bugün

unutmuş gibi yapmak.
(#11651955)
şunu sadece 1 kere okumaktır.

Eğer, yeniden başlayabilseydim yaşamaya,
ikincisinde, daha çok hata yapardım.
Kusursuz olmaya çalışmaz, sırtüstü yatardım.
Neşeli olurdum, ilkinde olmadığım kadar,
Çok az şeyi
Ciddiyetle yapardım.
Temizlik sorun bile olmazdı asla.
Daha çok riske girerdim.
Seyahat ederdim daha fazla.
Daha çok güneş doğuşu izler,
Daha çok dağa tırmanır, daha çok nehirde yüzerdim.
Görmediğim bir çok yere giderdim.
Dondurma yerdim doyasıya ve daha az bezelye.
Gerçek sorunlarım olurdu hayali olanların yerine.
Yaşamın her anını gerçek ve verimli kılan insanlardandım ben.
Yeniden başlayabilseydim eğer, yalnız mutlu anlarım olurdu.
Farkında mısınız bilmem. Yaşam budur zaten.
Anlar, sadece anlar. Siz de anı yaşayın.
Hiçbir yere yanında termometre, su, şemsiye ve paraşüt almadan,
Gitmeyen insanlardandım ben.
Yeniden başlayabilseydim eğer, hiçbir şey taşımazdım.
Eğer yeniden başlayabilseydim,
ilkbaharda pabuçlarımı fırlatır atardım.
Ve sonbahar bitene kadar yürürdüm çıplak ayaklarla.
Bilinmeyen yollar keşfeder, güneşin tadına varır,
Çocuklarla oynardım, bir şansım olsaydı eğer.
Ama işte 85'indeyim ve biliyorum...
ÖLÜYORUM...

jorge luis borges
geçmiş klasöru seçilerek shirt+del tuşuna basmak suretiyle gerçeklestirikebilecek eylem.
Guzel olmaz mıydı ama hayatta da bunu yapabılseydık. Pısman mı oldun? kur bır recovery programı gerı getır tum sıldıklerını.
dertsiz ve stressiz bir kafa.
sadece biraz sabır..
bir kupa kahve.
yeni bir bakış açısını yazmamak eksiklik olurdu. yeniden ve tamamen farklı bir vizyon geliştirmelisin. aksi takdirde aynı hayatı yaşar durursun...
(bkz: zaman makinası)
(bkz: sil baştan)
reankarnasyon
(bkz: reenkarnasyon)
1-cesaret
2-teferruat.
yeni bir hat.
yatağının tam karşısında ki aynayı kaldırarak başlayacaksın işe. güne kendini görerek başlamak her şeyin tekrar canlanması , hayata yeniden başlamana sebep olan olayları yüzünde görüp başlamadan bırakırsın . Yüz yaşanan her şeyi bir yerlerinde kayıt eder. önce o hain aynadan kurtulmalı.
(bkz: unutmak)
hayata yeniden başlamaktan kasıt öldükten sonra tekrar dirilmek ise önce bunu gerçekleştiren teknolojiye sahip olmak lazım. ama dert etmeyin. vücudunuzu cryonics teknolojisi ile dondurtup o teknoloji bulunduğunda yeniden dirilme şansına sahipsiniz. afiyet olsun efendim.
galiba ilk etapta maalesef biraz para gerekli...
hoş değil ama sanırım öyle.
öncelikle bir fikir ve buna bağlı olarak alınacak kararlar bütünüdür.
(bkz: reenkarnasyon)
umut sadece umut...
paradır. paranız varsa daha çok para kazanma fikridir. makul, mantıklı insanlar için böyledir. gelelim diğerlerine, siz romantiklere: şu sıra inci sözlük'te kelebek'in hikayesini okuyan, pop müzikten nefret etse bile nil karaibrahimgil'in , hayalini kurduğunuz üstü açık arabada güneye giderken söylediği, hakkında her şeyi duymak istiyorum şarkısı diline dolanan siz romantikler... sizin için cevap para değil tabi. sizin için cevap platonik olmayan aşk, sevgilinin gözleri, yeni kedinizin anlam veremediğiniz sevimli hareketleri, güney'de huzurlu bi' tatil... size kötü bi' haberim var bütün bunlar elinizde patlayacak. hepsi sizi tekarar hayata başlamanız için nedenler aratacak. siz başladığınız yere döneceksiniz. yapmayın. ama yaparsınız, yapmıştım. salağım, salaksınız.
reenkarne olmak.
her daim ve değişmez : para
şeklinde cevaplanacak soru.
paran varsa her yerde her şekilde yeniden başlarsın.
geçmişi irdelemekten ve sorgulamaktan vazgeçmek, gelecek üzerine plan üstüne plan yapmayı bir kenara bırakmak ve sadece "an" ı yaşamak ve bir parça da şans, hayatı yeniden kurmak için iyi bir başlangıç olabilir. tüm bunların gerçekleşebilmesi için de yanınızda hayata korkmadan yeniden, güzel bir başlangıç yapabilmeniz için sizi her zaman destekleyip sevecek bir yoldaşa ihtiyacınız olacaktır. hayata yeniden başlamak için bunlar sadece birer neden, tetikleyicidir. zira her şey insanda başlar ve yine insanın kendisinde biter.