bugün

(bkz: gavat)
1. Ahlaksız adam, 2. Kendini beğenmiş, gururlu, çalımlı. 3. Tembel, yaramaz. 4. Sevimsiz, şaşkın.
An itibariyle uludağ sözlüğü ele geçirmiş geniş yazarlardır. bekareti umursamayan tavırları ile belli olurlar.
hayatımda duyduğum yer yer kullandığım en iğrenç kelime.bu kadar ahenk yoksunu bu kadar pislik bu kadar tiksinti veren bir kelime daha yoktur lügatimde.en ağır küfürdür.
totoş ve liboş'un büyük kardeşidir.
karısının, cinsel özgürlüğünü, özgür aşkını yaşamasına müsade eden canlı cinsi. bunların çoğunun siyasi görüşü aynıdır...
--spoiler--
hayatımda duyduğum yer yer kullandığım en iğrenç kelime.bu kadar ahenk yoksunu bu kadar pislik bu kadar tiksinti veren bir kelime daha yoktur lügatimde.en ağır küfürdür.
--spoiler--
`
yeterli açıklama yapılmış ama yazmadan geçmeyeyim;

zavallılık ve provokatif başlıklar yazılarının muhataplarına uygun bulunan kelimedir.
peşewenktir.
(bkz: yavşak)
fen edebiyat kantininde kaçak çay içen solcu erkek anlamında kullanılır bazen.
kısacası pezevenktir efendim.
sözlükte bu aralar sürekli görebileceğiniz bir insan. yenilikçi hareketlerle sözlüğe kalite katıyor.
ben bilmem eşim bilir yarışmasına eşiyle katılan kişidir.

arabaya en çok insan sığıştırma yarışmasında karısını kendi elleriyle ittire kaktıra adamın kucağına koydu. en son kapıyı da kapatınca bir 'ohh tamamdır' demesi beni benden aldı ne meshebi 3 oda bir salon adammış yahu!
çok kullanılmayan bir küfür.
ilk defa anneannemden duyduğum sözdür. bekar kiracılarının eve kız atması ve bu durumu birinin amcamın kızı diğerinin ise halamın kızı şeklinde açıklaması üzerine anneannemin 'edebinizle takılın ben ayşe godoşluk yaptırtıyo dedirtmem!' lafıyla sonlandırdığı olaydır.
(bkz: bacısını ve kızını tayyip e peşkeş çeken profesör)
temel geçim kaynağı anası ve avradını satmak olan insan kişisi. daha çok nemli bölgelerde yaşar. fazla su verirseniz patlar.
Yeni öğrendiğim bir küfürdür. pezevenk kelimesinin heralde biraz daha budanmış halidir.
erkekliğin yüz karası deyimini hak eden kişilere yakışan söz. bir diğeri için (bkz: gavat)
laik kimselerde yaygındır.
Bazı bölgelerde kadın ticaretiyle uğraşanlara verilen ad.
Bazı bölgelerde kadın ticaretiyle uğraşanlara verilen ad.
görsel
gosoş sunar, gavat ses etmez. yalnız ikisi de oç klasmanına dahildir.
(bkz: ernesto doqukan guevara)