bugün

işte böylece sana da kendi buyruğumuzla bir ruh (Kur’an) vahyettik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmiyordun; ama şimdi onu, dilediğimiz kullarımızı sayesinde doğruya eriştirdiğimiz bir ışık kıldık. Hiç şüphe yok ki sen doğru yolu göstermektesin.
Şûrâ : 52
Muhabbetten Muhammed oldu hasıl
Muhammedsiz muhabbetten ne hasıl?

Ilk yaratılan ruhun sahibi ve onun için yaratılan bir kainat. islam ümmetinin peygamberi.. peygamberlerin peygamberi şefaatcimiz duacımız..
bazı entel yada marjinal görünmek için çabalayan amın oğulları tarafından her türlü hakarete uğrayan peygamberimiz, önderimiz.
bide bu peygamber efendimiz ya da atatürkü kötüleyen orospu çocukları çıktı aq.
ilk yaratılan olup olmadığını bilmiyoruz. kainat onun için yaratılmadı muhtemelen.peygamberlerin peygamberi değil. şefaat değil, şikayet edecek din gününde.

Peygamber, “Ey Rabbim! Kavmim şu Kur’an’ı terk edilmiş bir şey hâline getirdi” dedi. furkan, 30
Bir deneyin başarılı olup olmadığını nasıl anlarız ? Sonuca bakarız değil mi ?

Bugün,

dünyada en fazla bilimsel buluşun yapıldığı ülkeler?
en az suç işlenen ülkeler?
dünyanın en huzurlu şehirleri?
düşünce özgürlüğünün en yüksek olduğu ve kısıtlandığı ülkeler?
en kaliteli öğrencileri kabul eden ülkeler?
en çok savaşan veya içsavaşlarla muhattap ülkeler... bu ve bunun gibi yüzlerce soru sorsak negatif tarafta hep müslüman ağırlıklı ülkeler yer arıyor.

Demem o ki, istatiski bilgiler bile tek başına islamın insana ve doğasına ne kadar zarar verdiğini apaçık bir şekilde öne seriyor.
Şüphesiz ki Allah'ın "habibim" diye hitap ettiği son peygamberdir.
Ben peygamberler arasında benzeri gelip geçmemiş biri değilim, bana ve size ne yapılacağını da bilemem, ancak bana vahyedilene uyarım. Ben yalnızca açık bir uyarıcıyım."
Ahkâf : 9
Getirmiş olduğu sistemin emevi alimlerince eğilip büküldüğü büyük peygamber. Selat ve selam onun ve tüm peygamberlerin üzerine olsun.
Dünyanın en büyük insanı.
Allah (c.c) alemlere rahmet olarak gönderdiği en güzel ahlaka sahip Peygamberimiz (s.a.v) .
kadınlara o kadar çok değer verirdi ki 50 tane falan eş almıştır. hatta evlatlık oğlunun eşini bile almıştır.
9 yaşında cocukla evlenmiştir
Arayı Arayı Bulsam izini

Arayı arayı bulsam izini
izinin tozuna sürsem yüzümü
Hak nasip eylese görsem yüzünü
Ey sevdiğim canım arzular seni

Ali ile Hasan, Hüseyin anda
Sevdası gönüllerde muhabbet canda
Yarın mahşer gününde hak divanında
Ya Muhammet canım arzular seni

Yunus meth eyledi seni dillerde
Dillerde dillerde hem gönüllerde
Arayı arayı gurbet ellerde
Ey sevdiğim canım arzular seni.
Evet karikateist capslerinden gördüğü bilgilerle argüman üretenler de gelmiş. şimdi dostum bu dokuz yaş olayı hem kur'an'a hem de tarihi verilere göre yanlıştır.

Çünkü Allah : “Yetimleri evlenme çağına gelinceye kadar deneyin; reşit olduklarını anlarsanız mallarını kendilerine verin...” (Nisa 4/6) buyurmuştur. Ayette evlilik için reşitlik yani akli olgunluk kriteri koyuluyor. Dokuz yaşında bir çocuğun akli olgunluğa erişmediği de zaten ortadadır. Dolayısıyla peygamberin de kur'an'a uyduğunu düşünürsek böyle bir şey yapmadığını, yapamayacağını anlarız.

Ayrıca biz Arabistan tarihini incelediğimiz de görüyoruz ki araplar kız çocuklarının yaşını adet olduktan sonra saymaya başlıyorlardı. Olaya bu yönüyle de bakarsan hz. Ayşe'nin evlendiği dönemde on dokuz yaşlarında olduğunu anlarsın.
ayeti kerime mealiyle müslümanlar için üsvetün hasene(en güzel örnek)dir. hayatta her kademedeki müslümanın örnek alacağı şahsiyettir. siyerini ve hadis-i şeriflerini barındıran kitaplar mevcuttur okuyup istifade edilmelidir. cahilane bir surette iftira atanlar bilmeğindense vebaldedir araştırıp okumalıdır kasıtlı olarak atıyorsa zaten kendisini vahamete itmiştir.
en büyük iftiraları ve hücümları evlilik meselesinde yaparlar fakat araştırırlarsa hakikatı kavrarlar. peygamberimizin evliliklerinin çoğu siyaset icabı olmuşdur vede ekseriya yaşlılık döneminde yapmıştır. gençken müşriklerin seni mekkenin en güzel kadınlarıyla evlendirelim davandan dön önerisine güneşi sağ elime ayı sol elime verseler ben yolumdan vazgeçmem demiştir hal böyle iken fahri kainat efendimizi alçakça şehvetperestlikle itham edenlerin yatacak yeri yoktur(iki alemdede bu tarz bir iftiranın bedeli sadece ahirette olmaz). Aişe annemizle 9 yaşında evlenmesi iddiası tamamen çarpıtmadır araplar bir insanın yaşını buluğa erdikten sonra sayarlar kızların buluğa erme yaşı coğrafyaya göre değişsede genel olarak 12-15 dir. burdan hesaplanır. hayatına onu rehber olarak yerleştiren ve bu vesvese çağında onun yolundan yürüyenlere mübeşşiri bizatihi peygamberimizdir. mutlu son o mukkaddes yolu dava edenlerin olacaktır ve kıyamete kadar o yol baki kalacaktır.
Bir arkadaşımın babası ateist, sürekli hz. Muhammed'den deve çobanı diye bahsediyor her duyduğumda istemsizce gülüyorum, inşallah cehennemden vip almam.
son peygamberdir.

insandır.

kur'an-ı kerim o'nun mucizesidir.

aracılığı kaldırmak amacıyla gönderilmiştir.

o'ndan şefaat beklemek şirktir.

kızına; 'babam peygamber diye güvenip hataya düşme' diyerek, herkesin kendi yaptıklarından sorumlu olduğunu hatırlatmıştır.

adına rivayetler ve hadisler uydurulmuş olması o'nun kur'an ahlakına halel getirmez.

müslümanım diyen birinin örnek alması gereken tek şahsiyettir.
1,6 milyar insana deli gözüyle bakanları gördüğümüz başlık. Evet bir akıllı sensin.

son peygamberdir.
tüm insanlık içinde en iyi insan. son peygamber.
ateist olsam en zeki insan olurdu benim için. senin 23 yılda tamamladığın kitapta muhteşem bir matematiksel düzen olacak, araştırın okuyun diye, hata bulun, daha iyisini yapın diyerek, uydurulmuş, yalan olduğunu bildiğin bir şeye yapmayacağın şekilde konuşacaksın. aradan 1500 yıl geçecek ama insanlar içindeki sırları çözemeyecek her yıl yenisi eklenecek. zaten hindu ve yunan kaynaklarında bulunan (!) bilgilerden de sadece doğru olanları seçeceksin. e din denen şeyi sadece dinlemediği derslerde ve uyumadan önce düşünen ergenin biriyse senin fikirlerini çürütecek. zor yani hz muhammed olmak.
gelmiş geçmiş en büyük insan.
Tüccar olduğu için okuma yazma bilmeme ihtimali olmayan kişi.
dünyanın en büyük yalancısı.
evrensel bir din olan islamiyet'in son peygamberidir. sözleri ve davranışları tam da örnek alınabilecek türdendir. neden bilmiyorum ama onu özlediğimi düşünüyorum.

küçükken onun zamanında yaşamayıp, onu göremediğim için çok ağlardım. ayrıca onu rüyasında gördüğünü söyleyenleri de kıskanırdım falan.

hayatımıza onun gibi biri giremeyeceği için üzülüyorum. o da bizi düşünüyor;
"ahir zamandaki kardeşlerim beni görmeden sevecekler."
8 YAŞINDAKi COCUGA TECAVÜZ ETMiŞTiR