bugün

Eyalet sistemi gelecek demeye başladılar şimdide. Olması imkansız her şeyi olabilir gibi göstermeyi seviyor bu hayırcılar. iftira atıp seçimi kendilerine doğru çevireceklerini sanıyorlar. iyi organize olmuşlar bu konularda.
lan şerefsiz bana terörist diyorsun, beni dinsiz olmakla suçluyorsun ( ne biçim suçsa artık), en büyük vatan haini, hırsız sensin.
en rasyonel olanı (bkz: başbakanımızı seviyoruz o yüzden hayır diyoruz)
Malum medyanın kanallarında "neden Evet demek Gerektiği bu kadar güzel açıklanabilirdi" temalı yaşlı Dayı ve teyzelerin türkiye krizler tarihi anlatan konuşmaları pompalanırken, anayasa ve idare hukukundan bahsedip endişelerini belirten hayırcılar hiç rasyonel değil.
Zaten Darbeci fetöcü falan hep onlar.
Gayet rasyonel gerekçeleri var. Çoğunluğun gücünü kıracak bir sistemin tarafında olmak ve ekonomi ve medya gücü sayesinde borusunu öttürmek. Hatta arada yüzde 20 ile hükümet olmak. Gerçi parametreler değişti haberleri yok ama yine de global sermayeye ve merkele güveniyorlar bu konuda.
Bunu buraya bırakıyorum.

(bkz: otokrasi)
Tayyip dediği için evet diyen, başkanlıkla ilgili bi bok bilmeyen adammı diyor bunu?
Benim gerekçem var. Sayın cmb bugün hakka yuruse yerine kim seçilecek bunu düşünen var mı.

Mesela terör acayip yükseldi ve halk da gitti osman Pamukoğlunu cumhurbaşkanı yaptı.

Adam da derse ben terörün kökünü kaziyacagim diye suresiz sıkıyönetim ilan ediyorum.

Sayın Pamukoğlunu politikacı die örnek verdim sonuçta asker kafası hepsinde aynı. Kalasnikofla ateş açan adama hava kuvvetlerini çağırırsan polis de bana bıçak çekti diye hırsızı başından vurur.
Cumhurbaşkanı yardımcıları ile bakanları atar ve görevlerine son verir. Üst kademe kamu yöneticilerini atar, görevlerine son verir ve bunların atanmalarına ilişkin usul ve esasları Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle düzenler. Yabancı devletlere Türkiye Cumhuriyetinin temsilcilerini gönderir, Türkiye Cumhuriyetine gönderilecek yabancı devlet temsilcilerini kabul eder. Milletlerarası andlaşmaları onaylar ve yayımlar. Anayasa değişikliklerine ilişkin kanunları gerekli gördüğü takdirde halkoyuna sunar. Milli güvenlik politikalarını belirler ve gerekli tedbirleri alır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi adına Türk Silahlı Kuvvetlerinin Başkomutanlığını temsil eder. Türk Silahlı Kuvvetlerinin kullanılmasına karar verir. Sürekli hastalık, sakatlık ve kocama sebebiyle kişilerin cezalarını hafifletir veya kaldırır. Cumhurbaşkanı, yürütme yetkisine ilişkin konularda Cumhurbaşkanlığı kararnamesi çıkarabilir

Buradaki üst düzey yöneticileri atama, istediği sayıda yardımcılarını istediği gibi seçip ataması cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile tek başına fazlaca düzenleme yapabilmesi fazlasıyla geçerli ve rasyonel hayır sebebidir.

Edit: Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) üye seçim yöntemi değişecek. Üyelerin yarısını Cumhurbaşkanı, diğer yarısını Meclis seçecek.
Anayasa mahkemesinin üye sayısı ve seçimini de bir zahmet kendinizi araştırın.
atatürk'ün uzun savaşlar sonucu kurduğu rejimi, bir adamın kişisel ihtiraslarına değişmemek yeterli bir sebep değil mi?
imam hatip liseleri kapatılsın.