genel manada kapitaldir.Adına ne olursa olsun sermayenin önemli olan neye ,ne şekilde hizmet ettiğidir.ÜLKEMiZiN son geldiği durumda sermaye tamamen küresel sermayeye hizmet eder hale gelmesidir bu sermayenin kimin elinde olduğu da önemli değildir.Kaldiki istanbul sermayesi anadolu sermeyesi diye ayırmakta sosyolojik olarak anlamlı olsa da gerçek manada hiçbirşey ifade etmemektedir. Yandaş medya gibi sermayede yandaş sermayedir malesef karşı sermayenin yaşama şansı yoktur.
gelecek 1 mayıs ta da kızlarla halay çekecek mi merak ediyorum.
hacca gitme imkanına bakmadan kafasından fetva veren yazar insanlar atlayıp ilk uçağa hacı oluyorlar bu adama göre, islamcı diyemiyorum bu adama artık sadece yalancı sosyalistdir. sosyalistlere saygım büyüktür, ama sahtelerine değil.
kadir mısıroğlu gibi bir adamdır, kendi kafasından fetva verir.
çoğu solcuya dinin öcü bir şey olmadığını göstermiştir bu yönüyle bile taktire şayandır. çoğu islamcı bu adamı mal-mülk ilişkisi üzerine "hatırlattıkları" yüzünden sevmez. sen lüks iftarlardan çıkmayacaksın sonra ramazanın ruhu üzerine konuşacaksın adama gülerler.
Dinini zarttan zurttan değil, direk kurandan öğrenip kurandan öğreten süper insan.
günümüzde ender bulunan namus, dürüstlük, hoşgörü timsali bilge kişi.
Hapşırdığımda ağzımdan balgam çıkarsa orucum bozulur mu gibi sorularla uğraşmak yerine gerçekten direkt olarak putlarla savaştığı için tv lere pek de çıkarılmayan hocadır kendisi.
Badem bıyıklı jeep sahiplerini rahatsız eder çünkü " Allah için eğer müslümansan ihtiyacından fazlasını paylaşacaksın" der.
Sistem için tehlikelidir çünkü ayetleri insanlara öğretir.
din bezirganlığının trilyonlar ettiği bu dönemde, gerçek müslüman kimliğiyle para, rant peşinde koşmayıp muktedirlerle çatır çatır tartışıp onları yerden yere vurabilen cesur kişi, paraya değil hakikaten Allah-u tealaya inanan müslüman.
"dinin direği paylaşımdır" sloganını "sosyal islam" isimli kitabının kapak sayfasına taşıyan, bize yutturulan yobaz ve içi boşaltılmış din yerine gerçek islamı anlatan yazar.

"mülk allah'ın ise kulların bu mülkiyet kavgası nedir?" diye sorguluyor. emanetin, insanı bozduğunu söylüyor.

"sosyal islam" isimli kitabı her müslümana acı bir tokattır.
korkutucu islam alimlerinin aksine açıklayıcı bir tarzı olan yazar/düşünür kişisi.
aykırı sorular da izlemiştim en son kendisini. serbest piyasa ekonomisini islam açısında değerlendiriyordu. eleştirilerinin büyük çoğunluğuna katıldım ancak net önerisi yok. yani bana fazlaca temellendirilmemiş eleştiriler gibi geldi, kötü dediğin şeyin karşısına bir şey koymak zorundasın. söz gelimi devletin çok fazla memuru olduğunu ve bu insanları bu büyük mekanizmanın öğüttüğü babında bir şey söyledi ama ne yapmalıyız kısmında kısır kaldı söyledikleri.
"Bu memlekette temel zayıf karnımız var, deşilmeyi, kanatılmayı bekleyen beş alan var. Türk ile Kürt eşit hale gelinceye kadar Kürtlerin yanındayım. Orta Anadolu'da büyümüş bir Türk olarak söylüyorum. Alevi ile Sünni eşit hale gelinceye kadar Alevilerin yanındayız. Müslüman'la gayrimüslim eşit hale gelinceye kadar gayrimüslimlerin yanındayım. Kadınlarla erkekler eşit hale gelinceye kadar kadınların, zenginlerle fakirler eşit hale gelene kadar fakirlerin yanındayım. Maksat adalet ve eşitliktir. Cenabı Hakk demek söylemlerin en yücesidir. O nedenle adalet ve eşitlik ne gerektiriyorsa onu yapmak gerekir. Kürdün yıllardır duyduğu özlem dünya çakallarının eline düşmez umarım." diyerek duygularıma tercüman olmuş güzel insan.
gerçek ibadet hayatın içindekilerdir, namaz ibadet değil bir ritüel, ibadete hazırlıktır diyen kişi.
Kapitalist, abdestli müslümanların kabusudur. Ramazan olur; göbeklerini büyütmek için lüks iftarlar yaparlar. ihsan eliaçık ve çevresindekiler, mekanın çevresinde kıt kanaat bir iftar yapar. O adamlarda vicdanın zerresi yok ama artık o tiplerin kabusu solcular değildir. Ezilen ve fakir müslümanlardır. Kömür madeni'nde iyi ölen işçilerdir ve mezarda emekli olacak gariban halktır. ihsan eliaçık, bu kesimlerin sesi olur. O yüzden, 28 şubat'ta da ezildi.. Şimdi de ezmeye çalışıyorlar..
'mülk Allah'ındır, yastık altındakiler de dahil' sözü ile takdir toplamış kişi.
zaman zaman islami camiada sözleri yadırganır, azıcık dibi deşildiğinde adamın söylediğinin doğruluğu kabul edilir. bu tarz bir söylemi olan hafif radikal yazar.
ali şeriati'nin sapkın islami fikirlerini sosyalist jargonla bütünleştiren oportünist yazar. kendileri bayağı tehlikelidir.
--spoiler--
namaz bir ibadet değildir ritüeldir gün içinde yaptıklarınız ibadettir. namaz ise sizi gün içine hazırlayan bir aydınlanma ve enerji kaynağıdır
--spoiler--
diyor.

bu söz ilk duyunca çok uç geliyor ama bir açıdan çok da doğru. mesela namaz kılan birisi günde 5 kere allah'un huzuruna çıkıyor. allah'ın huzuruna çıkmadan önce veya sonra onun yasakladığını bir davranışta bulunmak garip.(bana garip geliyor) mesela yolda ki bir kıza bakmaya çekiniyorum namaz kıldığım dönemlerde zira 1 saat sonra Allah'ın huzuruna duracağım. yalan söylemeye çekiniyorum zira birazdan allah'ın huzuruna duracağım.
bu açıdan (en azından benim için) namaz gerçekten gün içindeki davranışlarda kendime çeki düzen vermemi sağlayan bir olgu. ha ibadettir değildir. o başka bir alanın konusu. ibadet kelimesinin tam olarak ne manaya geldiğini ifade etmemiz gerekir.
insan gibi insandır. ölmeden değerini biliniz, veya yabancılar dokümanlarında ismini yad edince değerli olur. ömer hayyam'ı öyle keşfettik mesela.
iyi adam.
Her mevzuda önceliği Cenabı Alahın sözlerine, Kuran-ı kerime, ayetlere yer veren yazar.
Kapitalizmle mücadele derneğine çok emek harcamıştır.
çok gülerim kendisine . Kendisi kayserilidır ve asla kayseriden sosyalist felan çıkmaz . Imitasyon fikirleri vardır . E tabiki ekmek parası ilgi çekmek lazım