bugün

mehmet erdem'in içine ettiği parça.
ne sen leyla sın, ne de ben mecnun. insanın içine işler şarkı..

http://www.youtube.com/watch?v=tyWnnXwEbAw
arka fonda calan baglamanin hazzini hic bir enstrüman vermez. nefis bir ahmet kaya parcasidir.
"kederli bir akşam içmişiz sarhoşuz hepsi bu" sözü her dinleyişimde içimi burkan ve bana "kaybetmek" duygusunu hissettiren şarkıdır.
(bkz: Mehmet erdem)'in özellikle girişini çok güzel söylediği (bkz: Ahmet Kaya) şarkısıdır.

"Ne sen Leyla'sın ne de ben Mecnun
Ne sen yorgun ne de ben yorgun"
https://www.youtube.com/watch?v=tyWnnXwEbAw

midem bulanıyor sözlük. özellikle bugünlerde çok fazla. ağlayamıyorum da. anlatamıyorum da. neden böyleyim lan. bıktım artık valla yoruldum. ne zaman düzelecek bilmiyorum ama yaşamıyorum ben ya. bak yine triplerdeyim. hep sonradan geliyor böyle bana. valla bazen düşünüyorum o kadar şey birikti ki, beni olduğum gibi sevecek bütün hatalarımla kabul edecek kimse yok. kimse tanımıyor ki beni. saklanıyorum çünkü, bazen soruyolar neyin var diye, gülüyorum yok bir şey diyorum. dertlerini de dinliyorum insanların. koyuyor lan. acı nedir bilmeyen o insanların sızlanmaları var ya. onlara üzüldükleri zaman ben de üzülüyorum. çizgifilmlerde gözüm doluyor falan. ama hep böyle oldu ki. hep anlatamadıklarımla yaşadım. dürüst, sakladığı bir şeyi olmayan insanlara o kadar özendim ki. ben de öyle olmak istiyorum, yüklerle dolaşmaktan bıktım artık. bu yüzden saçma geliyor, sevgi, aşk. bu yüzden sevenlerime, hiç şans vermedim, vermem. çünkü tanımıyor ki beni. yabancı kaldım bu dünyaya. fazla saf kaldım. iyi değil saf. güvenmek istedim, sevmek istedim. annemin yaptıklarını babamdan sakladım. babamın yaptıklarını annemden. babamın bize yaptıklarını herkesten. rol yapmayı 3 yaşında öğrendim. olmadığım gibi davranıp idare etmek o zamanların alışkanlığı. her an korku duymak. ya insan her an korkar mı, uyumam ben mesela. her sesi duyarım, ortada tehlike varsa hemen sezerim. hiç uyumuyor gibi.

kendimi herkese sevdirebilirim. dünyanın en güzel en tatlı en vazgeçilmez şeyi görünebilirim, en şefkat uyandıran şeyi olabilirim, bağımlı bile yaparım kendime. ustayımdır da böyle şeylerde. küçükken babam içindi, babam sevsin isterdim, büyüdükçe umudum kalmadı adamdan. onun dışında herkes sevsin istedim. intikam bir nevi. korkmadan yaşayabilmek istedim. ölmek istedim. onun olmadığı bir dünya istedim. korkmaktan bıktım, sevilmeye çalışmaktan bıktım, anlatamamaktan bıktım. yakınımda kesici alet olmadan uyumak istedim. hep huzursuz olmaktan kurtulmak istedim. karşımdaki her adamda onu görmekten sıkıldım. her yerde farklı biri oldum. saklamam gerekti çünkü. yorulup da maskemin düştüğü zamanları gören biri yok ki. neyse ben çok sıkıldım sözlük. artık beklemekten nasıl düzeleceğimi düşünmekten çok sıkıldım. ondan kurtulmaya çalışmaktan çok sıkıldım. ölsün diye çok dua ettim, ama dualarım kabul olacak olsaydı ben zaten onun kızı olmazdım.

işte insanı düşünmeye iten, muhteşem bir ahmet kaya şarkısıdır. bin şey düşünür, birini söyleyemez, yazamazsınız.
çok çok güzel bir ahmet kaya eseri.
ahmet kaya'dan başkasından dinlediğimde sinirim bozulduğu şarkıdır. ahmet kaya'nın içimi cız ettirdiği bu kadar güzel bir parçaya sonradan gereksiz insanların tekrar yorumlaması sadece ahmet kaya'nın sesine olan özlemimi arttırır.
ahmet kaya'nın en iyi ses tonu ile söylediği şarkıdır.
Bir şarkıdan daha fazlasıdır. Herkes kendisini bulur o güzelim dizelerde...

Ne sen leylasın ne de ben mecnun
Ne senyorgun ne de ben yorgun,
Kederli bir akşam içmişiz sarhoşuz hepsi bu.

Hep sonradan gelir aklım başıma hep sonradan, sonradan.
Hep sonradan gelir aklım başıma hep sonradan.
Hep sonradan gelir aklıma hep sonradan, sonradan.
Hep sonradan gelir aklım başıma, hep sonradan.

Ne sen bulutsun ne de ben yağmur,
Ne sen mağrur ne de ben mağrur,
Hüzünlü bir akşam susmuşuz durgunuz hepsi bu.

Hep sonradan gelir aklım başıma, hep sonradan, sonradan.
Hep sonradan gelir aklım başıma, hep sonradan .
Hep sonradan gelir aklıma, hep sonradan, sonradan.
Hep sonradan gelir aklım başıma, hep sonradan.
dinledikçe ağlarim hep.
Kederli bi akşam susmuşuz, durgunuz hepsi bu.
Faşist ibneler dinlemesin ahmet abiyi.
Ahmet kaya'dan dinlenilesi muhteşem parçalarından biridir.
Bu aralar sürekli mırıldandığım benle örtüşen ahmet kaya eseri.
Hep sonradan gelir aklım başıma demiş üstad... Hangimizin durumunu ozetlememis ki. Şimdi acelem biriniz akşam hatırlatın şuraya güzel bir şeyler yazicam.
(bkz: bir anda adamın amına koyan şarkılar)
bi insanın yaşayacağı en zor durumlardan birini anlatan ahmet kaya şarkısı.

hep sonradan.. ne olurdu hep şimdi şu an olsan. hep olsan.
dinlenesi şarkı.
jehat hekimoğlu'ndan dinlenmelidir...

http://www.youtube.com/watch?v=RSBqcU4cuJU
ahmet kaya nın adamın amına koyan şarkısının ismidir. hani diyor ya " kederli bir akşam içmişiz sarhoşuz hepsi bu" heh işte. hep bizi anlatıyor bu şarkı. hangimizin aklına sonradan gelmiyor ki?
hadi dinliyim de yine seni göreyim rüyamda türküsüdūr.
Dolabımın iç tarafında yazar. Hep sonradanı okur. içimden gelir aklım başıma hep sonradan derim.
çok şey anlatan, çok şey barındıran, hayat siken ahmet kaya şarkısı.
içinde pek çok anlam barındıran ahmet kaya eseri. Bulut değildik yağmurda olamayız.