bugün

türk futbol medyasının bilardo topu olmuş kalecisi. yazıktır, günahtır. bir rahat bırakın be.
Yan toplardaki zaafı her geçen maç daha da belirginleşen kaleci.
yan top, karşıdan gelen sert şut, degaj,topu oyuna eliyle sokma gibi fonksiyonları geliştirildiği takdirde kaleci olabilecek kaleci çakması.
beşiktaş'ın avrupa macerasına köstek olduğu yetmemiş gibi bir de millî takımın avrupa rüyasına biber gazı sıkmıştır.

ayrıca: (bkz: öyle bir gol yemek ki sakatlanmak)

not: beşiktaş'ın porto maçı hatırlanırsa, o maçta da kalesini terk etmek için ileri bir adım atıp geri dönmüş ve golü yemişti.
"kalenin ortasına direk diksen bundan daha iyidir." söyleminin somut örneği olan kaleci kılığına girmiş insan.
(bkz: lan beni faşist yapmayın)
görevini yerine getirip oyundan çıkmıştır.
moldova maçında yediği bok yüzünden ''ulan bütün maç benim üstüme kalmasın'' mantığıyla yalandan sakatlanarak oyundan çıktığını düşündüğüm, beşiktaşımızın kalecisi.
oyuncudan bozma kaleci de böyle oluyormuş.
ön libero devsirmek yerine kaleci devsirsek hic fena olmazmis dedirten sahsiyet. mesela su martinez kolombiyali. milli de olmamisti sanirim o daha. ya da bu sene saniyorum rize'nin kalesini koruyan bir kolombiyali daha var. olmaz bu is, hakan ile, volkan ile, orkun ile...

edit:romario'dan düzeltme geldi. martinez megerse coktan milli olmus. zaten önemli olan isim degil. milli takimda bir kaleci sorunu var. yerli mi olur, devsirme mi olur; fark etmez. yeter ki halledilsin bu is.
rustu recber varken surekli oynamasini (besiktas + milli takim) anlayamadigim adam. tamam rustu cok genc degil ve mac eksigi var. ama kalitesi belli bir adam. oynat 5 mac ustuste, isterse her mac hatali gol yesin. adam en gec 5 mac sonra kendini bulur, en az 2-3 sene daha kral gibi kalecilik yapar.
moldova'dan gol yiyebilmek için elinden geleni ardına koymayan kaleci(!) sonuç olarak euro 2008'e gitme hayallerimize büyük bir darbe de o vurdu. sakatlanmış numarası yapıp sahayı sedyede terketme olayına hiç girmiyorum. ağır konuşurum.
allah seni nasıl biliyorsa öyle yapsın kalecisidir.
torunuyla birlikte çoraptan yapılma topla oynayan dede kudretiyle topa atlamış ama kurtaramamış kaleci. bu aksiyon sonunda da yine dede gibi "uff belim belim,hanım koş" temalı hareketlerde bulunmuştur.
yediği hatalı golden sonra korktuğu içün sakatlık bahanesiyle oyundan çıktığını düşündüğüm kova.
bek olarak başladığı futbol hayâtına kalede patinaj çekmekle devâm eden beşiktaşlı millî kaleci. 10 tâne degaj kullanır bir tânesi kendi takımının oyuncusuna gider.
yan toplardan kaleye doğru giden her türlü topu kâh yepyep yaparak kâh dombalak açarak içeri alma konusunda uzmandır ki kara delikle arasında 7'den az sayıda fark bulunduğunu düşünmemek elde değildir.

volkan'ın geri paslardaki süper beceriksizliğine rağmen 1. kaleci olmaması gerekendir.
oyundan çıkarak kendisinden bekleneni yerine getirmiştir.
geçmiş olsun.

allah bir boy vermiş...
besiktasın ve milli takımın 1. kalecisi.yan toplardaki zaafiyetiyle çıldırtan kaleci.
hangi üstün özelliklerine istinaden beşiktaş ve milli takım formaları emanet edildiği henüz tam olarak anlaşılamamış vasat kaleci.
bir beşiktaş'lı olarak kalecilikten hiç anlamadığını düşündüğüm kişilik. bir kaleci yan toplara öyle bodoslama çıkmaz ki kardeşim. bir kalecinin attığı her top taç olmaz ki be kardeşim. bence bu adam hakkaten çakmıyor kalecilikten. çaresizlikten oynatıyorlar bu adamı.
(bkz: hakan çıkmadı)
günlük olaylar üzerine, hakkında olumsuz yorumlar yapılan kalecidir. ancak gruplardaki diğer maçlarda, takımı tek başına üst tura taşıdğında, bugünkü söylenen hiç bir kötü laf hatırlanmaz. helal olsun denir, aslanım benim denir.

rüştü'nün nasıl rüştü olduğunu bilmeyen, victor valdes'in nasıl ısrarla, zorla, döve döve, takımı syke syke kaleci yapıldığını, iker casillas'ın nasıl bi düzine maçı yaktıktan sonra kaleci olduğunu bilmeyen insanların haksız yere eleştirdiği kalecidir.

hakan arıkan iyi kalecidir.

bu onun bjk'ye bir çok maç kaybettirmeyeceği anlamına gelmez. sabır gösterilmelidir. hakın arıkan'ın giydiği ateşten gömlektir. yaptığı en ufak hareket (hata) skora etki ettiğinden, iddaa kupanlarını yatırdığından, bu kadar acımasızca eleştirilmektedir.

gol yemek hata değildir, "sadece yedek kulübesinde oturan kaleci gol yemez". bir kişinin iyi kaleci olabilmesi için papaz * olması gerekir.

sözünü geçirebilmesi, takıma hakim olabilmesi için bu çok önemli ve olmazsa olmazdır. başarılı performans göstermesinde, kalecinin takım üzerindeki etkinliği çok önemlidir.

(bkz: peter schmeichel)
(bkz: oliver kahn)
bir beşiktaşlı olarak geleceğini parlak görmediğim, beşiktaş için yetersiz bir kalecidir. yan toplarını geliştirmesi gerekmektedir.
eduardo galeano' nun gölgede ve güneşte futbol adlı eserinde adı geçen brezilyalı kaleci zamora' yı hatırlatan beşiktaş kalecisi.

--spoiler--
kurtardıklarımdan çok yediğim golleri hatırlıyorum. *
--spoiler--

bir dünya şampiyonluğu yaşamış brezilyalı kaleci, 1994 dünya kupası öncesi brezilya milli takım kampını ziyaret edip futbolculara moral vermek istemiş ancak uğursuzluk getirir gerekçesiyle kampa alınmamıştı. kalecilik gerçekten satır aralarında şanssızlıkları da barındıran bir meslek.
edit: uğursuzluk sebebiyse, 1954 dünya kupası finalinde, uruguay karşısında inanılmaz bir hata yaparak golü yemesi ve uruguay' ın dünya kupası şampiyonu olmasıdır.
besiktas'in en zayif halkasi.
her boku eleştiren insanların üstüne çullandığı çocuktur. evet yaşı bir kaleci için çocuktur. bir galatasaraylı olarak keşke gs' de olsa dediğim bir kalecidir. unutmayın ki bu ülkede taffarel de yan toplara çıkmıyor diye yerden yere vuruldu. birader ben bu ülkede yan topa çıkan bir kaleci bile görmedim anasını satıyım. yan top da yan top. ezberden giydirin.