bugün

normalde dinlemem ama şu albüm iyiymiş:

https://www.youtube.com/watch?v=3q8nGnls1Ow

grubun fransız olması beni şaşırtmadı doğrusu. elektronik müzikte dünyada rakipsiz olan fransızlar hip-hop işini de iyi beceriyor demek ki.
Benim için bir yaşam tarzı. Hayatın ta kendisi. Yaşama sebebim diyeyim sen anla.
amerikayı kasıp kavuran, avrupayı da bir nebze etkilemiş müzik türü.

diğer müzik türlerine istinaden daha geniş açılı bir müzik kulağıyla dinlemek gerekiyor.

dünya dönüyor, zaman geçiyor ve hip hop müzik dünyasında yükselerek yerini alıyor.
bana kalırsa, en iyi müzik tarzıdır. gerçekten verdiği haz bambaşka.
görmeyi, dinlemeyi çok sevdiğim olay, kültür, yaşam tarzı. hep kaliteli oldu halen de o şekilde devam ediyor. mevcut sistem çöktüğünde çok daha hızlı yükselecek diye düşünüyorum.
çok kaliteli bi kültür, zaten cahil ülkelere kesinlikle giremiyor. saza devam, yenilikleri öldürelim, saza devam.
insanlar arasında apaçi-kro tarzı olarak nitelendirilen müzik tarzı. hip-hop diyince adamın aklına doğan görünümlü şahinde çalan asi-styla geliyor. (ha ben bazen onları bile dinlerim o ayrı mevzu)

hadi dinleyin;
https://www.youtube.com/watch?v=R40DFzvbMtE
rapcıların otomatikmen olduğunu sandığı şey. hiphop başka rap başka mk. hiphop çok kaliteli bi kültür.
inan hiphop benim karim onu aldatamam.
'hiphop benim gezegenimde tüm kadinlar yasak onlarla takilmak.'
bir dans ve müzik türü olan hiphop türkiye'de ciddiye alınası değildir..
bir dönem hiphop ve breakdance yapmamı , ve şu an bile hiphop müzik dinlememi hesaba katsak da , olmuyor..
insanlar hiphop yapanları ateist, satanist, şamanist vb. olarak görmektedir..
türkiye'de son derece normaldir..
300.000 müzik türü vardır türkiye'de..
nedeni ise ünlü olmaya çalışan ünlümsü insanların, gündem olabilmek için marjinal şaheserler vermesidir..
(bkz: mabel matiz)
(bkz: kerim)
(bkz: cankan)
(bkz: yaran şarkılar)
hip hop müzik değil bir kültürdür,yaşam tarzı aynı zamanda.

enes alper kralı falan değildir. primci ibne.
Dinlenesi müzik türüdür.
içindeki psikopata start vermek istediğin her an açılıp dinlenebilecek müzik türü.
belki de arabesk rap müziğin ağlama sebebi de bu müziktir.

(bkz: içimde biri var)
zihniyetini kavrayamayan yetmelerle kahrolmuş müzik kültürü. daha doğrusu ''rap'' diye bir şeyin altında hip hop yaptığını sananlarca...
hip hop muhalif bir kültürdür. entellektüel adamların/kadınların harcıdır. çoğu kendini hip hop'cu sananlar da ''diss, flex, kadını zevk durağı olarak görmekten'' başka bir şey yok. bu sadece rap'tir. hip hop ayrı bir kültür.
krs-one tarafından ''hip and hop is more than music. hip is the knowledge, hop is the movement.'' sözleriyle açıklanmış kültür.
genelde amerikan kültürü olarak bilinen hip-hop aslen, afrika'da çıkmıştır ve amerika'da gelişmiştir.
(bkz: cartel)
Hiphop 1970'li yılların sonunda Amerika'da kötü koşullarda ve azınlık olarak yaşayan zencilerin gündemden uzaklaşmak ve eğlenmek için oluşturduğu bir kültür ve yaşam tarzıdır. Bu kültür Rap müziği, Graffiti sanatı, Break dansını ve Dj'liği içerir. Hiphop kültürünün doğmasında Blues, Funk, Soul ve Jazz müziğinin etkisi oldukça büyüktür.
klas örneklerinden oluşan bi playlist için;

http://8tracks.com/trancecarnation/h-hop-don-t-stop
'rap'le karıştırılır. hem hip hop hem rap amerikada ortaya çıkmıştır, fakat hip hop 1970'li yılların sonunda, rap 1970'li yılların başında vuku bulmuştur.
Hip Hop bir kültür ve yaşam tarzıdır kendi arasında dallara ayrılır bunlar; Rap müziği, Graffiti sanatı, Break dansını (sokak dansı) ve Dj'liği içerir.
hip-hop bir kültürdür. rap, graffitti, break dance en temel 3 alt kümesidir.

rap en anlamlı müziktir benim için.
bir müzik türü olduğu iddia edilen saçmalık.

hayır hip hop müzikse caz nedir o zaman?
(bkz: bir harika dostum)