bugün

22 bini bulmuştur. 50 bini bulsun öyle ödeyeceğim. Yuvarlak seviyorum.
bazı gençlerimiz sadece bu gss kalkacak vaadi için oy verdiler.

duygularınızla oynadılar lan. işallah diğer seçimde de bu oltaya düşmezsiniz.
Halka her şeyi bir anda verirsen şımarır. azar azar yapacaksın ki alışsın. borç kimsenin gündeminde değil. köprü yapıldı rakam büyük gösteriliyor 6 milyar dolar. ama geçiş 3 dolar. nasıl ki haziran seçimlerinde asgari ücrete zam yoktu baktılar diğerleri koyuyor kasıma onlar da koydu. aynı şekilde gss prim borçları silinecek dediler. acele yok bir sonraki seçime vaat oluşturacak şeyler olmalı.
bugün de silinmeyendir. açık ve net.
(bkz: Efsane geri döndü)
ödenmemesi gereken sorma ver parasıdır.
Asgari ücrete yapılan zammın karşılanacağı kalemlerden biridir. ortada bir şey yokken havadan devlete para verme durumunuzdur.
bağlı oldugun sskya gitmeden önce kaymakamda gelir testi yaptırman gereken borçtur.
Bir arkadaşın olduğu için yakınen bildiğim borçtur. şimdi işsiz kaldığı birkaç ayda sgk'ya gitmemesinden dolayı direkt 1300 tl borç çıktı. g2'den şimdi 197 lira ödeyecek. borçlar birikince 2000 tl'yi bulmuş. daha önceden silineceğine ilişkin açıklamalar vardı. herkes topu birbirine atıyor. adam çalışmıyor, sadece ailesiyle aynı evi paylaştığı için buna reva görülüyor. mesele para meselesi de değil. bir anda size olmayan bir borcun çıkartılması. Silineceğine dair şimdi hiçbir ışık yok. bu borç tüm işsizlere hayırlı olsun.
Ulan seçimin üzerinden kaç ay geçti hala mı silinmedi borcudur.
gss herkesi kapsayan zorunlu bir primli sistemdir. üniversite biter bitmez ilk işiniz bunu halledin yoksa bir dünya borcunuz olur.
8 senedir hastaneye gitmedim hastalanmadım

3 bin tl borç çıkarttı dengesini siktiğimin devleti.
Ödemiyorum ulan ben mi zenginim devlet mi?
Üniversitede okuduğunuz dönemde de eklenen, askerde olduğunuz sürede de eklenen hatta işe başlayıp sigortanız başlasa bile eklenen garip şey.

Siliyorsun, evet ama niye uğraştırıyorsunuz arkadaşım? Ayrıca sigortam ola ola sen hangi akla hizmet beni gss ye maruz bırakıyorsun? Haraç mı kesiyorsunuz ne yapıyorsunuz böyle böyle.
(bkz: ödemeyin siliyorlar)
Bunun yüzünden amerika'da yer yerinden oynadı. Türkiye'de bir sikim olduğu yok. Bir de jonilere mal derler.
nasıl olsa bi gün işe başlayacaklar da kim bekleyecek o işverenin ödeyeceği ssk primini ben şimdidien giydirmeye başlayayım, diyen devletin işsize bir tekme de kendisinin atmasıdır.
Bugün bir uzmanla görüştük. Geriye doğru borçların silinmesi gündemde gözükmüyor dedi. türk gençliğine armağan olsun.
çok büyük bir kırılma yaşanmadan seçime gitmeyiz. seçime gitmeden de o borçlar silinmez.
10 bin lira olmasına rağmen ödemeyeceğimdir. açık ve net.
Ben bunu gorunce gs vergi borcu zannediyorum.
(bkz: Serbest cagrisim)
RTE nin beyaz sarayının temelini atan borctur.
Mantıkla alakası olmayan borç. işsiz adamdan para isteyen tek ülke bura olsa gerek. Evet.
bunlar hep akp nin bok yemesi.
Saçma sapan uygulamalardan biridir. işsizsin diye devlet senden para alıyor, gelir olarak da ananın babanın emekli maaşı hesaplanıyor. Başkasının maaşı benim gelirim oluyor, böyle de sikimsonik bir sistem.