bugün

Hayal kurmak, alabildiğine büyük okyanuslara yelkensiz gemilerle açılıp, oltaya pabuç bağlayıp balık tutmaya benzer...
Asla ve asla olmayacak bişey bile olsa yatmadan önce mutlaka hayalini kurarım, sonuçta bedava kime ne.
Bedava olan eylemdir.
Asla sahip olamayacağinız şeyleri düşündürüp önce mutlu eden etkisi geçincede içinizde boşluk hissi yaratan seydir.
Kişinin kendi istediği şekli vererek gerçek olmayan bir dünya kurması durumu.
hayal kurmayalı uzun zaman olmuştu bu gece bir deneyeyim dedim ama bu seferki uykularımı dahi kaçıracak cinsten güzel bir şey oldu.
Bazen uyutmayan eylem.Çok güzel oluyor ne namussuz her şey istediğin gibi,muazzam.
Hayal kırıklığının sebebidir.
insanı hem yaşatan, hem de en dipsiz çukurlara iten eylem.
Beni yaşama bağlayan Aktivite. Yoksa hayat çekilir dert değil.
iç dünya alemlerinde yol almaktır. evet.
Karsilikli yapiliyorsa, hissetmekten fazlasi yasanir...
Mutlu olmak için yapılan en iyi şey. Kendini kandırmanın en iyi yolu.
Sanki olmaması için kuruyoruz.
kifayetsiz bana.
Hayal kurmak bi nevi hayatın provasıdır bence.
Onu bile yapamaz oldum artık. En güçlü özelliğim idi. Fakat kaybettim veya gerçeklere odaklandığım için köreldi.
insan hayalsiz yaşayamaz. bazı insanlar için hayatta iki aşama olur. önce genç ve enerjik hayalperest herşeye gücü yettiğini hisseder. yeni şeyler yapar ilişkiler kurar ilkleri yaşar. mutludur. hergün başka bir heyecan bulur bir yerlerde. biçok şeyi elde eder bazılarını edemez. ama sonra bir kırılma noktası olur. bir yakının vefati depresyon iflas vb. ve insan hayal kurmayı bırakır. enerjisi özgüveni azalır. kilo alır. umursamaz. birşey üretmez. sevgili edinmez arkadaşları ile görüşmez. geceler boyu yatar. sonra tek hayali bu ızdıraptan kurtulmak olur. intihar etmeyi ister aslında ama bu fikir ürkütücü geldiği için sadece bi an yok olmayı hayal eder. bembeyaz bi ekran canlanır kafasında. benliği göğsüne sıkışan kederi ve hayal bile kurmaya yetmeyen kudretsiz hali pır diye uçup beyazlığa doğru yol alsın ister.
hayal kurarken nasıl uykuya dalıyorsunuz la?

hayalleriniz bile uyuşuk.

ekşınsız hayal mi olur aq?
Hayal kurmak bedava demeyin. Hayal kurup yaşayamamak daha cok yakıyo canı.
Bir anlık mutluluk işte.
Sanırım bana göre değil.
ruhsuz insanların beceremeyeceği bir şeydir.
Dünyanın en gereksiz eylemi.
Bedava değil mi kuruyoruz işte. Bazı şeyleri hayallerde yaşamak da güzel.
Akarı yok koları yok mis gibi hem bedava.