bugün

hayal kurmak ölü çocuk doğurmak gibi. varligi olmayan yokluğa kardeş.
Guzel bir eylem olsa gerek.Cocuklugumdan beri hic hayal kurmadim.Hayal kurmak beni korkutur.
Hayal dünyası insanları için geçek Dünya'dan kaçıp saklandıkları yerdir.
alarm kurmak gibidir.
iyidir. peşinden koşu bandına çıkmışsın hissi vermese daha da iyi olacaktır.
Neticede bi hedef koymak değildir. Yani gerçekleşmesi ona ulaşılması gerekmez. Bu itibarla ucu açıktır, sonu yoktur.
Geceleri uyuyana kadar yatakta yapılandır. iyi oluyor be sözlük, en azından bu hayallerde dertlerden tasalardan uzak olunuyo, istediğin an istediğin ülkede şehirde olabiliyorsun, kısaca bu hayal kurmak harbiden güzel, zaten hayal kurmayan insan da yoktur eminim.
Çok kral olandır. Abi harbiden ne güzel şey lan, istediğin yere gidiyosun, hiç sorun yok vs vs. Bak yine biyerlere gidesim geldi.
abarttığım eylemdir.
bazen mutlu olmamı sağlayan tek şeydir. Hayata dair hiç umudum olmasa da bi hayalle kendime gelirim. Tekrar umutlanırım acaba derim ya acaba. Ya gerçekleşirse.

Sonra o hayalim gerçekleşir ama başrolde ben olmam. Benim kurduğum hayalleri hep başkaları yaşar. işte buda hayal kırıklığının dibidir. Ama hiç vazgeçmem, vazgeçemem.
zararsızdır. anlık rahatlama ve enerji kazandırır. ancak, gerçekler aksi yönde ilerlerse, uzun vadede hayal kırıklığı ve depresyona yol açabilir. abartılmamalıdır.
Surekli düş'lediğim eylem.
Kuranın bir defa , kurmıyanın 2 defa .... derler..
En iyi yaptığım şeydir belkide.
insanoğluna bağış edilen en büyük lütuf.
Mutluluğa bir adım daha yaklaşmaktır.
bedavadır.
Hoş rabıta kalbe şifadır.
babamdan ara ara duyduğum bir laf vardır.

"hayal fakirin ekmeği, ye ye bitmez!"
angelica dinlerken yapılması gerekendir.
kafa iyiyken otomatik, ayıkken duruma göre değişebilen, diğer canlılarda olmadığına inanılan ve zamansız, boyutsuz, kuralsız, bedavaya oluşturulan tali dünya. ''Herşey bir hayalle başladı''
Ücretsiz olmasına rağmen bir çok insanda olmayan yetenek.
kafa iyiyken otomatik, ayıkken duruma göre değişebilen, diğer canlılarda olmadığına inanılan ve zamansız, boyutsuz, kuralsız, bedavaya oluşturulan tali dünya.
zengin -fakir ,aç-tok herkesin gelecek ile ilgili zihnindeki kurgulamadır.

tok hayatta isteklerinin çoğuna sahip insanlar aşk gibi toz pembe hayaller kurarken , aç insanın hayalleri , daha farklı ütopyadan uzak gerçek hayata dair arzulardır.
kendimi bildim bileli hep 22 yaşımı hayal ettim. Üniversite biter kendi işim hayatım olur falan fıstık işte. Sonuç temmuzda 22 olucam. Bakalım neler olacak. 6 yaşından beri hayal kurduğumu düşünürsek 16 yıl nasıl da geçti öyle. Korkuyorum hayal kırıklığı yaşamaktan ki muhtemelen yaşayacağım. Çünkü hayat bunu gerektirir.

Umut dolu bir aktivitedir.