bugün

sık sık donen wake up adlı klibiyle yeni yeni tanınmaya baslamıs belcikalı trip-hop grubu. o deil yeni albumleri no more sweet music sadece tek sarkıdan ibaret degil gibi gozukuyor, ben bugun bunu gordum.
12 mayıs da sessiz sedasız turkiye*ye şöyle bir uğramışlıkları vardır.
(bkz: mad about you)
vinegar and salt ve one isimli parcalariyla zihinleri uyu$turacak kadar tatli bir vokal performansi sergileyen belcikali grup.
(bkz: you hurt me)
mad about you şarkılarına çok fena sardığım trip hop grubu.
portishead in varisi derler bunlara ki açıkçası benzemektedirler de. özellikle 2wicky isimli şarkı ile büyük çıkış yapmışlardır. bu şarkının da havası buram buram portishead kokar. solist geike arnaert feci derecede beth gibbons u anlatır. grup elemanı raymond geerts ise feci derecede portishead dinler. ne güzel ki mğüzik yapmaya başlamışlar, portishead siz geçen şu 10 seneyi doldurmuşlar.

belçikalılar* diye önyargılı yaklaşmayın derim. çünkü trip hop ın çıkışı adadır. ve buranın dışından gelen birçok grubun bu müziği irca edemeyecekleri düşünülür.

en azından bir we all float derim.
portishead in izinde bir grup ama dinleyince taklit/özenti gibi gelmiyor insana en az onlar kadar başarılı bir vokale* sahip çünkü, hem de özentiliğe kaçmadan özgünlüğü yakalayabilmiş ki bunu başarabilmek çok önemli ve zordur...
(bkz: you hurt me)
(bkz: 2 wicky)
1996 yılında kurulan, sad song, eden, someone, vinger&salt gibi şarkılarıyla bunalıma soktuğu gibi jackie's delirium, wardrobe gibi şarkılarıyla da transa geçiren, trip-hop tarzda, belçikalı bir grup.

albümleri sırasıyla:

1997 - A New Stereophonic Sound Spectacular
1998 - Blue Wonder Power Milk
2000 - The Magnificent Tree
2002 - Hooverphonic Presents Jackie Cane
2003 - Sit Down and Listen to Hooverphonic
2005 - No More Sweet Music
2006 - Singles 96-06
belçikalı trip-hop grubu...
geike arnaert'in sesini bahşettiği...

resmi internet siteleri;
http://www.hooverphonic.com
grubun official mail grubundan gelen bir mail, muhteşem vokal Geike'nin gruptan ayrılacagını ve de grubun Geike'siz de sonuna kadar devam edecegini belirtiyor. Hayır Hooverphonic gibi bir grup da popülaritenin köpeği olup, internet üzerinden vokal arayarak kendilerine Lilly Allen tarzı bir şöhret mi kazandırmak istiyor onu pek bilemedim sevgili uludagsozlukculer,lar,lir.

"Hooverphonic is sad to announce you that Geike will leave the band by the end of 2008.Alex and Raymond will definitely go on with Hooverphonic!They are therefore looking for a new singer (male or female).If you're interested, please send us your updated CV, as well as an MP3 and a recent picture of yourself.Candidates do not necessarily have to come from Belgium, we are open to cross-border collaborations."
(bkz: jackie cane)
portishead gibi bir trip-hop grubu olsa da ve vokali onlar gibi güçlü ve güzel olsa da tarzları kulağıma daha melodik ve vokalleri daha sert gelen grup. bir tespit benimki kendimce.
(bkz: nirvana blue)
(bkz: autoharp)
anger never dies'ı dinleyerek başladığım grup. sonrasını hatırlamıyorum.
kendilerini zaten severdim. bir de üzerine şöyle bir şeye denk geldim; http://vimeo.com/26180173
ayının evlatları etkilediler beni. pek hoş.

ek bilgi: Levent Sevi denen yetenekli arkadaş, istanbul'a gelen güzel insanlarla birlikte sanatını öttürmüş. videoların tamamını izlemenizi tavsiye ederim. nouvelle vague, oi va voi, midlake falan var aralarında. galata'da olsun, efendime söyliyeyim galatasaray'da olsun soluk almışlar. resmen tim smith, burnumuzun dibinde öyle başını sağa eğip ne biçim çalmış. böyle gözlerini kapatıp uhrevi sesiyle şarkılar söylemiş. bu herif de onları videoya çekmiş. ben ağlamayayım da kimler ağlasın? oy bana bir şeyler oluyor, tuzlu ayran uzatın dostlar.
jazz'ı sevdiren ender seslerden. özellikle mad about you yeni başlayanlara tavsiye edilir.
(bkz: eden)
heartbroken.

http://www.youtube.com/watch?v=6DwWlmzcc08
Adele'in skayfall'la yaklaşmaya çalıştığı mad about you şarkısının sahibi grup.
Şarkıcı değil gruptur.
mad about you en sevdiğim şarkılarıdır. dinlemeyenler çok şey kaybetmiştir bence.
yanlışım yoksa mad about you şarkısının giriş kısmı eti'nin bir reklamında kullanılmış grup.
çok sağlam müzik yapan grup.