bugün

kime göre? neye göre? sorusunu akla getiren söz öbeği.
gerçek aşk, insanın karşısındaki bulunmaz hint kumaşı sanmasıyla işe yaramazsın biri olduğunu anlaması arasında geçen süredir. *
gerçek aşk allah aşkıdır. onun haricinde kalanlar geçicidir.mecnun bile en nihayetinde leyla yı unutup allah a aşık olmuştur. ancak allah a aşık olmak kolay değildir. bir çok merhaleden geçmek gerekir. yani adı üzerindedir: gerçek aşk, kolay olmayan en zor aşktır.
3 yıldır dur durak bilmeksizin yaşadığım ve her geçen gün artan duygu hali. herkese tavsiye ederim. zaman zaman zorlukları, doldurulacak çilesi olsa bile. yaşamayanların gerçekliğinden şüphe duyacağı duygu halidir kısaca bu kavram.
senelerce bitmeyen, ömrü 3 yıl olmayan aşktır. yaşayanlar bilir.
(bkz: baba sevgisi) ayrıca alakalı olabilir;
(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: arayan mevlasini da bulur belasini da).
laf kalabalığına işaret söz.
raslantidir.
eskiden olduğunu ve kişinin hayatında sadece bir kez olduğunu düşündüğüm aşk çeşidiydi.artık varlığından da şüpheliyim.
yaşarken değilde bittikten uzun süre sonra hala var olduğuna inanılıyorsa bu aşk gerçek aşktır.
vardır efendim. vardır.
hamlet'in yazarina göre zamanla değişmeyen seydir.

--spoiler--
hayat bazen öyle insafsız ki
küçük bir boşluğundan yakalar
hissettirmez en zayıf anında
seni ta yüreğinden yaralar
--spoiler--

ama bütün herşeye rağmen herkesin aradiği bir türlü bulamadiği seydir.
yapmacık olmayan aşktır. her koşulda birbirinin yanında olmaktır. aşırı duygu yoğunluğudur.
(bkz: sehir efsaneleri/#4040388)
bu tip aramakla bulunmaz.
bütün aşıkların "evet, bu benim aşk'ım" dediği aşktır. bir çoğunun fasafiso olduğunu cüme alem görür daha sonrasında, orası ayrı mevzu...
Gerçek aşk hiçbir zaman mükemmel değildir. Mükemmelse zaten bunun adı aşk değildir. Hep kavgalar olur.. Ama eğer GERÇEK aşk ise kavgalar ona değer. Gerçek aşk el ele tutuşmak beraber gülmek veya birbiri için en iyisini aramak değildir. insanların kusurları olduğunu anlamaktır ama onların iyi huylarını görebilmektir. Yaptığı hatalara ramen bir insanın ne kadar guzel oldugunu gorebilmektir. En kötü anının sana en çok ihtiyacı oldugu an oldugunu anlamaktır. Gerçek aşk sadece güzel zamanlar değildir. En kötü zamanlardan iyi zamanlar yaratandır...
tasavvuf edebiyatına göre ilahı olan aşktır..
bir insanı farzı misal iki kolu, iki bacağı da kopsa sevebilmektir ve bunda bir saniye bile tereddüt etmemektir. muhtemelen kadınlarda buna tereddütsüz evet diyeceklerin oranı erkeklere göre 5 kat daha fazladır. bırak karısının kolunu bacağını kaybetmesini, yüzünde iki tane kırışıklık oldu diye yeryüzünde bir sürü kadın sapır sapır terk ediliyor
gizli bir hazineydim bilinmeyi istedim ayetinden yola çıkarak keşfedilmemiş aşktır gerçek aşk.
gerçek aşkın ne olduğunu bilmem ama aşkın gerçekleri olduğu kesin bir gerçektir ki bunlar bir türlü anlatılmaz hatta anlatılsa da anlaşılması mümkün olmaz. o yüzdendir ki susan dudaklarımız bu defterin mührü olarak daima kapalı durur.
ne demiş esrar dede, ne güzel söylemiş:

söylenilmez, söylenilse fehm olunmaz neyleyim
pes leb-i hamuşumuz bu defterin imzasıdır
aşk ile çok karıştırılan kavram.

aşk; onu bulduğunda "acaba mutlu olur muyum?" diye düşündürtendir
gerçek aşk ise; onu bulduğunda "acaba mutlu olur mu?" diye düşündürten.
dokunamamaktır.
5 yıl sonra oradayım, bekle beni denilse de zevkle beklemektir.
5 yılı bilmem ama gerçekçi olmak gerekirse 3 aydır görmediğin kız arkadaşını aldatmamaktır. taşşakların patlasa , düz duvara tırmansanda cinsellik için hatunlara hiç sarkmamış olmaktır. hem de antalya da.
(bkz: karniyapyarik)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar