bugün

Aslında hiçbir şey öğrenmemiş olduğunu yüzüne vurmak.
hayatın aslında yalanlardan oluşan dev bir yalan olması.
Bıyık burula burula insan sikile sikile düzelir.
olmayınca olmuyor bazen hiç olmuyor işte.
hayatta karşına çıkan hiç kimse, yüzde yüz doğruyu söylemez.
kimseye güvenmemen gerektiği gerçeği.
asla kesin konuşmamak. ulan barcelona bile 1.10'luk oranıyla yatıyorsa ne kesin konuşacağım ben?
Olmayanı sakın ve asla zorlama...
düşenin dostu olmaz sözünü kim söylemişse helal olsun hayatın en büyük gerçeğidir bu söz.
Kılıçla yaşayan kılıçla ölür...
Bu hayatta neyi zorlarsan sana bela oralardan gelecektir.
acıma ki acınacak duruma düşme.
Herkesin yalan söylediği gerçeği..

işin acı tarafını victor hugo çok güzel anlatır ;

" beni kahreden şey bana yalan söylemiş olman değil, sana bir daha inanmayacak olmam.. "
hiçbir zaman geleceğe dair büyük planlar yapmamak gerektiği gerçeğidir. küçük küçük yaşayacaksın ki küçük küçük üzülesin. kocaman bir özgürlüğün olur o zaman, küçücük bir bedene sığdırabildiğin. tıpkı küçücük dünyana sonsuz evreni sığdırmışçasına... gerçekleşmeyen beklentilerin tutsaklığından kurtulursun işte o an. ver elini mutluluk demektir işte o.
aileni bir kenara koy geri kalan kimse seni düşünmez. bu yüzden sen kendini düşün, kolla.
insan halıya basmayı özlüyormuş.
zormuş yaşamak.
-ben günün sonunda bu cümleyi kurmuştum. bana bu kadar öğretebilmiş demek ki.
Dürüst olmak suçsuz olmak bazen sevdiğini kaybetmeni engelleyemez.
herşey istediğin gibi olamaz.
en güçlü insanlar, yalnız insanlardır.
boyundan büyük işlere kalkışmamak ve ne olduğunu bilmek. çok yükseklerde dolaşmamak lazım en azından haddini bilmek lazım ki acı çekmeyesin güzel kalbim.
hayaller kurulmaması gerektiğini öğretti. hayalle yaşayana, zevkle koyarlar.
Sorulduğunda aşka inanmayan insan, aşk acısı çekmiştir. Aşkın kanıtıdır dolayısıyla.
Kizdan saglam kanka olmazmis erkege. 4 yillik arkadaslarimi yeni taniyorum. Vefa sadece istanbulda bir s.
(bkz: yok lan yapmiycam tamam)
bir kızı görüpte aa ne hoş galiba hoşlanıyorum ondan demiceksin. Hele hele sana bir iki yanaşır da cilve yapıyo sanıp mal gibi gidip senden hoşlanıyorum demiceksin kıza.