bugün

Bir sosyal yardımlaşma vakfında GSS sorumlusu olarak çalışıyorum.sorusu olan bana ozelden yazabilor
Muayene ücretleri eczacıda tahsil ediliyor olması çok büyük kurnazlık. Gss borçları silindi diye haberler vardı.
arabaya haciz geldi, ödemeye gidiyorum borç gözükmüyor
olm biri çıkıp şunu fetöcüler halkı sömürmek için ortaya çıkardı dese ya. anında kaldırılır.
ödeyin de maaşlarımızı alalım lan. sizin zikinizin keyfini mı bekleyeceğiz 25 bin personel olarak.

şaka lan şaka.

gss borcu kanuni borctur. devlet geçirmek TE serbest.

kız olunca evlenene kadar babadan evlenince kocadan yararlanıyor. olan gariban saplilara oluyor.
"Ben kimseden borç para almadım, araştırın hastaneye de gitmedim ki gitsem bile sigortam olmadığı için ücretli muayene olabilirim.
Bu duruma göre ben kimseden borç para almadım. E işsizim, durumum yok, aldığım maaşı size mi vereyim bir de? O zaman siz de bana borçlusunuz çünkü ben sizden borç para almamama rağmen 2 bin lira borç çıkmış. Verin kardeşim paramı da borcumu ödeyeyim o zaman.."
Diyerek sıfır liraya indirdiğim dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan borçtur, sistemdir.
Güzel devletimizin borcu olmayan insan kalmasın mantığıyla vatandaşları borca batırdığı sistemdir. Sağlık hizmetleri ücretsiz denir fakat pek öyle durmamakta Gss, muayene, ilaç katkı payı ıvır zıvır derken cebin boşaltılmasıyla son bulur. insanı çileden çıkartıp çıldırtan bir sistemdir.
beline kuvvet uzun adam dedirtendir.

kaz nedir, nasıl yolunur.
Yapılandırma için pazartesi son günmüş. iyi de amk akp nin seçim vaadi değil miydi silecez dediler. Ben mi yanliş anladım sikecez mi dediler?
Şahsıma 6 bin küsur borç yazıldığı öğrendiğim an ertesi gün küçük sigortaya gidip yapılandırarak sildirdiğim borçtur.
25-30 yaş arası nüfustan akp'ye tek bir oy çıkmayıncaya kadar göt yakmasını dilediğim mali bir yükümlülük.
6704 sayılı kanunun 19. maddesine istinaden ben de bulunmayandır.
1700 tl borcum varmış, aq sizin.
2013'de 60tl'lik bir prim borcu gözüküyordu, sonradan tahsilinden vazgeçmişler ne hikmetse.
efendim zamanında cezalı bir biçimde 2000 tl gelen fakat itirazlar sonucu 500 tlye indirip ödenilen ve hastaneye hiç gidilmeyen bir dönemde devletin geçirdiği borçtur.
önce borçalndırıp pyasadan para toplanır sonra toplanamayanınki affedilir.

sonra bakılır bu işte iyi para var ve (bkz: zorunlu bes) uygulamasına gidilir.

hani bu milletin amına koyacaz diyen adam vardı ya heh o adam düşünmüş olabilir. konuşma şöyle cereyan etmiştir muhtemelen:

-ya aha bir sürü ödemeyen oldu bunu şimdi af geldi. nasıl olacak bu işler?
+ceplerine girmeden alıp amlarına koyalım.
devletin işsizlerden topladığı haraçtır.
Geceleyin bir ses böler uykunu. Bir yılan gibi tıslar. Gssssss.

+Ödeyeceksin, yoksa bu kabustan uyanamazsın. Öde, ver o paraları çabuk.

-Ama ben işsizim.
+önemli değil bize para getir.
- ama efendim ben hastaneye gitmiyorum.
+ bak o zaman daha iyi sevdim seni genç. Bize de zaten sizin gibiler lazım. Hem hastaneye gitmeyip, ilaç almayan hem de GSS borcuna sadık kullar.

- efendim yalan olmasın bir kez ben bu sistemden haberim yoktu. Hastaneye gittim. Neyse ilaçları almak için eczaneye gittim. Eczanede herkes gibi muayene ücretini ödedim, üstüne ilaçları da asıl fiyatları üzerinden aldım.

+ ne demek istiyorsun gssss?
- efendim siz daha iyi bilirsiniz ancak hem herkes gibi muayene ücreti ödüyorsam, hem ilaçları asıl fiyatından ödüyorsam o zaman neden GSS yatırayım ki? Veya bu ücretleri yatıracağıma özelde muayene olsam efendim?

+gsss.
-efendim kızdınız mı yoksa?
+ senin biraz tedaviye ihtiyacın var.
- efendimiz nolur yapmayın. Bu insanlar işsiz, ellerinden neylerini alacaksınız?

+ gssss.
- ah aggsgsj. Soktu. Tamam efendim, emriniz olur efendim, taş ocaklarında taş kırar, gemilerde kürek çeker borcumu öderim efendim.
Dünyada eşi olmayan borçtur. işsizden para almanın dünyada başka örneği yok.
9 bin 600 lira borcum görünüyor.
yapılandırma işlerini öğrenmek gerek.
işsizleri borçlandırmak. yada sigortasız çalışanları. çalışmak zorunda olanları.
bu gezegende halkını bu kadar ezip ülkenin yarısının oyunu alan başka bir parti varmıdır acaba ?
işsiz, geliri olmayan vatandaşı silkmeye çalışmaktır.
Şimdi tane tane anlatalım.

Şimdi işsiz biri
Parası yok
Hastaneye gitmiyor
ilaç almıyor
iş arıyor ama yok veya bir işe girmek için mücadele ediyor.
Kağıt üstünde belirli bir gelire sahip olduğu görülüyor ama o da yok.
Ama devlet diyor ki para vereceksin.
Neden?
Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için.
Ama ben hastaneye de gitmiyorum, ilaç da almıyorum.
Peki ya gidersen?
Özele giderim.
Olsun sen gitsen de gitmesen de öde.
En gereksiz uygulama...

Ya amk okul daha yeni bitti 1500 tl gss borcu çıkmış.... ulan ben bi senedir hastaneye bile gitmedim, ödersem siksinler....
Tasak vergisi sen erkeksin ödemen gerekiyo diyo devlet denilen olgu.
Devletin vatandaşı kafasına göre borçlandırmasıdır. Böyle bir uygulamadan ve borçlu olduğundan haberi bile olmayan yüz binlerce yurttaş var hala.