bugün

Yarış hakemleri ne işe yarıyor sorusunu gündeme getirmiştir.
Normalde yaptırırım uygulanması lazım.
atları çok seven bir birey olarak ve halis karataş ile birkaç kez karşılaşıp kısa sohbetler etmiş birisi olarak yakışmamış ve üzmüş görüntüdür. iş yerim veli efendinin yukarısında hemen hemen her gün birkaç kez yürüyerek önünden geçiyorum. o arada jokeyleri falan görüyoruz sahaya giderlerken, gelirlerken. zaten bir çoğu bakırköyde oturuyorlar hipodroma yakın yerlerde. tanıdıklarımız ile selamlaşıyoruz sohbet ediyoruz.

işin enteresanı halis karataş ve selim kaya atlara en az kamçı vuran jokeyler. atları en çok seven jokeyler dersem çok da yanlış olmaz. halis karataş 30 seneden biraz daha fazladır jokeylik yapıyor hayatı atlar arasında geçmiş. selim kaya sülalece atçı aileden geliyor. yarışlarda jokeylerin son düzlükte 5 ile 7 arası kamçı kullanma hakları var. halis karataş yıllardır en fazla 2 veya 3 kamçı kullanarak at biner yarışları takip edenler, oynayanlar iyi bilirler. yaptığı şeyin hiçbir mazereti yok tabi ki. cinayet işleyen adam için "ilk defa işledi daha önceden yapmadı" denilerek serbest bırakılması ne kadar saçma ise bunu savunmak da saçma olur. ancak cidden şaşırdım görünce. aprantiler veya bazı jokeyler atları çok fazla hırpalıyorlar yarışı kazanabilmek adına biz üzülüyoruz, utanıyoruz izlerken. ancak karataşın en büyük farkı zaten atları döverek değil okşayarak yarış kazanması idi. tek bir hareket ile bayağı bir zedelemiş bunu..

pazar günü gazi koşusu varken herhangi bir ceza çıkmaz bu arada. gaziden sonra 1 hafta 10 gün ceza çıkar komiserler kurulundan o kadar.
https://www.cnnturk.com/h...at-yarisinda-skandal-olay
Yarış anında vurulan kamçıların acısıyla yere kapaklanan bayılan atlar var.

At yarışlarında böyle nice şiddet görüntüleri var, internet ortamında basit bir araştırma yapın bu insanlık suçlarını işleyen, insanlıktan nasibini almamış insanları göreceksiniz.
At yarışlarını severim ve izlerim ama bu tür görüntüleri görünce olmaz olsun sizin yarışlarınız diyerek hem lanet ediyorum hem bu insanlara beddua ediyorum.

inşaallah, böyle bir "at'ın intikamı" bekliyorum.
https://mobile.twitter.co...tatus/1298596429808762882