bugün

istedim vermediler sen şöförsün dediler. Bu ne laan.
görsel
görsel
insanlık bir nimettir. Herkese nasip olmaz.

Hz. Ali
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then brother, that person is a piece of shit, and I’d like to get as many of them out in the open as possible. 

tr: eger bir insani iyi yapan tek sey yuce odullendirilme beklentisi ise bu insan pisligin tekidir ve ben bunlari olabildigince aciga cikarmak istiyorum.
Ananı sikiyim ivan bebek.
alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
yeme artık yeme! dün 49 olayım diye diye ağlıyordun, yakında 10 kilo fazlam var diye ağlayacaksın. yeme!
Dünya mavidir, tıpkı bir portakal gibi.
Akşam arkadaşla dışarı çıktık. Bir cafede oturuyoruz. Ben her zamanki gibi sipariş verebilmek için çırpınıyorum. Kendimi heba ediyorum garson beni görsün diye. O an arkadaşımdan gelen tepki:
-" bir karış boyunla ayakta bile zor gözüküyorsun adam seni oturduğun yerden nasıl görsün ? "

Resmen yıkıldım. Yani kısayım tamam da insanın üzerine bu kadar gelinmez.
Hayat ölmeden çok önce biter,her insan için böyledir bu.
Ben sevilmeyecek biri değilim. Sizler sevmesini bilmiyorsunuz.

Ve sizin ben ecdadınızı...

Not: sözüm meclisten dışarı.
Benim canım babacim, ölüm yıldönümünü hasretle anıyorum. 8 yıl senin anilarini sicak tutmama asla engel olmadi.seni cok ama cok seviyorum.umarim orda iyisindir.
"hey gönül gene bu gece
kederim geceden yüce
gel susalım beraberce
böyleymiş kara yazımız”.
Ecel gelmeden ölüm yok. Ecel gelince de ölüme çare yok.
yalanlarla dolu bu hayatta. yalansızım olsana.
"i have nothing to offer but blood, toil, tears, and sweat."

-Winston churchill
bu dunya ne tek tek yasamakta
bu dunya ne rakinin, ne sarabin icinde
bu dunya ne parada, ne pulda
ne kalleslikte, ne zulumde
bu dünya askin icinde, alin terinde.
“Bir gün, cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil emperyalist güçlerin yanında yer alırsa aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı onların da hakkından gelecektir…”

Mustafa Kemal Atatürk
Yagmur yagsin isterdim bu sabah
Merhaba soylu sevdam merhaba
Ipil ipil dussun betona
Merhaba sevgili vatan merhaba
Ve ucuk gece guvercini
Nazli nazli ucsun buluta merhaba
Butun sabahlarin bu saati
En fazla sevdigim vakit
Son kez merhaba.
Ölmek bir şey değil, önemli olan yaşamamaktır.
sabah bindiğim minibüs şöförünün sözüdür.
o arkadan vermeyenlerin amaçını sorgulamak lazım.
Paris te bir adam öldürülürse bu bir cinayettir, doğuda elli bin insan boğazlanırsa bu sadece bir meseledir.
"Papatya fallarının her zaman tek bir sonucu vardır: elinize bakarsanız ve size kalan tek şeyin bir sap olduğunu görürsünüz."
kuduz bir köpek kadar yalnızım biraz şarap ortak oluyor yalnızlığıma birazda duman...