bugün

rusya sağlık bakanının açıklaması.

görsel
https://tr.sputniknews.co...n-yayilmasini-engelliyor/

--spoiler--
Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, güneşin yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellediğini ancak Rusya'daki iklim faktörlerinin enfeksiyonu durdurmayacağını zira optimum sıcaklığın 6-8 derece arasında olduğunu söyledi.
--spoiler--
Ateş kara'da Güneşin altında vakit geçirilmesini öneriyor. Virüs güneşin altında en fazla 30dk dayanabiliyormuş.

(bkz: profesör doktor ateş kara hocanın virüs notları)
Evet doğrudur.

Yağmurun, soğuğun, ıslaklığın Allah bin belasını versin.
Adana sıcağını hiç bu kadar 4 gözle beklememiştik.
haftalardır söyledim ama kimse anlamadı. bu virüsler nemli ortamları sever. sıcaklığın artmasıyla bu illetten yavaş yavaşta olsa kurtulacağız inşallah.
bilimkurulu üyesi prof. dr. ateş kara'nın covid-19'un sars virüsü ile çok benzedikleri için ve sars virüsünün de güneşten etkilendiği bilindiğinden ortaya attığı düşünce. kesin demiyor ama.
"Off çok sıcak" demek yok. Tek umudumuz havaların ısınmasına kaldı. Aşının zaten yakın zamanda çıkması zor. inşallah bunun ilacı güneştir. Gelsin bahar artık.
Doğruluğu kesinleşmemiş umut veren bilgi.

Ben güneşe, onun gücüne, enerjisine inanıyorum.
inanmak istiyorum.
inanmak bana iyi geliyor.
Bozmayın moralimi...

Güneş, hepimize iyi gelecek
Bir an önce bahar hatta yaz gelsin.
çarşıya kiraz gelsin.
Nerden öğrendiği bilinmez kim kulağına fısıldamış ?
Sıcaklık değil güneş ışığı virüsü öldürüyor.
Teşekkürler güneş.
Nasıl ki grip salgını kış aylarında daha çok artıyorsa, korona da aynı grip gibi kışları daha fazla insana etki edecek. Çünkü kışın hem insanlar daha içiçe oldukları için hem de kışın metabolizmamız ve solunum yollarımız hassaslaştığı için yayılımı daha kolay olabilir. En azından uzmanları doğru şekilde dinleyenler benim gibi anlamıştır.
Temmuza 4 ay var. Umarim dayaniriz Buna.