bugün

melankoli yaratan durumdur. özellikle hafta sonunda, herkes dışarıya çıkmış gerdan kırarken, oturmuş bira içen bünyenin isyanıdır. lakin söz konusu olan yabancı bir şehirse, kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek der geçer insan.
entry ardına entry girme sebebidir.
farklı olma durumudur. sefahete bulaşmak yerine evinde oturup huzurlu halde çekirdek yemek daha mantıklı olsa gerek.
sözlükte fink atmaya neden olabilecek olaydır.
evin keyfini çıkarmaktır. kendine çeşitli eğlenceler yaratmaktır.
"biliyorsun, ben hangi şehirdeysem yalnızlığın başkenti orası" demiştir şair.

(uydu mu bu konuya bilmiyorum ama pat aklıma bu geldi)
dışarıdakilerin yalancıktan eğlendiğini bilip üzülmeyerek evinde paşa paşa oturup entry giren internette kaykay yapılan yalnızlık modelidir.

(bkz: kalabaliklar içindeki yalnızlık)
beni yalnızlığımla başbaşa bırak diyerek derin bir sessizlik uykusunda düşlere dalıp, kendisini dinlemek isteyen kişidir.
özellikle yılbaşında yapılması gereken bir şeydir. herkes heyecan içinde oradan oraya koşturup yılbaşı sanki diğer her günün ağababasıymış gibi planlar yaparken o planlardan sıyrılıp, sessiz sakin bir şekilde, böyle bir günde sittin sene kimsenin aklına gelmeyeceğini bilmenin de rahatlığıyla yalnız yalnız takılmak... daha iyisi düşünülemez.
insanın kendi içindeki eğlencelerle, hüzünlerle, fırtınalarla yüzleşmesini sağlayacak eylemdir.
heryerde eğlenmeyi bilen kişidir. eğlenmek için dışarı çıkmasına ya da birileriyle buluşmasına gerek yoktur.
neden evde kaldığı önemli olan kişidir.

çağırılmadı mı
çağırıldı da istemedi mi
tv de beklediği dizi - film mi vardı
bunalımda olduğu için mi çıkmadı
hasta olabilir

falan...
zulüm, sıkıntı, bunalım 3lüsünün biraraya gelerek insanı delirtme durumu.
kaçma bahanesi de uyuyomuş numarası yapabilirsiniz.
* telefonu sessize alıp,tüm sosyal medyada çevrimdışı.*
Bazen iyi, bazen kötü..
asosyalliktir.
çok ama çok can sıkan bir durumdur. film izlenip alkol alınarak ve bir iki damla sinir ve ya üzüntü sebebiyle akıtılacak göz yaşı ile geçirilecek bir geceye sebebiyettir. enderdir bu gecelerde ohh bee iyi ki evdeyim demek.
Üşengeçlik belirtisidir. Net.
Kpssye hazırlanan kişilerin sıklıkla yaşadığı durumdur. Sağa sola çok eğleniyoruz fotoğrafları atıp uzmeyin onları
Bu havada nasıl çıkılır dışarı. Fazla sıcak hayatta evden çıkılmaz.
(bkz: Kurtar beni).