bugün

Bilmdiklerini fark ettikleri için hayır mitinglerine gitmeyide bırakan seçmen.
iftira attıkları için söyledikleri kelimelerin alt metnini hiç araştırmıyorlar. Biri neden diye sorunca sadece söylemiş oluyorlar.
tek adamlığa hayır diyoruz.
Başkanlığa hayır diyoruz ?
Şu kampanyanın en saçma iki sloganından birisidir. Diğeri de evetçilerin neye evet dediğini bilmemesi hikayesi.
kaaveci ihsan abi var, aşırı derecede puşt bi insan ve evet diyecekmiş.
o evet diyorsa ben demem. onunla aynı safta bulunmam.

bir akpli beynine sahip olsam, yukarıdaki gibi bir sebeple hayır derdim. ama standart bir beyne sahip olduğum için, maddeleri okudum ve memleket hayrına olmadığı kanısına vardım. bu yüzden #hayır.
doğrusu, hayır ile ne vurgulandığının ülke satıcı tayfaca anlaşılmamasıdır.

bu referandumda hayır diyecek kişilerin bir kısmı da seçimlerde AKP'ye oy verenlerdir.

önerilen anayasa değişikliği, mevcut anayasadan kaynaklı ya da bir anayasa değişikliği ile çözülebilecek güncel majör sorunlara bir çözüm getirmediği, sadece 10-15 yıllık bir hanedan ve sonrasında başka handikaplara hizmetten başka anlam taşımayan bir taslaktan ibaret olduğu için, mevcut erke değil, yapılan bu harekete hayır denmektedir.

18 yaşında çocukların mv olma hakkı bulunması neyi çözer örneğin? torunlarınızın ömür boyu dokunulmaz olması ve maaş almasından başka? - ki bana göre 25 de yanlıştır. mv yaşı en az 35, bakan yaşı en az 40 olmalı.

meclisin hemen hiçbir fonksiyonu kalmazken 600 milletvekili seçmenin anlamı nedir?

tek kişinin keyfiyle atanacak bakanların neredeyse hiçbir şekilde hesap sorulamaz olmasının faydası nedir?

en az 3 defa kandırıldık diye itirafta bulunan bir kişi, tüm yetkilere sahip iken tekrar kandırılırsa ne olacak?

ülkenin inkişafı için olsa bu paket değerlendirilebilirdi.

hatta hayır çıkarsa, revize edilip tekrar oylanmasını öneriyorum.

evet çıkarsa da, umuyorum türkiye için, türk milleti için hayırlısı olur.
Bu tasarıyı neden yaptığını bilmeyen hükümetten iyidir.
neye evet dediğini bilmemek kadar ironik değildir.
Tayyibin ziyaret ettiği Hayır çadırındaki bey açıklamıştır. Kipriye yıvız sıltan silim adını koydunuz. Hıyır.
Havalimanı, köprü, yol parlementer sistemde yapıldığından oyum hayır.
Bir bakima kismen dogru sayilabilecek bir ifade. Metnin icerigiyle o kadar alakasiz ve muallak oculerle dolu gizem havasi icinde bir "evet" propagandasi donuyor ki, insan ister istemez evet cikarsa olabilecek gelismeler konusunda bayagi bir killaniyor.
o hal ortamında ve ortamı gürültüye getiren yandaş medya propagandası arasında "hayır" propagandası yapanların canına ot tıkanmakta olduğundan, anlama dinleme fırsatı bulamamış olabilirler.
(bkz: mal beyanı)

en basiti hayır çıkarsa mevcut sistem devam edecek. ama evet dersek ne olacağı belli olmayan bir yola çıkacağız.

tartışmalarda yeni anayasadaki açıklar sorulduğunda, yaw öyle yazıldı diye başkan o yetkileri kullanacak değil diye açıklamalar yapıyor akpnin tv trolleri. anayasada nasıl açık kapı bırakılabilir? bugün olmaz, yarın adam canım öyle istedi, yasal zemin de var derse ne yapacaksınız?
findik kadar beyni olan bi insan hayir der ulam siz neye evet dediginizi bilseniz zaten evet demezsiniz. akp'li bi arkadasim bile dedi ki yonetici binayi iyi yonetiyo diye evimin tapusunu ona vermem. yine de siz bilirsiniz.
(bkz: koşun la koşun aktroller burda)

anlatsa da anlayacak kapasiteniz olmadığı için bildiklerini anlatmak ve boşa yorulmak istememelerindendir.

(bkz: tamam hallettim ben).*
gayet iyi biliyorlar da söyleyemiyorlar. itiraf edilecek gibi değil.
Eksilemeye bile lüzum duymuyorum, bu kadar gerizekalı ile aynı sözlükte yazmak zorundayım.

Mevcut anayasayı ezbere biliyorum bırak 21 maddeyi 177 maddeyi biliyorum.

Bir darbe anayasasıyla yoluma devam etmek istemiyorum ama bu ortaya çıkardıkları anayasa ile hiç devam etmek istemiyorum.

Meclis denetimini hiçe sayacak kadar milleti ayaklar altına alamam. Meclisin bilgi edinme ve denetim yolları vardır ; bunlardan en etkilisi meclis soruşturması ve gensorudur, yeni anayasada bu boşluğun doldurulması için hiç bir eylem göremiyorum. Maddeyi geçtim, yorumlarda söylem dahi yok.

Ohal'in tüm yetkilerini tek başkana veremem.

Bu sıfata sahip olacak kişinin vatana ihanetten dahi yargılanmamasının önünü açamam.

Seçimlerin yenilenmesi kararını milletten alamam. Sen kimsin de buna karar verebilirsin.

Demokrasi çokluk içinde azlıktır, yani herkesin vekilinin söz hakkının olduğu bir sistemdir. Tüm vasıfları bir adama yükleyip sen zaten kendi kendini denetlersin canım ya diyemem.

Bu anayasanın kabul edilmesinin tek gerekçesine haklısın diyebiliyorum o da ekonominin istediği istikrar. Kusura bakmayın da onun için de milleti hiçe sayamam.

Sola yatkın olmayan bir insanım, bazen kılıçdaroğluyla aynı yere basıcam diye Sinir oluyorum ama kararımda etkili olan tek şey okuduğum öğrendiğim şeylerdir.

Ya hu evet reklamlarında bile kahvede adam diğer adama soruyor neden evet diye, mal mısınız siz, okumanız yazmanız yok mu, yoksa açıp okuyunca insanların fikri değişecek diye mi korkuyorsunuz.

Bak yine sinirlendim.

Özetle yukarıda bir arkadaş yazmış, hayırcılar lideri hayır dedi diye hayır demiyor, ama evetçilerin alayı böyle. Allah akıl fikir vermiş ne güzel kullansana.
Onerilen anayasa degisikligine hayir diyoruz. Aciklayici oldu mu?
Sizin de bildiğiniz gibi terörist, vatan haini , cahil ve sadece tayyip karşıtı olduğumuz için hayır diyoruz. Yoksa bunun ülkenin durumunu bilmemizle ya da bi vatandaş olarak kendi haklarımızdan vazgeçip ülkeyi tek bi kişinin eline bırakmak istemeyişimizle ve daha sayabilceğimiz bi çok sebeple bi alakası yok. Evet diyen vatandaşlar aile arasında miras paylaşımı olduğunda dahi kardeşine güvenip vekalet dahi vermezken burda ülkeyi tek bir adama vermeyi savunuyor.Neyse yine de "hayır"lısı olsun.
mevcut anayasamız 1982 darbe anayasasıdır hayırcı arkadaşlarım, gerçek diktatör kenan evren tarafından yürürlüğe konulmuştur, diktatörün belirlediği anayasa ile yaşayabilirim bizi zikmeye devam etsinler diyorsanız hayır deyin, ama hayır efendim halkı ancak halkın seçtiği kişi yönetebilir diyoranız evet deyin hem başkanı hem meclisi seçme yetkisi veriliyor halka, seçim sizin.
evetçilerin neden evet dediklerini bilmemesi kadar üzücü bir durumdur.
Emin olun evetcilerden daha iyi biliyoruz.
" babamın evine kayyumgiller gelip oturmasın diye olabilir mi " dedirtir.
Evetçilerin de tek bildiği; istikrarlı türkiye, güçlü türkiye. He ya.

Kimse demiyor madem bu ülkede istikrar olabiliyor, ülke güçlü olabiliyor o zaman neden şimdiye kadar yoktu? Çok merak ediyorum mevcut düzende bunu yapmanıza engel olan madde neydi?

Çok mu merak ediyorsunuz, o zaman söyleyeyim; Cumhurbaşkanı üst düzey kamu yöneticilerini atayacak, görevlerine son verecek ve bunların atanmalarına ilişkin usul ve esasları Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile düzenleyecek.

Ayrıca c.b yardımcılığıyla ilgili sınırlama yok. Yani c.b nin kızı, oğlu vb de c.b yardımcısı olabilecek.

Askeri yargı kalkacak. C.b tek başına ohal ilan edebilecek.

X kişi y kişi evet dedi diye değil, bunlar için 16 nisanda oyum hayır.