bugün

Toplumları doğu toplumları ve batı toplumları olarak ikiye ayırarak incelesek bizim de içinde olduğumuz ortadoğu halkları benzer kültürel aşamalardan geçmiş oldukları için birbirine daha çok benzer.

Bu anlamda yurtdışı olarak suriye ırak ve benzeri coğrafyayı tanıyorsanız konuşulan dillere hakimseniz , hukuk mezunu olarak yurtdışı anlamında şansınız batıdan fazla olabilir.
okuyan arkadaşlara yardımcı olabileceğim ilim irfan yuvası.
(bkz: gelmeyin dedeler korkunçlu)
Ülkede hatrı sayılır matematik yapabilen insanların hunharca koştuğu fakülte.

Her sene ülkede ihtiyaç olmadığı kadar hukukçu mezun ediliyor.
avukat üretme tesisleri. (bkz: et entegre tesisleri)
Aklı olanın okumayacağı fakültedir o kadar çok avukat mezun oluyor ki ve bu sayı her geçen gün artıyor.
Zamanında hiç çalışmadan kazandığım ama babamın hukukçular mal olur diye karşı çıkmasıyla gitmediğim bölümdür.
Uzun yıllar evvel iyi dereceyle bitirdiğim bölümüm.
sabah-akşam tivilerde hukuksuzluğu savunan koca koca proflu doçentli hukukçuların bulunduğu fakülteleri mi soruyorsunuz gençler..

cevher hazırlama mühendisliğini yazın ama hukuku yazmayın..

burada bik bik öten hukukçu bozmaları dahil hiç kimsenin hukukla uzaktan yakından alakası yok..

ha kanun fakültesi yazılırsa orman kanunları alanında ihtisas yapmanızı önerebilirim ama..
prestiji yüksek, mezunlarının avukat, hakim, savcı, noter olabildiği fakülte. türkiye'deki hukuk fakültelerinin sayısı 84'tür.
ülkemizde yeni adalet reformu ile eğitim süresi 4 yıldan 5 yıla çıkan fakültedir. bu fakülteden mezun olan kişiler hakim, avukat ya da savcı olabilirler.
Parali olanlarini dusunuce, okumanin sadece "istemekle" alakali oldugunu gosteren egitim kurulusu. Cebinizde bir araba parasi var ise, ulkenin istediginiz binasina gider ve 4 yil sonra yine parayla bir kagir parcasi alirsiniz, gittiginiz binanin adina unv derler, elinize tutusturulan kagit parcasi ise diploma olur. Emek sarfederek unv sinavini kazanmis gariban ogrencinin emegini tuketirler ve ekmegini elinden alirlar, kimin umurunda acaba???? KARDESIM, herkes ister hukuk veya tıp okumayı, ancak her sehrin tasiyacagi avukat veya dr sayisi bellidir, bir kota olur bir de sinav, elini kolunu sallamazsin, emek sarfedersin, kazanirsin ve gidersin. Ne bir baskasinin emegini yok edersin, ne kendini.
hakimlik savcılık neyse de avukatlık çok sıkıntı aq sürekli bi şeyler kovalaman lazım eş dost şu davaya bak felan sonra para alırsan ayıp uğraşılmaz aq.
an itibariyle kazandığım bölüm. güzel bir doğum günü hediyesi oldu.
görsel
okuduğum fakültedir.
Artık hobi olarak bile okunan bölüm.
Okumadığım için pişman olduğum, okusaydım gene pişman olacağım bölümdür.
Hayatın her döneminde okunması gereken, okunabilir bir bölümdür.

Özellikle çeviri işinde iyi olanların yönelmesi gerekir. Önemli metinler dilimize çevrilememiş ya da çok ciddi hatalarla çevrilmiştir.

Alacağınız eğitim sizi her dönemde bir yerlere taşır ki böyle kaygısı olmayanlar için bile deryâ denizdir.

Malumunuzdur ki sağlık dil çevirileri içinde kabız bir alandır ülkemizde.

tam karşılığı bulunan kelimeler dahî ingilizce yahut latince kullanılıyor.
Bunu hukukta yapmamak bizi çok önemli yerlere taşıyacaktır.

Bir hocamın çok güzel bir sözü vardır: "ana dile saygı" müthiş!

Bunu ancak yeni nesil yapabilir, yapacaktır. Bir dönem çocuklarımıza 'bağlaç' isimler koymamız, çoğul kelimelere tekil karşılıklar dayatmamız vs. Bunlar hep yeni nesle kalmış bakir alanlardır. Zararın neresinden dönülse kâr.

"ana dile saygı!"
torpille hakim veya savcı olmayı amaçlayan kişilerle dolu bir fakültedir. artık hukuk öğrencisi denildiğinde öyle entel, elit, eğitimli insanlar beklemeyin.
Çok bozdu falkülte...
okursun okursun bitmez. bitirirsin bitirirsin iş düşmez. abi bu ne bitmez yolculukmuş böyle. bir paralı adam olamadık kaç yaşına geldik. harcadığımız paralarla yatırım yapsak şimdiye nolmuştuk. neyse buna da şükür be hacı
Gelmeyin lan sktirin gidin pdr falan okuyun... zaten boş beleş adam dolmuş bölüm...kendinizi de, çevrenizi de yakmayın...
Halihazırda öğretmenim. Hobi niyetine hukuk bölümünü okumak istiyorum. Şuan üniversite sınavına girsem rahat hukuku kazanırım diye düşünüyorum. Mesleği olup Çalışıp aynı anda çok hukuk okuyan duydum. Yoklama sistemi nasıl bilgisi olan yazarlar bana bildirirse mutmain olurum...
Bu devirde beş para değeri kalmamış fakültedir.5 senedir dosya taşıyan yeni başlamış polis kadar maaşı olmayan mezunlarıyla doludur ortalık.