bugün

Birgün devlet bahçeli boş bir yolda yürüyormuş. Arkasından abdullah öcalan "hişt hişt" diye seslenmiş ama devlet bahçeli bakmamış. Apo yine seslenmiş ama devlet bahçeli yine bakmamış. Apo bu şekilde 5-6 kere seslenmesine rağmen devlet bahçeli hiç dönüp bakmamış. En sonunda apo demiş ki "dövlet bize bahmiyir." O günden beri bu söz tüm kürtler arasında kullanılmaktadır.
görsel
ejderiyaya demisler ki neden herkesi yakıyosun. ejderiya demis "haaaaaaaaaaaaaeeeeeeeeöööööğğğğğğhhh"
herkes yanmis.
Adamın biri evden işe gitmiş karısıda evde yalnız kalmış sonra adam bi iki saat sonra eve gelmiş kıyafetini değiştirmeye .. dolabı açmış .. al fistan mor fistan meraba osman.
malum birinin anlattığı ;

- partimizin baraj sorunu yoktur - fıkrasıdır.
iskelet bara girer,barmene seslenir:
-iki bira,bir paspas.
Köyün birinde, bir adam ve eşi yaşıyormuş. Bir de eşşekleri varmış.eşşek bu ya inatçi hayvan. Adam hergün eşi ve karisiyla dağa gider, odun keser hayvana yükler ve köyün yolunu tutarmis.ama eşşek yolda ikidebir durup adami sinirlendirirmiş.adamin karisi da sürekli dırdır eder, adamı bezdirirmiş.

Birgün yine dagdan gelirlerken eşşek inat etmeye baslamis ve gitmiyormuş.adamin canına tak etmiş artik ve eşege dönüp " eşşek bak bu bir etti" demiş. Eşsek yurumeye baslamis. Bes dk sonra yine durmuş hayvan.adam yine eşsege dönüp " eşsek bak bu iki etti" demiş. Essek yurumeye dvm edip bi süre sonra yine durunca, adam esege dönüp " bak bu da üc etti" diyerek tüfeğiyle eşegi vurmuş.eşek yıgılmıs yere.

Bunu gören kadın baslamis feryat figana.allah seni kahretsin o bizim elimiz ayagimizdi nasil öldürürsün onu sen diye adamın kafasinin etini yemiş..

Adam karisina hafif tebessüm ederek bakmiş ve şöyle demiş ; hanım bak bu bir etti.
Erdoğan’dan dört seçim vaadi:

Daha fazla demokrasi,
daha fazla refah,
kalıcı huzur,
daha bağımsız yargı.

not: ağam bizimle eğleniyiii.
görsel
Akp ülkeyi kurtarıyormuş.
Parayla ibnelik yapan biri varmış. ama ibnelikten kazandığı parayı kiliseye bağışlarmış. o para ile hayır işleri yaparmış. öğrenci okuturmuş . bir gün papaza gidip durumu anlatmış " aziz peder, bu durumda ben günaha mı giriyorum, sevaba mı giriyorum?" diye sormuş. papaz biraz düşündükten sonra , " valla evladım " demiş " yaptığın kötü bir iş . günahı var. ama kazandığın parayı hayırlı işlere harcıyorsun, buda sevap.
bence sevabın günahını karşılar. yediğin yarak da yanına kar kalır"

aynen bizde olduğu gibi ;

papazı tutukladık dolar yükseldi papazı saldık yediğimiz yarrak yanımıza kar kaldı...
"bir kasabada herkes yaklaşan sel baskınını ve fırtınayı konuşuyormuş; köyün papazı “Allah bizi korur, korkmayın” diyormuş. Göl yükselmeye başlamış, kilise de gölün hemen kıyısındaymış. Yerliler kasabayı terk ederken kiliseye uğramışlar, papazı dua ederken bulmuşlar ve “Papaz efendi, gel araçlarımızda yer var, seni de götürelim” demişler.

Papaz, “Allah bana yardım eder; ben ona inanırım, dua ederim” demiş. Kiliseyi yavaş yavaş su basınca tekneyle gelip “Papaz efendi gel, gidelim” diye ısrar etmişler. “Sizi imansızlar, ben Allah’a her gün dua ediyorum o beni kurtarır” diye yanıt vermiş.

Su iyice yükselmiş; papaz çatıya çıkmış, helikopterle gelmişler, merdiven sarkıtmışlar. “Papaz efendi, gel.” Yanıt aynı: “Siz gidin; Allah bana yardım eder.”  Papaz boğulmuş, öteki dünyanın girişinde kuyrukta yüksek sesle sitem etmiş: “Allahım o kadar inandık, ibadet ettik, şu yaptığına bak, beni kurtarmadın.”

Yukarıdan gür bir ses cevap vermiş: “Papaz efendi önce haber yolladık, sonra araba, sonra kayık, en son helikopter yolladım, daha ne yapayım?”

görsel
görsel

Yine güldürmedi.
Karı ve koca çocuk beklemektedir. Allahın işi üçüzleri olur. Baba çocuklara bakar ve 2'si benim öz çocuğum diğeri şaibeli onu kabul etmiyorum der.

Aynı zarftaki 2 oyu kabul edip birini kabul etmeyen ve Türkiye tarihinin en despot kararını çıkaran akp ve yargısına gelsin bu fıkra.
görsel
görsel
i don t know, i don t remember, everything happened so fast.
görsel
Adam sabah müthiş bir baş ağrısı ile uyanmış, gözlerini zor açmış, ilk gördüğü başucunda 2 aspirin, bir bardak su. Fırlatıp attığı tüm giysileri ütülenmiş askıda, bütün oda pırıl pırıl temizlenmiş. Aspirinleri içerken komodinin üzerinde bir not; "Tatlım kahven ocağın üzerinde, kahvaltın hazır, ben erkenden alışverişe gidiyorum, seni seviyorum."

Mutfağa girmiş kahvaltısı ve günlük gazetesi masada. O sırada mutfağa giren oğluna merakla sormuş "Tüm bunlar nedir? Dün gece ne oldu?" diye.

"Sabahın üçünde eve sarhoş geldin baba" demiş oğlan, "Kendinde değildin, eşyalara çarpıp kırdın. Halıya kustun, başını kapıya çarptın."

Adam hayretle "Peki, bu kahvaltı, annenin bu sevgi dolu notu nedir?" diye sormuş. "Haa.. O mu?" demiş oğlan, "Annem seni yatak odasına sürükledi, pantolonunu çıkartmaya çalışırken, lütfen bana dokunmayın hanımefendi, ben evli bi adamım!" dedin.
bir yetkili ; bu yıl elektriğe başka zam yapılmayacak ! demiş.

https://t24.com.tr/haber/...a-zam-yapilmayacak,842714
Adamın biri cennete girmek için 5 vakit namaz kılar
Orucunu hiç bırakmaz herkese iyilik yaparmış

Gel zaman git zaman adam yaşlanmış sonunda ölmüş

Cennet 7 katman bizimki daha 1. Katta biraz üzülmüş demiş ben saglimimda hep sevap işledim günahım olmadı

Derken en tepede 7. Katta bir ayı görmüş

Ulan ben birinci kattayim o ayı oğlu ayıdır ne yaptida oraya gitti

1. katin sorumlusu demiş

-o ayı sağlığında çok hayırlı iş yapmış

*Bizimki demiş ne yaptida aldınız onu 7. Kata koydunuz

-o ayı yaşarken bir tane Oflu öldürmüş
Ondan almışlar onu 7. Kata...
yıllık enflasyon % 11,84.
eskidir, ama modası pek geçmez;

Bir Fransız, bir Alman ve bir Türk müzedeki ‘Adem ve Havva Cennet Bahçesinde’ tablosuna bakıyorlarmış.
Alman şöyle demiş: “Bedenlerinin kusursuzluğuna bakar mısınız? Adem ile Havva mutlaka Alman olmalı”
Fransız itiraz etmiş: “Havva ne kadar güzel, Adem ne kadar yakışıklı! Bu denli çekici olduklarına göre, hiç kuşkusuz Fransız olmalılar.”
Türk, tabloyu uzun uzun izledikten sonra kararını vermiş:
“Bunlar kesin Türk. Üstte yok, başta yok, elmadan başka yiyecek yok, ama hâlâ kendilerini CENNETTE sanıyorlar.”
Köyün Güzel ama Salak Kızını nişanlamışlar.Parkta Dolaşırlarken Nişanlısına”Seninkine bi dokunayım mı?”diye Cilveleşmiş.Delikanlı da”Pantolonun cebine elini sok Dokun” deyince Kız elini cebe sokup dokunup kikirdemeye başlamış.Bunun Salak olduğunu bilen Uyanık Damat”istersen ötekine de bak Diye diğer Cebini işaret etmiş, şaşıran Kıza..”Bende iki tane var”deyince Kız diğer cebine Elini sokup ellemiş..Tabii Gözler faltaşı..
Gerdek Gecesi icraat Başlayınca Kız Şok!”Hani sende iki taneydi?”Damat” Sorma Aşkım yaa..Damat tıraşı olurken imam efendi geldi onunkisi işlevsizmiş Ona Ödünç verdim” Demiş ama Kızın içine kurt düşmüş..illaki öğrenecek. Cami çıkışında imamı beklemeye başlamış.imam çıktığında da”Yahu sen Nasıl Erkeksin Benim Herifinkini neden Emanet aldın?” Diye sorunca,Bunun Salak olduğunu bilen imam” Ya Bak kendin söyledin EMANET aldım.Malzeme Zaten Senin istediğin zaman kullanabilirsin”Deyip Kızla bir Güzel Halvet olmuş.Akşam Kocasına Durumu anlatınca Damat Köpürmüş..”Utanmaz Rezil Nasıl Bunu yaparsın? Allah Belanı versin” Deyince Kız”Asıl Allah Senin Belanı versin.Ne bok yemeye iYiSiNi imama Verdin de KÖTÜSÜ Sende Kaldı?
*Türkiye salgın sürecini çok iyi yönetiyor

*Türkiye ekonomisi büyüyor.