bugün

kendisine hak verdigim futbolcudur. adam o kadar sene milli takıma hizmet etmis ve yaptıgı 2 hatadan dolayı elestiriliyor. zamanla düzelicektir. mac eksigi var. biraz sabır gerekli. mesela nuri sahin gibi önemli bir süperstar yerine mehmet topal dedigimiz insan oynuyor. neymis nuri real madride gitmis hamit madride gitmıs. kardesim adamlar iyi topcu diye oraya gidiyorlar. bosuna gitmezlerdi. akıl var mantık var. madride gitmek mersin i. y gitmeye benzemez. biraz degisik bir tanım oldu kabul ediyorum.
çek cumhuriyeti maçını tekrar izledim de bu adama futbolcu değil diyene yazıklar olsun lan!
formsuz diyene eyvallah ama adamın milli takım adına yaptıkları ortada.
ottmar hitzfeld, jose mourinho gibi hocaların tercihi.

tabi ekrem dağ gibi büyük bir futbolcuyu tanımadıkları kesin. tanısalar onu alıp, ona şut çekmeyi öğretirlerdi.
Kendine has kalçası olan futbolcu .
gelirken davullarla karşılanan şimdi davul ilan edilen topçu ama katilmiyorda değilim size.
bu gece ne söylesek boş olan topçu. yürüyor.
Bu akşam manchester united maçında 12 km koşarak sahanın en çok koşan ismi olmuş futbolcu. An itibariyle Ntvspor da maçı yorumlayan mehmet demirkol a göre galatasaray adına sahanın en iyisi.
manu maçında her pozisyonda gerek yardımcı oyuncu gerekse başrol olarak yer alan aslan parçası.
gücünü kalçasından alan futbolcu.
Manchester maçında görüldüğü üzere Gs'de yavaş yavaş kendini göstermeye başlayan futbolcudur. Lakin hala takım arkadaşları onun oyun anlayışının ve zekasının 10da 1 ine sahip olmadığı için yeterince verim alınamamaktadır.
"Neden geldim Istanbula" adlı şarkıyı hatırlatır hep. Yazık.
g.sarayın manchester maçında en ne yaptığını bilen futbolcusydu.deneyim böyle bişey.
UEFA tarafından M.United-Galatasaray maçının en iyi oyuncusu seçilen futbolcu..

http://www.uefa.com/uefac...survive+galatasaray+scare
yorumcuların dediği gibi lig de eleştirilebilir ama avrupa da futbol oynamak her zaman farklıdır bu gün hamit bunun en iyi örneğidir.
gol atmaya başlayınca motoru açılacak akabinde turboya geçecektir. mental bir yorgunluğu var. madrid istanbul hattı biraz psikolojisini bozmuş ama geçer yakında.
2 ekim 2012 galatasaray sporting braga maçında kendisine çok fazla ihtiyaç duyulan futbolcu.
galatasaray'daki kredisinin amına koymuş olan futbolcudur.
seni real madrid'e alana mı sövsem, yoksa oradan seni galatasaray'a alana mı bilemedim.. ne çeşit bir adamsın, nasıl bir insansın çözemedim vallahi..

yav tek başına maçı çevirebilen oyuncu olsan tamam dicem de yok amına koyayım o da yok.. allah aşkına nesin sen ya? cidden soruyorum nesin yani bi cevap var, bir şey de.. hoş cevapta veremezsin o almancı türkçen ile..

"ii ben var takım alışmak zor oldu.. ee muslera iyi kale ben alışmak" la siktir git..
o giydiği 4 numaranın zamanında popescu'nun giydiğini unutmasın bu şahıs. oynadığı takımı bilmediği zaten belli ama en azından bunu bilsin. bilsin ki ona bu taraftar ...... çocuğu ..... koyayım tarzı cümleler kurmayı bıraksın. yok öğrenmeyecekse de siktirsin gitsin bu kutsal takımdan.

not: kredisinin anasıyla ilişkiye girmiştir benim gözümde bu saatten sonra.
kredisi bitmiş oyuncudur. 90 dakika da tek bir faydalı hareleti yoktur. bu maça has bir şeyde değildir geldiği günden beri form tutmasını bekliyoruz adamın. amk ne formmuş bir türlü tutamadı savaş çıkacak yakında bu adam hala form tutacak bırakın bu işleri.
sezon başında faydalı olacağıma inandığım zamanda galatasaraya geldim demişti bu almancı.

almanca türkçe çevirisi ise şu bu cümlenin;

avrupa'dan beni şutladılar ben de türkiye ye emekliliğe geldim.
tıpkı nuri gibi, o da real madrid'in oyuncusu değildir.
hala uyum sorunu yaşıyorlar takımla. bazen takım hamit'in beklediği tepkide olmuyor, bazen de hamit takımın beklediği.. mesela bu akşamki maçta, bir iki güzel pası vardı hamit'in, iyi gördü ama tahmin ettiği gibi başkası o boşluğu görüp de koşmadı topa. biraz daha ısınmaları lazım her iki tarafın da.
ptt 1.lig için iyi bir topçu olabilir, allahtan aziz başkan'ın bir bildiği varmış.
kendi takimlarina gelince fb'ye soktuk ahahah diyenlerin simdi tefe koydugu futbolcu. ben buna gulerim.

dedik hamit isi yokusa surdu, fiyat artirdi fb vazgecti. cok iyi oynayan bir adam degil artik dedik. eski hamit yok dedik. ama yok bizim gs'liler saniyor ki fb'nin elinden aldilar bu adami. alin gardas her mac 11 baslasin. sahada dolansin dursun. etliye sutluye karismasin.

real'e gitti, bir iki macta oyuna sonradan girdi. koca bir sezon boyunca yatti. ne bekliyorsun ki bu adamdan?