bugün

barney ve robin'in ayrılmasına can-ı gönülden üzüldüğüm dizidir.
sahi ya niye ayrıldı ki onlar? gayet yakışıyorlardı birbirlerine oysa, tencere - kapak gibi olmuşlardı. diziye eğlence katıyorlardı.* özellikle barney'nin ted'den robin'le ilgili ders aldığı bölüm süperdi.
--spoiler--
5.sezonun son bölümünün adından (bkz: Doppelgangers)* çıkarım yapılırsa lily ve marshall 6.sezona bebekle başlayabilir.
--spoiler--
komediden anlamayanların izlediği vasat dizi. en fazla çocuklar duymasın kadar komiktir.
ananla nasıl danışdık demenin ingilizcesi. Şimdi bana bunu söyleyen babamda olsa, dalarım abi ben. Gözünün yaşına bakmam anama yan bakanın. Küfür de ederim.
bu dizide anlamadığım bir şey var. şimdi ted stella ile çıkarken çocuklarına "eğer anneniz stella olsaydı böyle olurdunuz" deyip aynı koltukta oturan iki sapsarışın çocuk gelmişti sahneye arkadan da anneleri gülümsüyordu. e şimdi son sezonda öğrendiğimiz kadarıyla tedin müstakbel eşi de sarışın fakat çocukları esmer kumral bile değil. ha eğer tedin müstakbel eşinin saçları boya olabilir diyecek olursanız vallahi onu da ileriki bölümlerde görücez
(bkz: kids)
(bkz: the wedding bride)
yayın hayatındaki en sıkıcı, en gereksiz, en rezalet bölümün 5x19 olduğu dizi.
esprisi çıkmıştı facebookta. bir tarafta nuri alço , bir tarafta küçük emrah , üst tarafta how i met your mother yazıyodu.
neredeyse tüm bölümlerini eğlenerek izlemiş olduğum dizi.
espirilerin devamlı olması, birbirinden kopuk olmaması keyifli.
5x23'de barney'in sadece 2 sahnede felan olmasına rağmen yine koparmayı başarmıştır.
5. sezon finalinde mütemadiyen her sahnede kullanılan tatlı, güzel müziğin adı " a fine frenzy - lifesize" dır.
--spoiler--
5x24 ile ilgili marshall ve lily'nin çocuk yapmaya karar vermelerinin ayrı bir hava katacağını düşünüyorum yeni sezon için. acaba bebek ne zaman doğar orasını bilemiyoruz tabi. şahsen yeni sezonda bebeği görmek isterim. bir de don ile ilgili söyleyeceğim bir şey var. adam değilsin! siktir git chicago'ya robin de barney'e kalsın. sezon finali ile ilgili tek hayal kırıklığı anne ile ilgili herhangi bir şeyin olmamasıydı. neyse şimdi gelde yeni sezonu bekle. puff.
--spoiler--
5x24 ü izlerken yüzümde 20 dakika boyunca bir gülümseme* vardı. uzun zamandır how i met your mother izlerken olmayan gülümsemeydi.
damon lindelof ve carlton cuse'nin eline bırakılmamasını dilediğimiz sempatik, kolay izlenen ve alışkanlık yapan dizidir.
--spoiler--
5. sezonu sönük biten dizi. en azından anne ile ilgili biraz daha ipucu verilmeliydi
--spoiler--
ikinci sezon ismini how you were born diye segistirmesini beklemis oldugum dizi film.
5. sezon finali; siradan bir bolum olarak eyvallah, iyiydi de, sezon finali be abi, boyle birakilir mi? bari mustakbel gelinimize dagir bisiyler goreydik.
--spoiler--
sarisin ted de hakketten fena olmadi le.
--spoiler--
--spoiler s04e05 - s05e20--
s04e05 de yani ted'in stella tarafından terk edildiği bölümde, ted "eğer exleri düğüne çağırmasaydım hikaye böyle bitecekti" der ve gelecekteki çocukların sarışın olduğu görülür. anne stella'dır. fakat burada bir problem var. ted'in hikayeyi anlattığı ev s05e20 de alınmış olduğunu gördük. anne stella iken de aynı ev gösterildi. ayrıca bütün eşyalar, gerçek annenin sarı volkwagen minibüsü de dahil yerli yerinde duruyor. en baştan detaylara önem veren ekip sanırım artık yardır gitsin moduna bu bölümde girmiş. belirtmek istedim.
--spoiler--
--spoiler--
barney in sarışın ted i ilk gördüğü sahnedeki gülüşü möğemmeldi.
--spoiler--
--spoiler--
Ellen DeGeneres'in odamızda ne işi var?
--spoiler--
kısmını tekrar tekrar izlediğim dizi. hoş final olmuş da bu sezon sonunda anne açıklanacaktı yalan oldu..
sezon finalinin en önemli olayının don'un gitmesi olduğunu yadırgadığım dizi. sıradan bir bölüm gibiydi tam bir nokta atış ya da dönüm noktası bırakmadılar.
Cheers, Dharma & Greg'den sonra en çok sevdiğim, uzak kalmayı yeğlediğim amerikan kültürüne rağmen bağımlılık yaratan dizi. içinde bar olan ve bardakilerin sizi isminizle çağırdığı diziler yayınlamayın artık lan! Fena oluyorum!
--5x24 spoiler--
sarışın ted. olmamış.
anne hakkında pek bir şey göremedik bu sezonda da. 5 sezondur sadece bir ayak gördük anneye dair.
--5x24 spoiler--
--spoiler--
05x24 ile önceki sezon finallerine göre daha vasat bir sezon finali yayınlamış olsalar da, robin'inin sezonun ortasında çıkan götü boklu don ile evlenmemesi gönüllere bir nebze su serpmiştir.
--spoiler--