bugün

Bu işin peşini bırakmadım. Bugün çeşitli yerlerden bilgi aldım. borçları sildik dediler. yarın gidip sistemden bakacağım. söyledikleri gibi var mı diye. hatta herkesinkini sildik diye açıklama yaptılar. eğer siz de bu durumdaysanız gidip araştırın yoksa tekrar borç kapsamına alınabilirsiniz. ödeme meselesi nden değil haksızlık olduğu için mücadele ediyorum. eğer uzun süreden beri bakmadıysanız borçlarınıza bakınız. onların söylediğine göre bu borçların silinmediği haberleri sosyal medyanın abartması olarak ifade ediyorlar. gençler yarın sizin için araştırmaya devam edeceğim.
Şüphesiz ki anasının amı gibi olmuş 7.400 tl

Ödemek boynumuzun borcudur.
işsiz Türk gençlerinin kamçısıdır.

birisi silindi falan demiş aşağıda. girip baktık kol gibi duruyor gardaş.
keriz silkeleyen.

7 milyon kişi birden ödemese bir yaptırımı olmayacak ama işte..

Devlet soyuyor diyoruz suçlu chp diyorlar.

müstehak size.
Hava muhalefeti nedeniyle bugün gidemedim. gençler için mücadelemin yarın takipçisi olacağım.
Bugün gittik arkadaşla dediler ilk önce sydv gidin dediler. gittik, bizim alakamız yok sgk'ya gidin dediler. oraya da gittik, sıra numarası aldık. gözlüklerinin üstünden bakan memur o komik haliyle gençler yok öyle şey dedi. peki dedik borçu görebilir miyiz dedik. çıktısını verdi. bin lira olmuş bin altı yüz lira. aradık sosyal politakalardan sorumlu birimi. borçlar silindi bunlar ne borcu dedi. arkadaşın t.c. kimlik numarasını aldı. adını aldı, size bilgi vereceğim, dedi. arkadaşı fişlemeseler bari. gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
Madde1. Gss prim borçlarından yetkililerin bile haberi yok.
2. Borçlar silinmiş değil hâlâ duruyor, meclisten geçmesini bekleyin diyorlar.
3.arkadaşın çok fazla çıktığını söyleyip il müdürlüğüne gidin dediler. orada il müdürülüğüne gidip müdürle konuşmamızı istediler. araya isimler karıştırdılar. arkadaş da kendi adına değil tüm gençler için mücadele ettiğini söyleyerek kabul etmeyeceğini söyledi. velhasılı kelam borçlar duruyor. ta ki onların biz borçları sildik deyene kadar.
Merak edip de e-devlet'ten borcum var mı diye sorgulamam sonucu karşıma çıkandır.
Aynı e-devlet'ten öğrenci belgemin çıktısını alıp sgk binasına gittikten sonra borcum silindi. işin trajikomik tarafı bana borç çıkaran aynı sistem üzerinde benim üniversitede öğrenim görmekte olduğum da görülüyor. Okumakta olduğumu sen de biliyorsun sgk, illa ayağına gelip bildirmemiz mi gerekiyor? Nedir bu ergen kız tavırları? Ayrıca burada öğrenciye her ay borç işlemenin amacı ne? Belki kerizin teki fark etmez de borcunu kapatır diye mi? Bu mu sosyal devlet anlayışı?
keşke silinse dedirten borç.
Medyada hakkında söylentiler olan borç. ben izleyemedim yalnız kaçırdım haberi, gören duyan bi açıklayıversin.
(bkz: Sikmeseler bari)
Korkmayın ulusözlük hukukçusu burada.
Meclisten geçen yeni yasa ile öğrenim durumunda olan gençler 25 yaşına kadar gss den muaf, devlet karşılayacakmış. Borç çıkanlar öğrenci belgesini alıp gitsinler silerler hemen.
25 yaşından sonrası ise size kalıyor tabi.
hani lan silinecekti bu. bilgisi olan aydınlatsın.
3 binde bana kitlemişler, ne yapcaz şimdi ödeyecez mi silinecek mi merak ettiğim borçtur.
Haraçtır, orospu çocukluğudur.
Bu milletle anladığı dilden konuşmaktır. madem %50 verip kaşınıyorsunuz, adamı böyle kaşırlar işte. hadi şimdi eşşek gibi verin haracınızı.
devletin yolda önünüzü kesip "ya paranız ya canınız" demesidir. haraçtır. eşkıyalıktır.
Ulaşabildiğiniz kişilere mesaj atın, arayın. bu milletvekili, parti sözcüleri, il, ilçe başkanları. şimdi onlar da bu işin içinden çıkamadılar. biz aradık gelin görüşelim diyorlar. biz de bireysel değil tüm bu durumda olanlar için hareket ettiğimizi belirttik. araya isim koyuyorlar, selamımzla gidin diyorlar. yok arkadaş öyle şey. en sonunda bekleyin eğer çok acil bir durumunuz yoksa dediler. mecliste bekliyor geçecek dediler. yalnız millete iyi geçirmişler. asgari ücrete yapılan zam nereden çıkacak yoksa.
geçen sene de zaten, 25 yaşına kadar üniversite okuyan kişilerin borcu bulunmuyordu. 25 yaşından sonra okuyor ise o kişiye borç yazılıyordu.

şimdi ne değişti ben onu anlamadım?

Devlet zaten var olan birşeyi, bu iş böyle olacak diye tekrar halka sunuyor.

bizim enayi vatandaşımız da oooo ne güzelmiş bak işte adamlar yaptı diye seviniyor.

hahaha. lan zaten öyleydi.
"sosyal devlet"i ruhlar alemine gönderen borç. 1 ocak 2016 itibariyle 65,88 lira olmuş.
işin ilginç yanı, artık halkı 'sağlık sektörü'nde nasıl daha çok soyacaklarını şaşırdılar... şöyle ki; hem ayda 65,88 lira genel sağlık sigortası primi ödüyorsun, hem de eczaneye ilaç almaya gittiğinde 'muayene ücreti' ödüyorsun. (niye eczaneden ödeniyor, o da ayrı bir gizem.) ee zaten ben sigorta primi yatırmışım, daha neyin ücretini istiyorsunuz?! yani çelişki üstüne çelişki...
bir yandan adamlar da haklı; sen eşek olursan sırtına semer vuran çok olur(!) bizim toplumumuz çok sever boynunu büküp "e ne yapalım?" demeyi.
ödemiyoruz arkadaşlar! bir yolunu buluyoruz ama bu haksız, sağlık sömürüsü üzerinden soygun niteliğinde olan sözde borcu ödemiyoruz. umarım tez zamanda bu yanlıştan dönülür ve borçlar silinir. sosyal devlette sağlık hizmeti ücretsiz olmalı.

düzeltme-ekleme:
ne kadar doğru bilemem ama silineceği yönünde şu şekilde haberler var:
http://finans.mynet.com/h...clari-silinecek-mi/113983
2680 tl yi gördüğümden beri bi bok anlaöadığım borç. hayır borcum var anladıkda bari bi hastalığım veya bi operasyon geçirmişliğim olsun. pazartesi günü gidip sildirmeye uğraşacağım borçtur.
devletin önce sildik siliyoruz damping dediği, ancak halen çatır çatır deftere yazdığı borçtur.
tam unuttum diyorum solda bir anda beliriveriyor. dövletimize şükürler olsun yareppim amen.
Basima bela olan borctur. Ilk 400 liraydi faiz yiye yiye 700'lere dayanmis. bu borcu neye dayanarak yazmislar anlamis degilim zaten. 2 3 kere sgk'ya gidip ogrenmeye calistim, baktim mantikli aciklama yapan yok pesini biraktim.
şubat ayının borcunu yazmışlar sisteme. haydi eller cebe. istikamet ziraat bankası atm.