bugün

3 kupa aldığımızı biz unuttuk ama bazı orospu çocukları umutamamis. siktir kendi çöplüğüne!

an itibariyle ispanya'dadır.
gidişi hiç hoş olmayacak teknik direktördür. resmen yuhalayarak gönderecek taraftar.
(bkz: dengeler bozulmasın)
bana göre gerçekten garip bir biçimde futbolu en iyi bilen hocalardan türkiye'de. tecrübe eksiği var ama aşılmayacak şey değil.

hem takımın şablonu geldiği günden beri hazır, hem de ihtiyaç olduğunda farklı varyasyonlara dönmekten çekinmiyor. onlardan faydalanmayı biliyor.

hocada şu ara hocalık olarak gördüğüm tek eksik vardı o da yerli hastalığından kurtulamamasıydı. ama gerektiğinde burak'ı kesebildi.

real maçında gördüğü futboldan sonra artık bir defa olsun ligde rodriguez melo göbeğini denemesi lazım.

yine real maçından sonra olcan, umut, sabri gibi isimlerde aşırı ısrarcı olmaması lazım.

yani ezcümle takım icap ettiğinde hatta genelde şu 11'le çıkabilmeli artık:

muslera

transfer-chedjou-transfer-carole

rodriguez melo

yasin wesley podolski

burak

mesela artık şu 11'i hazır tutması lazım. gerektiğinde podolski'yi ileri çekip, sol tarafı telles carole yapabilmesi lazım, gerektiğinde selçuk'u yerine koyup rodriguez'i forvet arkası denemesi lazım. gibi.

yani elinde bu adamlar varken hocanın defans haricinde korkmaması lazım. her oyuncuya aynı değeri vermesi lazım.

bunu yaparsa orta vadede hem hoca kazanır, hem takım kazanır.

iyi yerlileri yine yedekte kullan, o farklı bir şey. ama basiretin bağlanmasın hocam. mesela bir daha olcan'ı forvet oynatmaya çalışma. bunlara gerek yok.

şampiyon hocasın artık, ona göre davranman lazım.

öte yandan ben kendisinin diğer türk hocalara göre, hatta yabancılara göre bile biraz daha kendisiyle oynamaya çalışanı terbiye etmekte becerileri olduğunu düşünüyorum.

inatçı adam bi kere, tersi pis, biraz ego da var.

biraz daha karizma koyarsa başarısı devam eder. ilk günden beri potansiyel var diye söyledik zaten.

şampiyonlar ligine gelince de istese de prandelli'nin durumuna düşemez gibi geliyor. biraz da kura şansı lazım ama genel anlamda şanslı adam hamza hoca.

hakkında hayırlısı olsun.

edit: real maçı özelinde sneijder'i oyundan almakta çok haklıydı. gazozuna maç için adamını riske etmenin manası yok. vay niye alırsın diyenler 33 lig maçı, en az 6 avrupa maçı olduğunu unutmamalı.
olcanı acaba niye hala takımda tutuyor diye düşündüğum teknik adam.anadolu kulüplerinin çoğu isteyebilir bence olcanı.neden hala takımda kaldığı hakkında bir bilgisi/fikri olan yazar arkadaşlar bana bir mesaj atsın.

bunun dışında sanırım yönetimle pek anlaşamıyor gibi.istediği transferler hala yapılmadı ve yönetim topu hep hamza hocaya attı buna rağmen hala onların arkasında durması kulübe olan saygısından olsa gerek.

ha birde geçen sene oyuncularına fazla iyimser davrandığından dolayı kötü profesyonel oyuncularının disiplinsizlikleriyle uğraşıyo diye düşünüyorum.hayır yani koskoca kalliyle çalışmış adamsın hocam onun sertliğinin yarısı kadar sert olsan her istediğini yaptırırsın şu takıma.

son olarak sana inanıyoruz hocam.inşallah ya bizim fergusonumuz olursun,yada burdan avrupada sağlam bir takıma gidersin hocam.YÜRÜYEDUR!
galatasaray futbol takımının mevcut teknik direktörüdür.

teknik hatalarını, kötü ilk 11 seçimlerini, maça müdahele ederken düştüğü yanlışları falan konuşmayacağım. herkes yanlış karar verebilir, verir de. fatih terim bile "o oyuncu niye oynamadı şu oyuncu niye bu mevkide değil" diye eleştiriliyorsa herkes hata yapıyor demektir.

ama hocam, senin öyle bir hatan var ki eğer 12 gün içinde dönemezsen bu hatadan, telafisi olmayacak. sen çok iyi niyetli oldun, uysal çocuğu oynadın, "allah baba böyle istemiş" diyen sezercik oldun hocam. bu takımın borçları olabilir, bu takım zor durumda olabilir, bu takım batıyor da olabilir. ama sen bu takıma bir santrfor, bir stoper, bir sağ bek, bir de yedek kaleci aldıracaktın hocam. yönetime diyecektin ki, "isterseniz adayı satın, ama ben buralara oyuncu istiyorum". dünya yıldızı da istemiyoruz hocam, bunu sen de biliyorsun. carole gibi adamlar istiyoruz mesela o bölgelere, sen de istiyorsun hocam. bu şerefsiz yönetim giderken seni de bacağından tutup düşürmesin istiyorsan, daha da kötüsü sezonun ortasına gelindiğinde "taraftarlar kurban istiyor, taraftarlar kan istiyor" moduna girdiğinde bu kulüp senin kelleni kessin istemiyorsan ağırlığını koy artık hocam. biz seni sevdik, sana güvendik hocam. çünkü sen türkiye'de bir teknik direktöre lazım olan en önemli iki vasfı da taşıyorsun, birincisi suçu üstleniyorsun, ikincisi oyuncuları idare edip, kazanıyorsun. ama bunun "denge"sini ayarlayamazsan kurban sen olursun hocam. güvenimizi boşa çıkarma, bitir şu işi.

çoluğun çocuğun okur da iletir belki lan, belli olmaz. seviliyosun.

(bkz: öperler)
burak ve selcuk ikilisine karşı artık daha güçlü durması gereken teknik adam.

gerekirse kimsenin gozunun yasina bakmayip ikisini birden keseceksin 11den hoca. *
Real Madrid'e karşı oynattığı futbolu tüm seneye yayabilirse fenomen olabilecek teknik direktördür.
Bugun sansi bol olur insallah. Hocaya hocalik ogretmek yakisik almaz ama hocam insallah bu aksam genclerle gulersin.

Ummadigimiz transferlele gelen adamlar isik saciyor valla, adapte et sunlari kadroya da yuzumuzu guldursunler. Biktik amina koyim top tutmayi bilmeyen, gotu basi ayri oynayan kaprisi daglari asmislardan. iki guzel hucum izleyelim, tasaklarimiz ferahlasin.
gs li arkadaşların aykut kocamana karşı hissettiği sahiplenme duygusunu kendisine karşı beslediğim hocadır.
Şabanoğlu şaban etkisi yaratan bir isme sahip teknik adam.
bu adama laf edenler cidden ayıp ediyorlar. bıkmadınız mı kendi efsanelerinizi takıma küstürmeye. adamın ne yaşadığını kulübün ne durumda olduğunu ondan iyi mi biliyosunuz?

prandelli gelsin di mi? siz öyle seversiniz.
boş boş sahayı izliyor! telles-carole ile umut-yasin değikliklei için ne olması lazım sahada be ey!
umut yerine burak'ı değiştirmesinin tek sebebi kendini yuhalatmank istemesi! yoksa böyle saçma bir işin izahı yok!
Hoca falan değildir.

Geçen sene zaten şampiyon olabilecek kalitede kadrolu bir takımı şampuan ay şampiyon yaptığı için buna hoca diyenin aklını sikerim.
Umut gibi kazma oyuncuyu 90 dakika oynatan mal teknik direktör.
çıldırtırsın adamı!!!! umut'tan medet umacak kadar düştük amk. kafayı yicem ya.
kendini bir sikim sanmıştır 2-3 kupa alınca. mourinho sandı kendini amına koyduğum. senin dengelerinle oynarım lan ben amına koyduğumun pezevengi.
6. Hafta yol.
Cok dengeli bir hoca.
Denge denge diye zirvalarken osmanlının denge politikasına maruz kalmış hoca..cakma terim
Kaybedilen uc puanin tek sorumlusudur ne yazik ki. Macdan once bulundugum iyi dileklerimi bana yedirdi. Bu kadari da simariklik oluyor artik.

Maca uc forvetle baslayip geriye dustugumuzde kenardan yapacak hicbir hamle birakmadi. Birakmadigi gibi sneijderin kullanacagi alanlari burak ve umut kazmasiyla doldurdu. Sneijder ortada hem yoruldu hem sicti. Gole uzak kaldi.

Fark da atabilirdik, kotu oynamadik hatta gayet iyiydik ama oyuncu tercihleri daha dogrusu hocanin simarikligi pahaliya patladi. Oyunu dondurecek hamleleri yapamadik cunku tum hamle oyunculari sahadaydi. Panik halinde yasine sarilan takim bocaladi.

Rodrigez degisikligi de haksizdi. Tamam selcuk bu aksam gayet iyiydi ama oyunda kalmayi hak eden rodrigezdi. Yorulup cikmak istediyse bilemem. Ayrica hem selcuk hem de rodrigez melodan cok daha iyilerdi.

Ve son olarak carolu oturtum tellesin hic bir bok yapmayisini seyretmesi takdire sayandi gercekten.

Hocam ders alman icin bu musibetleri yasamak zorunda miyiz. Fantaziyi birak artik daha fazla essegin amina su kacirma. Umutunu siktirtme bize adam gibi hak edeni sur su sahaya. Her hafta bir olay amk. Gecen hafta olcan, bu hafta umut. Siktiniz puanlari yeter ya ideal onbiri sur artik sahaya laaaaaaaaaaaaaaaaan.
osmanlıspor'dan 2 gol yiyip kaybederek şampiyonlar ligine göz kırpan teknik direktör. yürüyedur denge adam!
geçen sene kötü ligin kötü takımları içerisinden sıyrılarak kötünün iyisi olarak takımı şampiyon yaptı. şimdi ortam değişti. en fazla 8. hafta yollarlar. evet.
Uyuşturucu bağımlısı olduğunu bu gece fark ettigim adam. zira gollere ihtiyacin olan bir maçda burağı oyundan alıp da umut denilen yeteneksizi 90 dk sahada tutmasinin başka bir izahı olamaz. Ulan ayrica rodrigezi niye cikartiyosun. Ulan her oynadigi macda döktüren carole u niye oynatmirsun. Ulan hamza kafamda deli sorular.