bugün

aşmış insandır. kasmayan insandır. damla sihaydır.
mavi gömlek, kravat altından blind guardian t shirt ü giyen en asil duygunun insanıdır.

bir nevi superman dir. ya da superman o dur.
önyargıları takmayan, istediği gibi yaşayan insandır.
kimse kıyafetiyle ne tarz müzik dinlediğini belirtmek zorunda değil neticede.
olması gerekende budur. ne dinlediğini belli etmenin kime ne faydası vardır.
Gündüz bankacı olan iş çıkışının ardından rockcı olan tiplerdir.

(bkz: Gündüz bankacı akşam rockçı)
(bkz: işte o benim)
ben...
giyimimle belli etmiyorum rock dinlediğimi gerçi sert rock da pek dinlemem ya neyse..
aslında iyi rock dinleyen kişilerin genelidir.
çoğu olgun insandır. rockçı olmakla hava atılmayacağının farkındaki cool insandır.
ankarada öğrencilik yıllarımda her zamanki gibi rock müziğin adresi gölge bara gittiğimde, orda tanıştığım arkadaşımın arkadaşı tarafından "sen buralara ait durmuyorsun, tunalıdan mı düştün?" sorusuna maruz kalmama neden olan durumdur. ben de "hayır, ben rock müziği ve gölgeyi seviyorum" diye cevap vermiştim, şaşkınlıkla.
saçı röfleli ve biraz da kokoş görünenler serdar ortaç mı dinlemeli yani?
içinde bulunduğum durumdur. nedense kime söylesem şaşırıyor. güzel ve gerçek.*

(bkz: buyrun benim)*
özenti olmayan, ilgi çekmek gibi bir derdi olmayan insan. takar kulaklığını ve akar sert diyarlara.
rock dinlemek bir ayrıcalık mı ki bunu belli etmek için giyimime yansıtayım diye düşünen insan olabilir. aynı örnek rap için de verilebilir veya herhangi birşeyi dinleyen insan için. ''kulağa hoş gelen herşeyi dinliyorum'' diyen insan ne giymelidir peki? sorulmalıdır.
kendisini bir sürüye ait hissetme zorunluluğu olmayan insandır. müzik lan bu. dinlenir. illa "ben bu müziği dinliyorum ahan da işte kanıtı" diyen yarock kafalı adamlar gibi olmak zorunda olmayandır.
gösterişi sevmez sadece dinler ve müzikten keyif alır, bunu bir yaşam tarzına

dönüştürmeye gerek duymaz. ayrıca rock müziği bayanları etkilemek için bir araç olarak

kullanmaz. kadınların mütevazi ve süprizlerle dolu erkeklerden hoşlandığını bilir
parayla imanın kimde olduğunu anlayamadığımız gibi bu tip insanların rockçımı yoksa cazcımı olduğunu anlayamayız ki bu bir sorun değildir.
rock'ın sadece müzik olduğunu düşünen insandır.oysa rock sadece müzik değil bir yaşam stilidir. rock'ı gerçekten hissederek dinleyen insan bunu bırak giyimiyle herşeyiyle belli eder.
rock ı bir yaşam tarzı yerine, sadece dinleyen insandır. gösteriş meraklısı değildir. sadece dinler.
2000'lerin ikinci yarısında başlayan, günümüzde devam eden ve gelecekte de devam etmesi arzulanan durumdur.

şimdi sokakta 2-3 piercingli, ucube gibi tipler gören ve cık cık cık diyen arkadaşlar var ise, onlara "1990'ları bi bilseydiniz" demek isterim. neydi o zamanki haller? neydik o zaman bi yaşasaydınız ıslak odunla döverdiniz bizi.

şimdi insanlar bana "rafet el roman'ın son albümü süper di mi ya? murat boz konserde napmış öyle bee?" şeklinde geliyorlar ara ara. ben bi mok anlamıyorum ama yine de bunu, belime kadar saçla izmirin sıcağında afakanlar basa basa gezmeye tercih ediyorum. nasıl olsa sklemiyosun gidiyo onları.
barış manço, cem karaca gibi kişileri dinleyen, kendini tuhaf işlere aşırı kaptırmamış kişidir.

siyasetçi ile devlet adamı arasında ki fark gibidir.

rockçı ile sanatçı arasında fark vardır.

rapçi ile sanatçı arasında fark vardır.

popçu ile sanatçı arasında fark vardır.
rockçı olmanın giyimle olmayacağını bilen insandır. elbiseyle uğraşmaz, müzikle uğraşır.
şimdiki yeni yetmelerin bilmediğ in flames, dark tranquility, marduk, cradle of filth gibi grupların ismini telaffuz edince muhatapları tarafından şaşkınlıkla karşılanan insandır.
tipine baksan bu ne lan dersin, ama özünde tam bir rockçıdır. hatta bazen evlilik programlarına bile çıkar da yine de rockçılığından ödün vermez. (bkz: ama rockçıyım herkes bilsin yani)
(bkz: bakkal fehmi abi)
her sabah hic kacirmadan hafta sonu haric rock fm dinlerim. arada hafta sonlari dorockta takildigim da olur ama gomlek giymeyi severim baksan beybiface sakalsiz efendi bir adamim. bu da dinlemeye engel degildir.