bugün

Laf gediğine oturmuş! Hatta saksıya fesleğen gibi oturmuş.

Esad destekçisi rejim destekçisi diyen dünkü çocuklar esad başlığı içinde (beşar esad\@kurtcebe noyan) yaparak o keko ya yazılanları da okuyabilir.

Helap türk şehriymiş o sebeple oradaki yigitlere mücadeleye sahip falan çıkıyormuş bazı kekolar... Hassiktir oradan kamil! Sizin türklükle ne alakanız var?

Amk embesilleri sizi. daha kendi memleketin de ne bok olacağı belli olmayan dangalaklar sizi... Halep türk şehriyse diyarbakır şırnak kuzey ırak a mı bağlı? Daha 3 ay önce sur da cizre de ne yaşandı? Ulan hadi bunları siktir edelim 20 gün önce ankara ve istanbul da neler yaşandı!

Esad destekçisine bir öso cu isocu kekolara iki!

Ölen bebeklere mi acıyorsunuz siz şimdi? Gerçekten onlara mı üzülüyorsunuz? Yalanınızı sikeyim! Olmayan karakterinizle olmayan ama başkalarının dayattığı savaşa destek çıkan ideolojinize sokayım!

Orayı bombalayan uçaklardan birini düşüren türk f16 pilotuna paralelci fetö dediler daha 2 gün önce. Şimdi akp yi ölümüne destekleyen adam demis ki "ruslar bombalıyor beşşar esed köpekleri" çelişkinize kafam girsin kafam!

Çok rahat edeceksen esad ının amına koyayim! Ama o kafa kesen amcık ağızlı şerefsızlerinde amk!

Biraz tutarlı olun adam olunda karakter sahibi olun. Bir yerde cia abd bize darbe yapiii diye ağlayıp başka yerdeki yangına körük olmayın! Azıcık karakter lan! Azıcık bak!
diyarbakır gibi, şırnak gibi, tunceli gibi, edirne gibi, istanbul, ankara, konya, mersin, izmir, astana, bişkek, bakü, aşkabat, lefkoşa gibi bir türk şehridir. ataların at koşturduğu, haçlılara karşı savunduğu ve halen oradaki türkmenlerin (tugay komutanları ile tanışma şansına vakıf oldum) savunduğu güzide şehirdir.
Ortada şehir kalmamış hala yok türk şehri yok arap şehri diye geviş getiriyor millet. Vallahi bizim milletin bedeni su aygırı gibi ama beyinde öyle tenis topu kadar.

Hala işin teferruat kısmında güya turancılık yapıyor ama onuda bbp kafasında kadir mısıroğlu minvalinde yapıyor. Ataları at koşturmuş ulan o zaman kiev de budapeşte de dubrovnik de köstence de belgrad da bizim. Hatta az daha sıyırırsak peru da şili de bizim amk. Hatta şekspir şeh pir!

Size turancı olmayın demiyorum ama önce kafanı o amına koyduğum ekranından kaldırda dışarı bak! Lafta her yer bizim ama ankara yı bombalayan sur da yuvalanan adam var. Ulan daha bugün ordu mesudiye de askerini şehit etmişler hala slogan peşindesiniz. Gözünüz görmüyor kulaklarınız duymuyor mu?

Ne halep i ulan? Mesudiye de bile askerin gezemiyor. Mesudiye yi bırak artık batı da asker gören "vatan hayini kışlaya dön" diyor.

Sizin yapacağınız türkçülüğün turancılığın...
görsel

işte halep ortada. Buralarda yaşayanlar nerede şuan? Kaçı öldü kaçı hayatta? Kimler terketmek zorunda kaldı memleketini?

Esad ve sülalesi abd kuklasıydı. Yıllarca abd ye çalıştılar sadece abd ye değil diğer ülkelere de çalıştılar. Çıkarları doğrultusunda hem abd ile hem rusya ile iş yaptılar. Sonra abd kendisinden vazgeçti. Aynı sonla bir baska ülkede başka kişilerde var. Ondanda vazgeçtiler.

Yukarıdaki fotoğrafa iyi bakın sadece yıkılmış yakılmış bir şehir mi görüyorsunuz?

Bugün ıraklılar saddam a neden karşı geldiklerini sorguluyor. Heykelini yıkan ıraklı günah çıkarmaya çalışıyor.

Emin olun şuan birçok suriyeli de aynı pişmanlığı yaşıyor. ilk mermiyi atana olayları başlatana sövüyor.

Sen kimsin ki burada babanın ödediği adsl ile goldsit koltuğunda bir yanda cantır strike oynarkan diğer yanda sevinç çığlığı atıyorsun? Birde bu vahşet karşısında çeşitli grupların ürettiği savunma argümanlarını kullanarak konuşuyorsun?

Çocuklara üzülüyorsunuz değil mi?

Aşırı şiiler çocuk öldürdüğünde "şebbiha bikbik"... Öso 12 yaşında sırf alevi diye çocuk kafası kesince hülogggg aslanlar mücahitler kafir beşşar lar klavyeden dökülüyor.

Ekisini de elestiremeyen adam adam falan değildir. Müslüman falanda olamaz.
''Türk Milliyetçiliği bir yaşam şeklidir, bir zikir cezbesidir, bir karakter manifestosudur, bir huy velvelesi ve bir ruhi heyecandır; çekiç ile örs arası şekillenmiş kılıçtır, perçinli mızraktır, pirinç uçlu oktur.''

bbp kafasında kadir mısıroğlu minvalinde değildir!

Turancıların şiarı, Rumeli'yi unutun diyen Falih Rıfkı'ya :

'' Hayır! Rumeli’yi unutmayacağız… Hiçbir yeri unutmayacağız… Turgut Reis’in mezarı olan Trablus’u, kahraman Türk kadınlarına ve kızlarına mezar olan Rodos’u da unutmayacağız. Azerbaycan’ı, Kırım’ı, Türkistan’ı, Kafkasya’yı, Altaylar’ı, Urallar’ı, Ediller’i de unutmayacağız… Millî miras, Cibali imamının tenekesi değildir. Onu Falih Rıfkı veremez. Onu kimse veremez. ''

Diyen Atsız'ın düşüncelerdir.

Bu Yüzden Halep, Türkmen şehridir!

Kerkük'ten de vazgeçelim mi ? Kırım'ı Rus ayısının kanlı pençesine mi bırakalım ?
Şah ismal'in emaneti Tebriz'i fars piçleri ne mi bırakalım ?

Diyarbakır'ı muş'u da Kürtçü piçlere mi bırakalım ?

Halep Türk kenti değildir demek ''bırakalım'' demektir.

Bizim milliyetçiliğimiz Bizim turancılığımız

Kerkük'e şii diye sırt dönüp başkanlık yaptıkları proje gereği fiili adım atmasalarda dil ucu ile halep'i dillendirenlerin

Turancılığı değildir.

Zaten halep Türklüğünün umut bağladığı bbp kafasında kadir mısıroğlu minvalinde olanlar değil Biziz.
arapların havaya uçtuğu şehir.
üzülürsem namerdim.
Şu an silinen şehirdir.Halep mi kaldı be abi?
91 doğumlu Rumen bayan tenisçi. Güncel dünya sıralamasında 5 numaradır.
(bkz: simona halep)
Hala "halep türkmen şehridir" diyen var. Sanki buna itiraz ediliyormuş gibi.

işte sol ve islamcı romantizmin karşı aynasındaki türkçülerde böyle bir romantizmin pençesinde. Hep slogan hep aynı içi boşaltılmış sokaklara yansımayan halkın genelinde hiçbir anlam ifade etmeyen masturbatör haller.

Ben fikriyatın bu kısmına karşı çıkmıyor romantizm olmasın arzu olmasın demiyorum. Ama bizdeki arzu milyonlarca erkeğin posterine bakıp iç geçirdiği ama ona çok uzak olan mankeni hayal etme arzusu gibi çocukca olmamalı.

Halep türk şehri ne yapabiliyorsun halep için? Halep in iyiliğini mi istiyorsun? Al işte halep orada ortada buz gibi duruyor şuan bu yaz sıcağında. Karanlık yıkık dökük. Ben halep i sevmeyi türkmeni sevmeyi eleştirmedim ki? Dış destekli dayatılan bir iç çatışmada türkçü olan adamın taraf olma çabasını eleştirdim. Kendine türk diyen adamın vahşete sevinç nagrasi atmasını eleştirdim.

Ve asıl eleştirdiğim şey. Bunca karışıklık bunca acizlik bunca rezillik içinde olan bir memleketin insanlarının başka bir ülke komşu bir ülke sınırları içindeki bu çatışmaya iktidarın veya muhalefetin dayattığı biçimde dahil olmasını eleştirdim.

Bakın hayat çok demokratik değildir.

Bugün bu çatışmalarla hiç alakası olmayan tek suçu sünni-şii-kıpti-nusayri olan yüzbinlerce insan öldü. Hemde öyle mermiyle falan değil 1900 lü yılların başında ekonomik olsun diye bıçakla öldürürlerdi esirleri ayni öyle boğazlarını kese kese öldürdüler insanları hala öldürüyorlar.

Ama bu iç savaşı başlatanlar?

Kısacası sen ülkende hakimiyet konusunda sıkıntı yaşıyorsun. Her şehrinde bomba patlatılabiliyor. Güvenlik sorunun var egemenlik hakların sürekli tehdit ediliyor. Sınırların delik deşik! illerin adi değişiyor mesela sen hop bir dakika ya diyemiyorsun? Bende diyemiyorum bak.

O yüzden "kırım ı rus ayisina mı bırakalım" "halep türk yurdu" şu bu... Senin önceliğin mesudiye olacak bak 6 askerini şehit ettiler ama alışığız tabi. Alışmış kudurmuştan beter derler. O yüzden hala slogan atıyoruz atabiliyoruz.

Okuduklarınızın bir çoğunu okudum. Söylediklerinizin bir çoğunu söyledim ama gerçeklerden artık pek kaçamıyorum olmuyor.
Eski bir osmanlı sancağı.
Türk dünyasının bugün ki durumu görünce Türk milliyetçilerinin romantizmin pençesinde olması sıhhatli bir izlenim vermez.
Halep Türkmen şehri demekte romantizm olmaz.
Evet Halep yıkık dökük rejimin cehennem narı ateşinde yanıyor. Bu ateşe su olabilmek için silah kuşanmaya gerek var mıdır ?
Türk milliyetçileri yeniden ''Rüzgar ordusu''nu kurup Tufan estiremiyorsa oradaki soydaşlarının temel ihtiyaçlarını karşılaya bilir.
hem bu durum daha gerçekçi daha faydalı olur.

kurtcebe noyan'ın yaptığı tenkit haklılık payı barındırıyor kendisininde dediği gibi Türkiye kötü bir buhrandan geçiyor. bu durumu lehimize çevirecek neler yapabiliyoruz ? hiçbir şey. durumu değiştirecek adımlar beklerken iş yine slogana dönüyor. Bunu aydınından tutun kahvanede siyaset yapan güruhuna kadar.
ama biz farklıyız biz nitelikli ve muktedir insanlarız. Ne kör ve bağnaz bir siyasal yaklaşım
ne de sığ ve küstah bir dini zaviye... Doğrudan doğruya Türk Milliyetperverleriyiz.

Elbette önceliğimiz türkiye. zira böyle de olmalıdır türkiye olmadan Türk dünyası olmaz. Amma önceliğimiz türkiye diyede
Türk dünyasına sırt çevirecek değiliz. Bu düşüncede sağlıklı bir düşünce değildir.

bu düşünceye göre kıbrısı rumlara bırakmalıydık
Rüzgar ordusunun Karabağ'da ne işi vardı ?
haddimize miydi kerkük davasını gütmek ?

Halep'in kerkük urumçi kırım olmaması için Türk milliyetçilerinin sesi daha gür çıkmalıdır. Halep Tarihi bir mirastır. Bu mirasa sahip çıkmak için tüfenk kuşanmaya da gerek yoktur. içinde bulundukları ateşe bir nebze su döke bilmek rahat nefes alabilmelerini sağlamak bu mirası misaki milli'nin içine dahil etmiş gibi olacaktır.

Türk milliyetçileri Suriye'de yaşanan iç savaşta tarafı bellidir Suriye Türkmenleriyle birliktedir.
Bugün orta doğu yaşanan olaylardan güçlenerek çıkan bir kürtler var. ihtimaldir ki çark tersine dönmezse resmi devletleri ankaranın göbeğinde konsoloslukları olacak. kürdün devlet kurma sürecine girdiği bu dönemde Biz halep'i kerkük'ü misaki millinin içine dahil edemiyorsak çıkarlarımızı gözeterek en azından bazı hakları koparmalarını sağlamalıyız.
bunu istemek romantizm değil gerçeğin ta kendisidir.

Saygıyla...

TTK!
görsel
bazı vahhabiler bu güzel şehri elde edeceğini sanıyor ama sadece hayal. bir ülkenin kendi şehrini geri almasına işgal diyecek kadar değişikler.
Hüsnü ve banu hayranlarına duyurulur.

Halep Kuşatması Halep'in güneyinden kırıldı, 400.000. sivil açlık ve susuzlukla katledilmek tehlikesinden kurtuldu. Şimdi Halep'te bulunan Rejim kuvvetleri, Şii Lübnan Hizbullah örgütü/iran Hizbullahı/destek kuvvetleri kuşatma altına girdi. Sıra Türkiye sınırı boyunca Akdeniz'e koridor açma hayali kuran her ülkenin hainleriyle hesaplaşmaya geldi.
kuşatmanın kırılmayacağını oradaki sivil insanların öldürüleceğini
iddia eden bukalemun gibi şekilden şekile girerek dillendıiren iran'ın piçleri vardı
sesleri solukları kesildi. ne oldu şii teöristlere sıkılan mermi nefes borunuza mı kaçtı ?
rejim kuşatması kırılmıştır.

http://www.timeturk.com/h...-boyle-girdi/video-237828
bekrisiker suriye cumhuriyet ordusu'nun kuşatmasının nah kırıldığı yerdir. terörist çarlar göt yanması nedeniyle han tuman'da takviye getirecek minibüs bile kalmadığını yazamıyor. onlar yazamıyorsa bir yazıyoruz. ramuse akşama devletin eline geçiyor.

https://pbs.twimg.com/media/CrOWZ-TXgAA2eCR.jpg

vatan haini piçler ölümlerden ölüm beğensin. ordu geliyor.
ramuse üssünün muheysini'nin piçlerinden geri alındığı kadim bir kent.

https://pbs.twimg.com/media/CrgMWbaUIAAmgAD.jpg

öso grupları el kaide tarafından yutulacağını anlayınca halep'i boşaltmaya başladılar. kuzey'de kendilerine yer tahsis edildi. el kaide'nin götüne daha çoookk kereler acı sos zerkedilecek inşa'allah !
suriye'nin stalingrad'ı. burayı kim alırsa savaşı kazanacak orası kesin.

muhalifler alırsa idlip'ten sonra halep'ten de süpürülecek suriye arap ordusu, hama'da zor direndiği muhalifleri daha fazla tutamayacak ve kıyı hatları ve bazı alevi şii köyleri dışında tutunamayacak.

esad alırsa muhalifler idlib'te sıkışacak ve rejim muhaliflerin merkezine doğru yürüyüşe geçecek.

son gelişmeler gösteriyor ki muhalifler kuşatılmış durumda. türkiye destekli muhalifler çoğunlukla cerablus'a geçti zaten. kalanlar arasında selefi/cihatçı çeteleri çoğunluğu oluşturuyor. muhtemelen türkiye destekli ılımlı muhalifler esad öncülüğünde geçiş sürecini kabul edip bazı tavizler koparacak ve iç savaş çatışmaları durup ülkede yoğun terörist temizliği başlatılacak.
19 Eylül tarihinden bu yana rejimin ve Rusya'nın bombardımanlarında ölen sivil sayısı 444’e ulaştığı kent.
http://www.sabah.com.tr/d...pte-olu-sayisi-yukseliyor
+
http://www.sabah.com.tr/d...aralilari-koyacak-yer-yok

sayı 481 e çıkmış.
http://www.haberturk.com/...ina-vakum-bombali-saldiri
+
http://www.haberturk.com/...nina-hava-saldirisi-6-olu
+
resmi olmayan rakamlara göre son 1 haftada bine yakın kişi ölmüş.
http://www.sabah.com.tr/d...in-kisi-hayatini-kaybetti
http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
+
23 eylülden bu yana 96 çocuğun öldüğü yer.
http://www.haberturk.com/...-oldu-223-cocuk-yaralandi
+
http://www.sabah.com.tr/d...ombali-saldiri-1475261238
+
http://www.haberturk.com/...pte-bombali-saldiri-7-olu
+
http://www.dha.com.tr/hal...alandi-7-olu_1355570.html
kuşatılan el nusra'nın piçlerine giden 20 araçlık bir tır konvoyunun az önce tamamen imha edildiği kent.

unicef konvoyu olduğunu iddia edeceklere de peşinen "yanlışlıkla olmuş cnmx" diyorum.
Zaten o tırlarda hep gıda maddesi gidiyor. Masum suriye halkına!
görsel
görsel
görsel
beceriksizliği ile ünlü ösonun esadı yeniceğini sanmak.
gün geçtikçe muhaliflerin kontrolü altındaki bölgenin biraz daha daraldığı şehirdir. buna rağmen 6 daha dayanabileceğini düşünüyorum. öbür yandan muhaliflerin geniş kapsamlı saldırısı yakında başlayacaktır. düşük bir şansla başarılı olsalar da gerisini getirmeleri pek mümkün gözükmüyor.