bugün

görsel
Bu insanlar ilginçtir. Nasıl yaptıkları merak konusudur. Stressiz bir hayata sahip olmaları muhtemeldir. Ne hoş ya lay lay lom. Bize de öğretsinler.
var mı dır acaba dedirtir.
Var mıdır öyle bir insan ?
Sinir bozucu olabiliyorlar. Dünya yansa umrunda değil.
Sizin için önemli olan bir olgu bir başkası için önemsizdir. Kendimden örnek vermek gerekir ise bir zamanlar şehir dışında üniversite okumak gibi bir hayale sahiptim. bu hayal seçmeler geldiğinde beni bile aşmıştı. öyle ki mantıklı düşünemiyordum. Seçmeleri yalnızca gitmek istediğim şehre göre yapmıştım. Seçmeler açıklandı. istediğim şehir tutmuştu. Hayallerim daha da büyüdü çünkü önümde bir engel yoktu artık. Kayıt yapmak için sehre gidildi. Yaşadığım semte hep laf ederdim. Sosyal ortamın az olmasından dolayı. Neyse ilk darbeyi yurda girdiğimde almıştım. Ailem aşırı karşıydı gitmeme ben ise onları duymamazlıktan geliyordum sadece. Yurdun hücreden farkı yoktu. 4 yatak, bir minik buz dolabı. Evdeki odamın yarısı. Ulan benim evdeki odama zaten 1 yatak zor sığıyor. Her bir bok ortak tabi. Oda arkadaşınla sıçıyorsun. Oda arkadaşınla banyo. Oda arkadaşınla yemek. Bir tek uyurken ayrı yataklar o da kabus görmezse.

Şehirden aynı gün ayrıldık babamla birlikte. ille de birlikte gidelim diye tutturuyordu. Yurdu gördüğümde yüzümde ki ifadeyi incelemek istemiş demek ki yavşak. Akşama doğru evdeydim tabi biraz hayallerim çöktü oysa ki akşam evime geliyorum kafa dengi arkadaşlarım var dünyaya bakış açıları benim gibi. Kafaya takmayan insanlar her gün 1-2 bira içiyorum. Caddelerdeyim her gün, evde arkadaşlarla buluşup film felan anla lan işte klasik öğrenci hayalleri. Sanki evde yapmıyordum ya bunları işte aileyle anlaşamıyorum bahane bu. Halen daha yılmıyorum tabi. Kendimi teselli ediyorum dışarda gezerim, yurda tek uyumaya giderim.
Vakit geçiyor veda veriliyor şehre,eve,aileye ve dostlara. Üniversite şehrine geliyorum. Bir sigara yakıyorum yurda doğru giderken o da ne herkes bana bakıyor geçerken yanımdan. Şaşırıyorum sonradan anlıyorum ki burada sigara anormal ama içki iç kimsenin şeyinde değil. Garip geliyor belki de ben aşırı tepki verdim. Yurda varıyorum. Eşyaları yerleştiriyorum. Oda daha bir küçük sanki üstüme üstüme geliyor. Hemen dışarı atıyorum kendimi. Geziyorum arkadaşları arıyorum, başlarını iyi bi ağrıttıktan sonra tek başıma bir yerde yemek yiyorum. En iç sokaklardan birinde. Sonra yurda dönüyorum her yer insan kaynıyor. Evimin olduğu yerde akşam sekizden sonra kediler bile evlerine döner. Dışarı çıkanı the purge' deki gibi avlarlar. Yurda döndüm. Sandelyenin birini çektim tam odanın odasına oturdum sanki odaya öldüreceğim adam gelecekmiş de onu bekliyorum. Ablamı arayayım. Ne yapıyormuş diye sorayim dedim kendi kendime. Ben hayatı boyunca ailesini öylesine aramış adam değilim. Hatta aramış adam değilim. Tabi bir şok geçiriyorlar. Öylesine diye yaptığım arama felakete dönüşüyor. Ağlıyorum ama nasıl. Sevgilimden ayrılınca ağlamadım lan ben. Ablam tabi şok. istiyorsan gel diyo ama nafile. Neyse ki odaya arkadaş giriyor ve atmosferi yok ediyor. Sonrasında anlıyorum ki o kadar uğraşıp edindiğim bağlarım öylece arkada bırakılmayacak kadar güçlenmiş. 1 hafta sonrasında eve dönüyorum. Direk en yakın dost aranıyor. Anlatıyorum her şeyi buraya yazamadıklarımı. gülüyor. "Vay mal" diyor. Gülüyorum.
görsel
"sülalesi raad" tabir edilen tiplerdir.
Hiçbir şeyi takmıyorsa fena, lakin herşeyi takıyorsa o da fena kişisidir.

Duyarlı olmayı, sağduyuyla birleştirmeyi bilmek gerek.
Ne az ne çok...
Kararında...Gerektiği kadar...
insan olduğumuz gerçeği unutulmamalı.
Bu aralar benim bu.
Vizelerden kaldım finallerden de kalacağım sanırım ama okul artık umrumda değil, zevkine yaşıyorum. kimin ne dediği de umrumda değil.
Ayrıca Kapitalizm benim cinsel organımla münasebete girebilir çok istiyorsa çünkü yok ilerde şunu olmak için şunu yapman lazım yok şu kadar kazanmak için şunu yapmalısın tarzı muhabbetlerden bıktım, üç günlük dünyada siz kimsiniz lan!
Sonuçta en iyisini yapıyordur, helal lan!!!
Zamanında herşeyi kafasına taktığı için kafa yemek üzereyken hayatın aslında daha güzel amaçlara hizmet ettiğini anlayan insandır.
bana bu konu hakkında ders vermesi gerektiğini düşündüğüm insandır.. yahu bir insan bu kadar mı kafaya takar her şeyi. bi de her stres sıkıntı yaptığında bunun midene vurması, aman evlerden ırak.
sonunda ölüm var, kendini yıpratmaya gerek yok.
Boşvermişlik çekilen onca acının sonrasında oluşur. Ya belki de o hiçbir şeyi kafasına takmayan adam bir zamanlar herşeyi kafasına takıyordu ve buna evrildi.
aklı başında insandır. oturup uzun uzun konuşabilirsiniz onunla. ewed
Karşımdaki kişi ile muhabbete girmeyip kendi kafamda kendim kazanıyorum.
Çok basit taktik kendini kandır değil zamanını boşa harcamamak olarak algılarsanız anlarsınız ki öyle bişey olmayacaktır.
insanlığa çok büyük katkıları olabilecek insan mesela kendi üstün hayat kurtaracak yeteneği gibi.
Ben aynı anda bir sürü şey düşündüğümden disarisiyla pek alakam olmuyor genelde. Beni öyle goren de vay efendim sen nasıl bu kadar rahat, umursamaz durabiliyorsun diye imreniyor. Kafamda neler dönüyor bi bilse. Harbi bu durumun tedavisi varsa ya da bi hastaliksa yardım edin be. Derdimi kime anlatacam nasıl anlatacam bilmiyorum. Kafam hep başka yerde, sürekli dalgınım. Reflekslerim çok zayif. Önümde biri düşse fırlayıp ayağa kaldırmayı akıl edemiyorum bi anda. Ona bile bakip dalıyorum Mk. Varsa bunun bir çaresi pls aydinlatin.
kafası gibi boş adamdır.
domuz gibi sağlam, denilen kişidir, sağlıklı olması yeterli olan koşuldur zaten sağlıktan sonrasını sikine taksa ne olur takmasa ne olur, ben miyim o insan diyorum ama umursamazlık ile kafaya takmama durumu aynı mı onu çözemediğim olaydır.
biraz olmak istediğim insan tipidir.
şahsım adına teoride bile mümkün olmayandır.
belki de mümkündür ya. Bir karar vereyim de tekrar gireyim entryi.
Tevekkül etmiş adamdır. Kadere teslim olan rahata erer, ferah bulur.
Helal olsun insanıdır.

Regedit: dert başıma dert başıma kağnısı ben olayım.
Ben böyleyim genelde aşırı durumlar olmadıkça, ders verebilirim saati 20 tl.