bugün

hayat şarkısı dizi bomba almancı serseri tiplemesi. zaman zaman aşırı yalaka, zaman zaman ciddi takılan, ama hep çıkarının farkında ve peşinde olan piç (biraz da sempatik) bir tiptir. "ex eniştee!" misali geyik laflarıyla diziye ayrı bir renk katmaktadır. bu rolü oynayan eleman ileride başka dizilerde de görünür tahminimce.
her bölümle birlikte piçlikte biraz daha aşama kaydeden dizi karakteri.

--spoiler--
yalnız hayat şarkısı hülya'ya umarsızca kesilmiş, bir de böyle bir aşk vakası eklendi diziye şimdi.
--spoiler--
https://www.google.com.tr...g#imgrc=D_5yXOXBQT3YXM%3A
olgun toker tarafından oynanan bir rol.
gizli servis tadında komplike karanlık işler çevirirken, tutkunu olduğu rap müziği de ihmal etmeyen sevimli ama çıkarcı ve dalavereci dizi karakteri.
Kac para ulan bi mahir? Bununla kanka olmak istiyorum.
iyi vurgun yapmıştır.
önceki akşamki performansı ile televizyon eleştirmenlerinden tam not almıştır.

sina koloğlu'nun yorumu
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
‘Hayat Şarkısı’ son dönemin en iyi dizilerinden biri olmaya aday olarak ilerliyor. Son bölüm Mahir (Olgun Toker) dökülen gözyaşının kıymetini seyirciye anlattı. Dizilerimizin ‘ağlama sahneleri’ bol soğanıyla her daim mevcuttur. Kızarmayan bir çift göz yok gibidir. Mahir’in Hülya’ya hayatına dair anlattığı dramın bir sahnesi her şeyi alıp götürdü. “Martin, (kardeşi) adı Martin’di. Ben koydum. Beni görünce hemen gülerdi. Bir gün Martin benimle oynamadı, gülmedi, ağlamadı öldü.”

Bu sahne Toker’in o an Mahir olduğunu ve o acıyı yaşadığını seyirciye katıksız aktardı. Abartmıyorum ama sanırım yerli dizi tarihinin en dokunaklı sahnelerinden birine şahit olduk diyebilirim. Bizim dizilerde ağlama ile zırlama arasında çok acayip bir çizgi vardır. Olgun Toker ağladı, zırlamadı!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kendisi tiyatro sanatcisidir.
Ve seffff demesine bayiliyorum. Cok orjinal bence.
dün geceki bölümde resmen erkut abi tadı yaşamıştır.

--spoiler--
mahir (adamlarına): alın bunu götürün... ee, nerede yaşıyordu bu?
nilay: eskişehir'de...
mahir: bunu eskişehir'e götürün, yolda da 1 saatte bir mola verip iyice dövün. bir daha buralara gelmeye kalkmasın.
--spoiler--
hayat şarkısını niye izliyorsun diyenlere net cevabımdır.
dün akşamki bölümde kendisini büyüten kadınla yıllar sonra karşılaştığındaki duygusal modu görülmeye değer olan dizi karakteri.
--spoiler--
dün akşamki bölümde vakti zamanında kendisini büyüten kadının yanında olmanın coşkusu ve türk kültürü acemiliğiyle yaptığı konuşma hataları ile, hele de kaya ile karşılaşınca yaşanan diyalogla fena halde yarmıştır. ancak bölüm sonunda kendisini "hülya'nın kara kutusu" olarak niteleyen ve sırları ortaya dökmek için kendisini büyüten kadını kaçırtan cem'in hain planları yüzünden moralman çökmüştür.
--spoiler--
muhtemelen dizinin en başında bu kadar çok görünmesi planlanmamışken, seyirci tarafından beğenildiği için dizideki rolü ve işlevi artmıştır.