bugün

http://www.haydarpasanumune.gov.tr/
hastanenin de web sitesine ihtiyaç duymasını anlayamadığım yer.
istanbul anadolu yakasının bütün yükünü çeken hastanedir. giren çıkan ambulansın hatti hesabı yoktur. kafası gözü yarılan, bıçaklanan, dayak yiyen, intihar eden vb. bir sürü vakanın gün içinde sık sık görüldüğü yer fakat ben bunların tümünü yarım saat içinde gördüm gerisini varın siz hesap edin.
Hatalı şehirleşme sonucu mudur plansızlık örneği midir nedeni bilinmez ama çoğu araç sahibinin E-5 yoluna çıkmak için kestirme yol olarak kullandığı hastane.

Bir de park yerinde araçları yönlendirecek birileri olmadığı için aracınızın dört tarafının araçlarla kaplandığını ve hatta genel giriş ve çıkış için herhangi bir yolun bile kalmadığını görebilirsiniz.
randevu için online randevu sistemine geçen ve bana bugün hemen yarın için randevu verip gönlümü fetheden hastane.
koridorda yürürken idrar tahlillerinin sergilendiği camlı bölmeyle karşılaşıyorsunuz. resmen sidik rafı var. iğrenç bir görüntü!
ilk depremde yıkılacak hastanedir. evet evet bildiniz içinde en az 500 hastanın olduğu içinde bu milletin yetiştirdiği nice doktorun hemşirenin çalışanın olduğu haydarpaşa numune hastanesi 99 depreminde oturulamaz raporu almıştır. ancak medyamız bile ancak bugün haber yapabilmiştir. yazıklar olsun diyorum bu haberi bu tarihe kadar erteleyenlere kendileri özel hastanede muayene olup olası depremde ölecek (Allah korusun) insanları düşünmeyen bürokratlara devlet yöneticilerine.

gitsinler görsünler yerinde eğer hastane olarak çalışmasında olası depremler dahil herhangi bir risk olmayacağına karar versinler eğer aksini düşünebiliyorlarsa. ama yok canım daha önemli meseleler var şike gibi, başbakanın ameliyatı gibi uyutsunlar milleti nasıl olsa ölen onlar değil.

edit: verdiğin eksi sikimde bile değil ama umarım yarın bir gün deprem olursa hastane altından çıkan yaralılar veya cesetler arasında olmayız.
heryerinde güvenlik görevlisi olmasına rağmen dingonun ahiri gibi girenin çıkanın belli olmadığı devasa hastane. bir hasta odasında 15 ziyaretçi mi dersin, nöbetteki hemşireyi görmeye gelen sevgililer mi, bahçede yiyişen stajyer gençler mi. acilin önünde kendini doğrayan mi, ışte böyle bi acaip hastanedir.
ameliyat oldugum gayet memnun kaldigim hastanedir.
ciddi ciddi girenin çıkanın belli olmadığı dar karanlık geçişleriyle labirente benzeyen kantinlerinin fiyat konusunda son derece acımasız olduğu koca hastanedir.
bana acil servisteki stajlarımı hatırlatan eğitim araştırma hastanesi. istanbul'un hepsi oraya doluşmuş gibi bir yogunluk olduğu gecenin ertesi kaçasım geldi.
Bekletme konusunda üzerine yoktur. Tabi bunun asıl sebebi hastaneye gelen aşırı taleptir. Şimdi ben siktir ettim talebini de kalabalığını da. Benim asıl derdim ortopedi poliklininin olduğu binada kişisel temizlik ürünleri standında duran kızla.

Ulan zaten sikilmiş tavuk gibi bel ağrısı çekiy,orum, bu da oradan geçen herkese sadece, "buyurun, siz de alabilirsiniz” ve "siz de alabilirsiniz." diyor. Ulan alan çok olsa anlicam zaten beni 4 saat bekletiyorlar kafa sikmenin alemi ne? Sesini soluğunu da geçtim, bari bir iki kelime farklı söyle AMK.
Ferhat Göçer'in çalıştığı hastanedir.(bkz: http://www.eniyihekim.com...rhat-gocer-randevu-al.htm)
Gordugum en sikko hastane. Nasıl insanlar nasıl bekletilirin cevabı buradadır. Personelleri ise işin ehli olduğunu düşünmüyorum. Doktor tayfasına ulaşamadık daha..
göz polikliniği türkiye şartlarına göre çok çok iyidir. ancak randevu almak çiledir.