bugün

Koyu Nazi Almanyası hayranı ve koyu bir anti semitist olan otomobil şirketi patronu.
Masondur.
henüz 1920'lerde herkesi otomobil sahibi yapmayı düşünecek kadar çılgın bir sanayici. bunun için de seri üretimde verim arttırılmalıydı. öncesinde otomobil ortada durur işçiler onun etrafında çalışırdı. ford bunun verimsiz olduğunu keşfetti. ve böylece daha verimli olan üretim bandı gündeme geldi. seri üretimde dev bir adımdı, hiç kuşkusuz. fakat Bu üretim bandının emekçiyi daha fazla sömüren ve yabancılaştıran bir boyutu vardı. bu şarlo'nun modern times filmiyle pek renkli bir biçimde hicvedilmiştir.
insanlara ne istediklerini sorsaydım,
daha hızlı at üretirdim.

sözünün sahibi kişi.
Toplu taşımada yapılan tacizcilere adı verilmiş ilk seri otomobil üreticisi iş adamı.
Herkes istediği renk araba alabilir, siyah renkte oldugu sürece.
''iyi ki insanlar paranın ve bankacılık sisteminin nasıl işlediğini bilmiyor. bilecek olsalardı sabaha çıkmadan ayaklanırlardı.''

henry ford.
8 saat mesaisini ortaya cikarmis kisi.

Donemin fabrikalarinda calisma saatleri 10-12idi ve tek gun tatil veriliyordu.

Henry ford 8 saat calis, 8 saat eglen, 8 saat dinlen adi altinda bir proje gelistirdi. Haftasonlari da tatildi ustelik. Ford'a isn't basvurusu akini oldu. 3 vardiya sistemine donen fabrika da uretim 4 katina cikti. Bunun yani sira jendi personelini kredilendirerek onlara araba satmayi onerdi. (Kar marjini dusuk tutarak) ford'da calisan hemen hemen her iscinin ford arabasi oldu. Ford bu hamleyle doneminde ustuste 17 yil en cok kar yapan agir sanayi firmasi oldu.

Ideal kapitalizm utopyasi aha buradan cikmadir.
Müşterilerim benden istedikleri renk araba talep edebilirler, siyah olmak şartıyla.. tek tip üretimin babası.
Yakın tarihte tüm dünyada terör estiren Alman lider Adolf Hitler, Ford otomobillerin mucidi Henry Ford’un başarılarına duyduğu hayranlık nedeniyle, masasının arkasında onun portresini bulundururmuş.
yazıldımı bilmiyorum ama kendisi aynı zamanda bir adolf hitler hayranıdır.
" Siyah olduğu sürece, her renge sahip olabilirsiniz. "
görsel
Başlık altındaki Tüm yazıları okudum ve Upton Sinclair'in patron romanı'nda henry ford'u anlatışından söz edene rastlamadım.

Zaten o kitabı okuyan, h. ford'un kim ve ne olduğunu çok iyi anlar.
(bkz: fordizm)
"Başarısızlık, daha akıllıca başlamak için bir fırsattır."
defalarca kurduğu şirketler batsada her seferinde yeniden bir şeyler yapmış. en sonunda dünyanın en büyük otomobil markalarından birini oluşturmuştur. Einstein şa yakın arkadaştır. hatta birlikte şirket bile kurmuşlar bildiğim kadar o da batmış.
ford arabalarının babasıdır.
toplam serveti 199 milyar dolardı.
vardiyalı çalışma sistemini icat ederek, tarlasında üreten vatandaşı kendi fabrikasında ücreti mukabilinde çalıştırmaya başlayıp, aynı zamanda modern kölelik sisteminin temellerini atan, kapitalist sisteme level atlatmış şahsiyet. Orospu çocuğudur.
Afedersiniz taksim nerede?

Henry Ford.

Anlayam: Anlayan şukulasın.
Ford’un kurucusu Henry Ford, muazzam bir Nazi destekçisiydi ve Hitler’e tam 20 milyon dolar bağışlamıştır.
Arabamin buyuk buyuk babasidir. Severim kendisini ve gri focusumu.
"insan vücudunda içki koymak, makine yataklarına kum koymak gibidir" sözünün sahibi.
Henry Martin Ford, (d. 30 Temmuz 1863, Wayne County, Dearborn, Detroit, Michigan, ABD - ö. 7 Nisan 1947, ABD) otomobil üreticisi Ford Motor Company'nin kurucusu.

Ransom Eli Olds'un kendine ait Oldsmobile isimli otomobil firmasında 1902'de basit tarzda geliştirdiği yürüyen bant tekniğini, zaman içerisinde Ford tutarlılıkla mükemmelleştirdi. Ford'un otomobil üretim taslağı sadece sanayi üretimini değil, kültürü de etkiledi (Fordizm).

1879 yılında evinden ayrılarak makinistliği öğrenmek için yakınındaki Detroit'e yerleşen Ford, öğreniminden sonra Westinghouse Company'de iş bularak benzin motorları üzerine çalışmalar yaptı. Clara Bryant ile evliliğinden sonra maddi durumunu kendine ait bir kereste fabrikasıyla iyileştirdi. Thomas Alva Edison'in kurduğu Edison Illuminating Company'de 1881 yılında mühendisliğe başladı. Dünyaca ünlü buluşcu Edison ile Ford sonraki yıllarda arkadaş oldular. Baş mühendisliğe terfisinden sonra yakıt motorları üzerindeki şahsi araştırmalarına yeterince zaman ve para ayırabilen Ford, Quadricycle isimli aracının gelişimini 1896 yılında tamamladı. Söz konusu başarının ardından Edison Illuminating'den ayrılarak, başka yatırımcılarla birlikte 1899 yılında Detroit Automobile Company'i kurdu. Kendi modellerinin üstünlüğünü göstermek amacıyla araçlarını başarıyla diğer üreticilerin araçlarıyla yarıştırdı. Ancak 1901'de Detroit Automobile Company iflas etti.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Henry_Ford