bugün

bu arada dikkatimi çeken bir diğer konuda kendisi vurulmadan önce hakkında açılan entry sayısı 610 iken vurulduğu 13.03.2011 tarihi sonrasında (en azından şimdilik) hakkındaki entry sayısı 786'ya yükselmiş olan sanatçı.
(bkz: la gelir misin lütfen)
vurulma haberine ciddi anlamda üzüldüğüm, yaşadıkları ne olursa olsun ülkeye bir daha böyle bir sesin gelmeyeceğini düşündüğüm önemli bir adamdır. tarzı ne olursa olsun, adamdaki ses, konservatuvarlarda bitirme tezi olarak sunulurken kalkıp bu adama "tu kaka!" demek vicdansızlıktır!
iş adamlığı kimliğini türkiye'ye sığdıramadığından gittiği kuzey ırak'ta başına bela aldığını ve şu anda bu yüzden hastanede yaşam mücadelesi verdiğini düşündüğüm sanatçı.
hayatımıza nasıl girdiği belli olmayan bir kadının arkasından su testisi su yolunda kırılır diyen hıncal uluç'a etmedik küfür bırakmayanların, en az 3-4 parçasını ezbere bildikleri türkiye'nin en büyük ses sanatçılarından birine karşı birer hıncal uluç kesildiğini görüyoruz. yazık.

Allah acil şifalar versin.
kendisini sevmesem de yine de başına gelen olay için üzüldüğüm kişidir. görüşlerini, yaptıklarını hiçbir zaman onaylamadım ve yaptığı birçok yasadışı işten haberdar olsam da yine de bu şekilde vurulması üzdü beni. sonuç olarak bir insandı ve kimsenin böyle bir cezayı hakettiğini düşünmüyorum. ne yazık ki geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
(bkz: takdir i ilahi)
--gökmen özdenak--
bir swat yapmış olabilir,amerikan seyi
--gökmen özdenak--
çok vatansever biridir. türkiye'de kazandığı paralarla kuzey ırak'ta yatırım yapar(dı).
(bkz: allahından bulmak)
türkiye için çok önemli bir sanatçıdır. onun gibisi gelmiyeceği için şu dünyaya üzülen çoktur. yapılan yorumlar hep şahsiyetine tepki niteliğindedir. bu kimseyi ilgilendirmez. türkiye büyük sanatçısı için dua ediyor. açın gözünüzü.
öldü sanılınca hakkında bu kadar entry girdiğimiz şarkıcıdır.
siyasi görüşünü seversin, sevmezsin..

soytarılığı hoşuna gider ya da antipatik gelir..

sanatçı mıdır şarkıcı mıdır tartışılır..

ama her türk erkeği hayatının aşk acısı çektiği bir bölümünde ibo nun sesinde bulmuştur kendini..

mutlu ol yeter i dinlemiştir mesela bir kez..

ya da hasret kaldım ı..

veya ben her gece sarhoşum demiştir en derinden rakıya dayanıp belki de ağzına rakı sürmemiş olsa bile kişi o şarkıda kendinde birşeyleri ibo nun sesiyle yakalamıştır..

kimi kör ölür badem gözlü olur diyecektir..

kimi değeri varken anlaşılamadı diyecektir..

benim için sesiyle yorumuyla türkiye ye bir benzerinin daha gelmeyeceği, şarkılara can veren bir kişidir.
inşaat işçiliği ile başlayan kariyerinin yine bir inşaat işiyle bitme noktasına geldiği kişi.
çok garip bir milletiz vesselam.bu ülkede son 1 ayda 3 tane kadın göz göre göre kocası tarafından öldürüldü .hiç kimse de bu kadar üzülmedi ,ağlamadı.ünlü birine bişey olunca neder bu kadar duygusallaşıyoruz anlamak zor.
sesinin güzel olması dışında normal bi insandan ne fazlası var bu adamın ? ha bi de kadına şiddet uygulayan biri o yüzdendir belki bu sevgi !
en son capsi ajanslara düşmüştür.

görsel
vurulmasıyla birlikte türkiye'nin gündemini değiştiren sanatçı. mazisine bakıldığı zaman temiz bi insan olmadığı açık. kendisi bugüne kadar milletin ayağına sıktırıyordu ama alemde kafaya sıkanlarda varmış.
ilgi çekici nokta, bugün akp' den milletvekilliği için bir girişimi olacaktı.
tamam dayı anladık aq herkes şarkılarını biliyo, kızdan kapak yiyince de herkes ibo dinlemiş bravoo hepinize harbiden. o zaman adam 10 kişiye de sıktırsa, karı da satsa, yok aq silah da kaçırsa kötü söz sölemek yok di mi aq. neymiş hepimiz içip içip herifin şarkısını dinlemişiz. içirenler utansın aq..

bu arada adamın kafaya sıktılar ölmedi o ayrı bi de hastaneye giderken şuuru açıkmış aq.
o ne aq..
ha öldü ha ölecek derken, hala çabalayan insan. o değil de bence kendisi seni, beni, alisanalisan ı bile gömer.
sanatçı değildir diyenlere oha denmelidir. kuşkusuz sanatçıdır. ona sanatçı demeyenler kendilerini belirli kalıplara zincirlemiş çevreden takdir görmek için beğenilerini törpüleyen insanlardan başkaları olamaz. şarkıları beğenilmeye deger sesine ise laf söylenemez seversin sevmezsin ancak sanatçı değildir demek söyleyenin ya alkış peşinde ya da boş insan olduğunu gösterir.
seveni vardır sevmeyeni vardır ama adamdaki ses kimde var? bunu kim inkar edebilir.
Terketmek ne kadar kolay diyerek kaç gece soframıza ortak olan türkücüdür.Ne kişiliği , ne mafyalığı beni gram ilgilendirmiyor ama ortada bir gerçek var o da memlekette 5 evde rakı sofrası kuruluyorsa en az 2'sinde sesiyle eşlik eden ibrahim Tatlıses'tir.
bugün kadıköyde ibonun vurulmasıyla ilgili bi dialoga şahit oldum;
-aa lan ibo başından vurulmuş.
+dom dom kurşunu değmiştir.
--spoiler--
sanatçı değildir diyenlere oha denmelidir. kuşkusuz sanatçıdır. ona sanatçı demeyenler kendilerini belirli kalıplara zincirlemiş çevreden takdir görmek için beğenilerini törpüleyen insanlardan başkaları olamaz
--spoiler--

kime sanatçı diyeceğimize hayranları karar veriyormuş. "elin dağlısının böğürmesine sanat demek senin ayıbınken, hala millete akıl mı veriyorsun be hey kara cahil" derler adama.

zevk , renk meselesi olan durumlar da vardır ama sanat dediğin meselenin bazı evrensel ölçüleri de vardır. bu adamın insanlığının ne halde olduğunu ise zaten hayranları bile tartış(a)mıyor.