bugün

tarihinde ilk kez 2 trilyon dolar değere ulaştı.

Google, beklentilerin üstünde gelir açıklamasından ve temettü dağıtacağını duyurmasının ardından 2 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı.
Doları ve euroyu da düşürmüşler sagolsunlar.
Cumhuriyet in 100. Yılı için doodle yapmış. Sağol gugıl amcam benim.
görsel
Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına özel 'doodle' hazırlamıştır.

görsel
bizde çok emeğin var kardeş. doğum günün kutlu olsun .

Bugünkü Doodle

Google'ın 25. Doğum Günü!Bugünkü Doodle, Google'ın 25. doğum gününü kutluyor. Yıllardır bizimle aradığınız için teşekkür ederiz!
bugün 25 yaşına girmiştir.

https://www.ntv.com.tr/ga...7g/fXQTkNmaNkul3GzKjy5QCg
dört eylül 1998'de Larry Page ve Sergey Brin'in kurduğu internet üzerinden bilgi aramayı sağlayan websitesi.
paraları olmamasına ve kimsenin onları tanımamasına rağmen devasa bir bina kiralamışlar dikkatleri bu şekilde üzerlerine çekerek zamanla tek el olmuşlardır.
Sunduğu hizmetleri sürekli kapatan firma. Şimdi de Google Domains hizmetini kapatıyormuş. 95 liraya .net domain alabiliyorduk ne güzel.
bugün değişmiş gördüm.
görsel
günlük kazancı 17.573.854 dolar olan arama motoru devi.
Yunanistan’ın askeri üs ve tesislerinin uydu görüntülerini sansürlerken Türkiye’dekileri açık ve net bir şekilde yayınlıyor.
görsel
Oldukça sert ve katı kurallar politikası uyguluyan şirket.
görsel
ikili doğrulama sistemi nedeniyle 2011'ten beri kullandığım hesabımı erişilemez kılan firma. hesabın sahibi benim ama hiçbir şekilde erişemiyorum çünkü google'un hesap kurtarma sistemi yok. hesaba bağlı cep telefonu numarası var ancak doğrulama kodunu gönderemiyor. aynı şekilde hesaba bağlı email adresi hatta google authenticator bile var ancak hiçbirini sormuyor. eğer numaranıza kazara bir şey oldu mesela telefonunuz çalındı ve sim değiştirmek zorunda kaldınız veya farklı bir sebepten numara değiştirdiniz, hesabınız tamamen erişilemez oluyor. benim yine kişisel bir hesabımdı bu, kurumsal hesap olup da bunu yaşayan var mı merak ettim. ikili doğrulama gibi bir zorunluluğu getirip, herhangi bir hesap kurtarma sisteminin olmaması iyi cesaret.
TBMM'ye gönderdiği raporda yalnızca 3 ayda Türkiye'de kurallara uymadığı için 6.2 milyon içeriğin kaldırıldığı ve çocukların güvenlik politikalarını ihlal ettiği için kaldırılan video sayısının 2 milyon olduğu yer almış şirket . Türkiye, içerik kaldırma talebi yönünde dünyada 4. sırada yer aldı.
https://bit.ly/3fQVq4H
türkiye ekonomisinin 2 katı piyasa değerine sahip şirket.
kullanıcıların çerezleri reddetmelerini zorlaştırdığı için Fransa'nın 150 milyon euro para cezası verdiği marka.
çoğu kullanıcının internetten bir şey aratacağı zaman alışkanlık ile kullandığı platform.
ABD'deki 600 çalışanının, şirketin koronavirüs tedbirleri kapsamında getirdiği aşı zorunluluğu politikasından dönülmesi için bir manifestoya imza attığı şirket.
2002'den beri dünyanın en çok tercih edilen arama motorudur.
Rusya’da yasaklı içeriği kaldırmadığı gerekçesiyle 32 milyon ruble (4 milyon 399 bin TL) para cezasına çarptırılmış şirket.
iyice yüzsüzleşti. bugün youtube da video açtım 2 tane reklamı bile artık anlarım ama adamlar 20 saniyenin üstünde reklam koydular ve reklam geçmek için buton koymamışlar. ne istiyorsunuz, crack mi kullanalım?

not: bilmeyenler için söyleyim, youtube google'a ait. hatta o google da reklam veren kişilerin reklam gösterildiğinde kullanıcıya kar getiren reklam ağının da büyük payı google ait.(admob, adsense) hatta o reklamları verdiğimiz yerde google'a ait.(adwords)