bugün

Apalanmadan yürünmez bunu çok iyi öğretiyor hayat.
dershanelere bulaşmayacaksın...
aileden gerisi yalan derlerdi de inanmazdım dost kazığı yiye yiye kalbura döndük. ailesi hayatta olan herkes yüzlerce şükretmeli bence. Çünkü gerisi büyüklerimizin dediği gibi yalan yalan yalan...
kıçındaki donuna bile güvenmeyeceksin.
Kimseyle samimi olmayacaksın.
Kimseye güvenme, kimseyi ( çekirdek ailen dışında) kendinden çok sevme.
acıma yetime, döner koyar götüne...
ben bi buçuk senedir yanarken o yuva kurmuş yani; hayat tek kişiliktir.
Hiç bir zaman kadın erkek işlerinin ego savaşı olduğunu unutmamam gerek. ne zaman tamam bu kız oldu en azından çabalayım dediğimin ertesi gün şaşırtıyorlar beni. bundan sonraki ilişkim ego savaşı şeklinde geçecek ve doğru kişiyse büyük ihtimal bu sefer ben onu üzüyor olacağım..
seven sikilir siken sevilir.
Herkese güveniyormuş gibi yap, ama güvenme. Ve siktir et diyerek umursamaz ol.
hayat bilgisi.
hayatımdan coğrafya dersini çıkardım.
-otobüste yaşlı amcalara/teyzelere yer vermemek için uyuyor numarası yapmak yanlış bir davranıştır.
-eğer dikkatli olmazsak havuç yerine parmağımızı rendeleyebiliriz.
-çıkardığımız kıyafetleri katlayıp yerine koymazsak şeytanlar üzerine işeyebilir.
-tırnak yemek kilo aldırmıyor olabilir ama sağlığa zararlıdır.
-hayal kurmanın her zaman bir bedeli vardır bedava olmasına kendimizi kaptırmamalıyız.
-etrafta mutlu çiftler görünce küfür edip ayrılmalarını dilemek yerine daha da mutlu olmaları için dua edilmelidir.
-pantolon ütülerken tek çizgi olmasına dikkat etmek gerekir.
-eğer uykumuzu tam almak istiyorsak çocuk yapmamak gerekir.
4s kanunu.
Kimseyle fazla içli dışlı olma.
Salaga yat her zaman ipnelik yapinca kimse senden suphelenmez.
Kimseye güvenip sırrını vermeyeceksin.
Bol kimya agirlikli derslerdir sahsimca.
şu tecrübeyi tanımlarken derler ya: yediğin kazıkların birleşkesi tecrübedir. yahu adamın kıçında ak kıl çıkmış, hala kazık yemeğe devam ediyor, ne tecrübesi. bir adam aldandı mı aldanmaya devam eder, kaçış yok!
Aldığın en kötü, umutsuz karar bile kararsızlıktan iyidir. Boşver griyi, sen net ol yeter.
anlatmıyorum. Anlatmak isteğim bile tartışılır. Her şey bu kadar içimde de olmuyor. Bu iyi bir ders, anlatmamak. Bir defa tökezlediysen, bir defa daha olmaz. Anlatmıyorum.
insanların hayatındaki Önemi, senin onlara verdigin deger kadardır. Bu yuzden konusulanların hepsine kulak asmak anlamsızdır.

herzaman her fırsatta soyledıgım gıbı, ınsanoglu asagılandıkca baglanır.

Her turlu ılıskıyı sıfır degerle baslatıp zaman ıcınde gerekırse onemseme katsayısı arttırılmalı. Yoksa uzucu olabılıyor.
Banyoya cep telefonuyla girme.
Ikinci bir şans vermenin aptallık olduğu.