bugün

hz ömer efendimizle şimdiki devlet adamlarının isminin yanyana yazılması bile hz ömer efendimize züldür.
recep tayyip erdoğan'dır. hz.ömer'in adaletinin günümüzdeki temsilcisi olmakla beraber onun gibi islamın sancaktarlığını da seve seve yapmaktadır. ömrünü feda etmiş, başını bu yol uğruna koymuştur.
iran Seferi, Hazreti Ömer'in hilâfeti zamanında yapılmış ve bol miktarda ganimet elde edilmişti. Ganimetler arasında kıymetli kumaşlar da vardı. Harpten dönüldükten sonra kumaş vesair ganimetler eshap arasında dağıtılmış ve herkes hissesine düşeni almıştı.
Hazreti Ömer, kendisininki ile oğlu Abdullah'ın hissesini birleştirerek üzerine bir hırka diktirdi.
Bir Cuma günü üzerindeki yeni hırkasıyle hutbe irad etmeye çıkıp:
— Ey mü'minler beni dinleyin ve bana itaat edin! diye hutbe okumaya başladığı zaman, eshaptan biri ayağa kalktı ve:
— Üzerindeki elbisenin hesabını vermedikçe seni dinlemiyor ve sana itaat da etmiyoruz. Çünkü ganimetten bize düşenle bir elbise yapmak imkânsızdı. Sen nasıl oluyor da elbise olabilecek kumaş alabiliyorsun!.. dedi.
Hazreti Ömer o eshabın konuşmasını dinledikten sonra, oğlu Abdullah'a:
— Ey Ömer'in oğlu kalk cevap ver! Dedi. Abdullah bin Ömer, ayağa kalkdı:
— Allah'a yemin ederim ki, babamın üzerindeki kumaşın yarısı benim hisseme düşen kumaştır. Babam ikimizinkini birleştirdikten sonra elbise yaptı, diyerek meseleyi izah etti.
Hazreti Ömer'in oğlunu dinleyen sahabî tekrar ayağa kalkarak:
— Ya Ömer, şimdi konuş. Hem seni dinliyor ve hem de itaat ediyoruz, dedi. Hazreti Ömer de ancak ondan sonra hutbesini okumaya devam etti.

Hz Ömer üstündeki kumaş parçası için bile halka hesap verirken devletin bütçesinden kendine saray yaptıran nerden geldiği belli olmayan gemileri olan Erdogan'nı HZ Ömer'e benzetmek HZ ömer'e hakarettir
Hz.Ömer i örnek alan devlet adamı yok yeryüzün de.
kendi özel işi için ayrı, devlet işi için ayrı mum yakan halife Hazreti Ömer' den örnek alıp, saraylarda yaşayıp, yüzlerce koruma ile gezen, devletin tüm imkanlarını kendisi ve ailesinin önüne seren devlet büyüklerimizdir.