bugün

hala uslanmamış ve gerizekalı olduğunu anladığın andır.
acıtır yakar kezzap gibi.
belasını siktiğim andır. Yine düşünmek istemediklerini düşünürsün. Hayallere dalarsın. Mala bağlarsın. Sonunda olan yine Sana Olur.
Not: geçmiş olsun.
bir markete girersin, gider yoğurt alırsın soğuk kısmından. kasaya doğru ilerlerken kulağından kulaklık çıkar. her zaman abuk sabuk şarkılar çalan markette senin içini cız ettiren bir şarkı çalıyordur. bir anlık bile duraklıyorsan yürürken, geçmemiştir.
geçmiş kesinlikle geçmiştir. Geçmemiş olsaydı bizim eski kira ev yerinde duruyor olurdu.
Yine aynı şarkıya ağladığın an.
Şimdi sıçtın işte.
https://www.youtube.com/watch?v=ijGMmWjUEaI

geçer bacım.
Eğer Işık hızından biz daha hızlı gidebilirsen doğru bir önerme olur. Hatta gerekli kadar uzaya gidip dünyaya bakarsan dinozorları bile gorebilirsin.
Kişinin sürekli geçmişte yapmış olduklarını tekrarlayıp farklı sonlar beklediğini fark ettiği andır.
Ana problem bu zamana kadar geleceğe doğru yaşadığımı sanmamda. Aslında yapmış olduğum tek şey geçmişe doğru yaşamak. Ya da kısır bir döngüde hapsolmak şeklinde de tanımlanabilir bilmiyorum.
Sanki Ne zaman geçmişimi iyileştirebilirsem o zaman gelecek, yeni şeylerin yazılabileceği boş bir sayfa olacakmış gibi, o zamana kadar hep aynı şeyleri yaşayacakmışım gibi hissediyorum.
insana her gun verilen bir sabir miktarı vardir. o günün acıları, zorluklari vs için.

biz o sabrı geçmişin elemlerine, gelecegin endişelerine harcarsak, bugün için gerekli oldugunda kullanamayiz.
boş kalınca herkesin başına gelebilir. yenilikler ve farklı bakış açılarına doğru açılınca bir süreden sonra hala devam ediyorsa bugüne çekin ve çözümleyin onu.

kafanızda dolaşanları uzaklaştırmak yerine, bak ben hala burdayım çöz beni diyenleri dinleyin. en çok kendinizle bağlantıya geçin. durumu anlayın. kafamızda dönen şeylere sağlıksız ve deli söylemi tarafından değil, bana bir şey anlatıyor olabilir diyerek bakın.

her geçmiş geçmişte kalmak zorunda da değildir. eski sevgilinizi mi özlediniz? özleyebilirsiniz. onu anın, hasret giderin, neden yolunuzu ayırdığınızı tekrar düşünün. irdeleyin o neden burada hala bugünde diye. ve merak etmeyin, hepimiz kırgınlıklarımızı, en büyük pişmanlıklarımızı kolaylıkla bugüne taşıyoruz. bugünde olmaları bize faydalı ve anlamlı üstelik. bizi biz yapan şeyler, kötü anılar da unutamadıklarımız da.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar