bugün

(bkz: hassiktir diyorum)
olsa olsa, intihar etmektir bu.
çok şeye sahip olanlar için zordur. misal ben; o kadar çok şeye sahibim ki bırakıp gidemiyorum. gideceğim yerde ya güzel ve zengin kızlar yoksa. olsa bile hiçbişeyim olmadıktan sonra karizmamla hepsini nasıl tavlayacağım?
bazen, imkansız olandır..

"Yeni bir ülke bulamazsın
Başka bir deniz bulamazsın
Bu şehir ardından gelecektir
Sen yine aynı sokata dolaşacaksın
Aynı mahallede kocayacaksın
Yeni bir ülke bulamazsın
Başka bir deniz bulamazsın
Bu şehir arkandan gelecektir
Aynı evde kır düşecek saçlarına
Dönüp dolaşıp bu şehre geleceksin
Geleceksin bu şehre sonunda
Başka bir şey umma
Başka şey umma!"

(bkz: ezginin günlüğü)
güzel bir hayal olabilir belki.. herşey bırakılabilir ama beynimizin içindekiler nereye dökülebilir..
Kaybedecek bir şeyiniz kalmadığında, yeni baştan başlamak için bazen her şeyi bırakıp gitmek gerekir.
"her şeyi bırakıp gitmek istesen, bu saatte satılan bütün biletler geç kalma şehirlerine giden trenlerindir." *
(bkz: yürü git len)
ağlayamamanın vücutta ki yarattığı hissiyattır ..
(bkz: götür beni gittiğin yere)
kaybedecek birşeyi yoksa insanın yapabileceği eylemdir. keşke herkes bu kadar cesaretli olabilse. aslında imkansız değildir biraz düşünmek lazım.
gittiği yerde de bir şeyler bulur insan daima, dolayısıyla bir şey bırakılamaz o bir yaşama biçimidir.
bırakıp gittiğini sandğın her şeyin seni bırakmadığını fark edene kadar ruha iyi gelen eylem. farkına vardığındaysa gittiğini sanarken kaldığını gösteren bir ikilem.
bavulları toplu durmalı insanın...
Bir gün telefonların hiç çalmayabileceği hesaplanmalı.
Tül perde arkasından misafir yolu gözlemekten vazgeçmeli.
ihanetlere, terkedilmelere, bir başına bırakılmalara hazırlıklı olmalı.
sırt çantasını her daim hazır tutmalı insan;
Yollarla barışmalı...
Yalnızlığa alışmalı...
kişinin özgür iradesi ile büyük savaşlara girdiği, çok büyük duygu karmaşası yaşatan kararı en zor verilen eylem..
evet sen her şeyi bırakıp gideceksin!
ama bakalım her şey seni bırakabilecek mi?
--spoiler--
Ardımda bırakıp
Gül çağrısını
Ayrılık anı bu sisli şarkıyı
Irmaklar gibi akıp uzun uzun
Terk ediyorum bu kenti
Ah ölüler gibi

Şarkılar bir çığlığa sığınmaksa şimdi
Sonsuz bir yangın gibi
Sevmesem öyle kolay çekip gitmek
Yaralı bir kuş gibi
--spoiler--
gerçekten özgür olmaktır ancak herşeyini kaybedenler özgür insanlardır çünkü hayattan yeni tatlar alıcaktır bu insanlar.
uzun zamandır yapmak istediğim, ama yapamadığım şey. kendi kendime beni buraya bağlayan kişileri düşündüğümde, benim kimseyi bağlamadığımın farkına varıyorum. o kadar istiyor ki insan bir süreden sonra tek amacı bu oluyor.
UZUN dönemi kapsayan bir planlama sürecinin sonunda gerçekleşebilecek durumdur. kaçıp gidilecek yerde, bir iş ve ev ayarlandığı takdirde çok güzel olur tadından yenmez. *
hiçbir şey olduğu yerde durmadığı için teknik olarak imkansız hadisedir, ama yine de insanın bazen kendi iyiliği için yapması gereken yegane eylemdir. ayrıca göt ister, zaman ister ve cesaret ister.
(bkz: daha karpuz kesecedik)
gürültüsüz yapılabildiği zaman erdemli bir harekettir.
aklınızı da götürebilirseniz hakkını vereceğiniz eylem. diğer türlü hiç bir işe yaramaz.
her şeyi bırakıp gitmek kolay ama o her şey insanı bırakmıyor ki.istediğin kadar uzağa git,sen gittikçe onlar geliyor.kaçtıkça o her şeye yakalanıyorsun.her şeyi bırakıp gitmek kolay.her şey keşke seni bırakabilse.
yapmak istediğim şey.