bugün

insanların memnun olduğu yahut ders çıkardığı şeylerdir.

şahsen ben şimdiye kadar yaptığım hiçbir şeyden pişman olmadım. sadece yanlış kişiler için yapmış olmaktan pişman olmuşumdur. ama yaşadığım her şeyi yaşamam gerekiyordu derim hep. başımıza gelen gerek iyi, gerek kötü olaylar bizi oyup şekillendiriyor. bir tahta parçasının sanat eserine dönüşmesi gibi.

yaptığım her şeyi iyi ki yapmışım. yanlış kişiler için yaptığım doğrularımı da. onlar olmasaydı, şimdiki ben olmazdım. nefret ettim, kızdım, mutlu oldum, sevdim, vazgeçtim... düşmeseydim, ayağa kalkıp dik durmanın önemini anlayamazdım. kendim olamazdım.
görsel
Arkadaşımın karısı ile yattım. iyi ki yapmışım. Evet.
Oha başlığa bak. Hayatımı sorgulattı resmen. Ama yine de bir cevap bulamadım. Tşk.
iyi ki onu tanımışım, tabularımı yıkmış, huzuru bulduğum yönde ilerlemişim. Iyi ki bazı şeylerden vazgeçmiş, Bazi şeyleri göze almışım. Sonu pek parlak olmadı ama en azından iyi kötü yaşadım ben bunu diyorum. iyi ki...

ileride torunlarima böyle biri vardı da reddettim mi deseydim aq? Canım torunlarım içlerinden birine benim adımı verirler mi acaba? Versinler lütfen.
iyiki daha önce çok yanlış arkadaş seçip en sonunda dostluğun kavramını bana öğreten dostumla tanışmışım.
Birini sevmek.
schopenhauer okumak, der ve giderim.

Çatıya çıkmak hatta ki o kutsal mekan da sigara yakmak. iyi ki çıkmışım - çıkıyorum, hayatı sorgulama seanslarım içinde bana en çok şey veren mekandır çatı. Sıradan ama güzel.
tam teslimiyet. Bir kez yaşanmalıydı ve yaşandı.
düşündüm de hiçbirşey yok.
ehliyet sahibi olmak ve sigarayı bırakmaktır. dünyalık olarak bu ikisini iyi ki yapmışım diyorum her zaman. daha başka bir sürü var ama onlar maneviyat yazılmaz.

herkesin hayatında vardır illa ki bir şeyler kendinize haksızlık etmeyiniz..
sevsem de iyiki bırakmışım.
iyi ki otobüse binmeyip yürümüşüm.
çocukken bol bol oyun oynamışım ve iyikide çocukluğumu yaşamışım büyüyünce eğlenceye vakit kalmıyor.